Co zabrać w góry zimą?

Turystyka

Jesteś pewny, że spakowałeś wszystko na nadchodzący wyjazd w góry? Przygotowaliśmy specjalną listę, która pomoże ci upewnić się, że jesteś dobrze przygotowany na wszelkie wydarzenia dania, które mogą mieć miejsce podczas twojego zimowego wyjazdu. W takim razie, co zabrać na wyjazd w góry zimą? Sprawdź naszą checklistę!

Czy warto jechać w góry zimą?

Jest wiele osób, które na wycieczkę górską wybierają się tylko zimą. Wynika to z tego, że tamtejsze widoki zapierają dech w piersi. Ośnieżone szczyty gór wyglądają naprawdę niesamowicie jest to widok, którego nie zapomina się do końca życia. Zdecydowanie warto wybrać się w góry zimą, ale należy upewnić się że jesteśmy na to dobrze przygotowani. W czasie tej mroźnej pory roku, góry są dużo bardziej wymagające i niebezpieczne. Szlaki, które w ciągu lata wydają się wyjątkowo proste, zimą mogą przynieść nam sporo trudności. Ścieżki są oblodzone, przez coi nieprzygotowany wędrowiec może bardzo prosto mieć wypadek. Jak przygotować się na taką ewentualność?

Co zabrać na wyjazd w góry zimą?

To, to spakujemy na wyprawę, zależy od jej długości, trudności i naszych potrzeb. Doświadczony wędrowiec będzie wiedział doskonale jakie rzeczy będą mu potrzebne, a jakie lepiej zostawić w domu. Jest jednak lista rzeczy, które zawsze trzeba mieć przy sobie, kiedy wybieramy się w górę. Nie zależy ona od pory roku, ale w zimę te rzeczy mogą przydać nam się najbardziej. Oto nasza lista:
• dobre buty trekingowe, które sprawdziliśmy już na trasie.
• Porządny plecak, najlepiej wodoodporny na wypadek deszczu.
• Apteczka.
• Latarka lub czołówka.
• Termos z gorącą herbatą, która doda nam energii i ogrzeje nasze ciało.
• Przekąski, najlepiej batony energetyczne czy żele, które szybko dodadzą nam energii i nie będą ważyć zbyt dużo.
• tradycyjną mapę papierową, ze względu na to, że nasz telefon może się rozładować lub popsuć, a z taką mapą zawsze będziemy w stanie znaleźć miejsce, do którego chcemy dotrzeć.
• Powerbank, Na wypadek gdyby nasz telefon się rozładował i trzeba byłoby wezwać pomoc.
• Zapas wody ale nie zbyt duży, bo może ona ważyć sporo, co utrudni nam marsz.
• Wodoodporną, ciepłą kurtkę, bo na szczycie może być bardzo chłodno.
• Koc ratunkowy.
• Krem do opalania. Wydaje się, że w zimę nie przyda nam się on za bardzo, ale słońce nadal świeci prosto na nas i możemy nabawić się oparzeń słonecznych.
• Okulary przeciwsłoneczne, które ochronią nasz wzrok przed rażącym słońcem odbijającym się od śniegu.
• Scyzoryk wielofunkcyjny.
• zapalniczka.

 

Turystyka
Jakie atrakcje w Krynicy Górskiej warto zobaczyć?

Krynica Górska jest nazywana perłą polskich uzdrowisk i przyciąga zarówno kuracjuszy jak i turystów. Na popularność tej miejscowości mają wpływ takie cechy jak niepowtarzalny podalpejski mikroklimat, najsłynniejsze wody mineralne i lecznicze oraz idealne warunki narciarskie. Do Krynicy Górskiej coraz więcej osób przyjeżdża na weekend lub na wakacje, gdyż mogą tu …

Turystyka
Jakie atrakcje zimowe dla dzieci oferuje Szklarska Poręba?

Szklarska Poręba to miejscowość na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich, blisko Jeleniej Góry i Karpacza. Jej położenie i uwarunkowania umożliwiają aktywny wypoczynek całym rodzinom w każdej porze roku. Czas spędzają tu narciarze czy snowboardziści, wielbiciele wędrówek po górskich szlakach czy rowerowych przejażdżek. Z kolei dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje oraz …

Turystyka
Jakie ciekawe miejsca oferuje Roztocze?

Roztocze to kraina położona w woj. lubelskim i podkarpackim, która na wschodzie kończy się we Lwowie. Roztocze jest określane, jako polska Toskania, gdyż jest najbardziej nasłonecznionym regionem w Polsce, który dodatkowo słynie z czystego powietrza i dużego stężania jodu (poziom porównywalny do tego na Pomorzu). Do charakterystycznych cech Roztocza zalicza …