Kraków i okolice – atrakcje turystyczne

Turystyka

Kraków to istna oaza turystyczna na mapie Polski. Przyciąga on setki tysięcy turystów z całej Europy, a nawet świata. To doskonałe miejsce by spędzić popołudnie, weekend czy nawet cały tydzień. Dawna stolica Polski cieszy turystów wieloma wspaniałymi atrakcjami. Mistrzowie aparatów fotograficznych tworzą doskonałe obrazy starego miasta, wyłapując klimatyczne zakątki rozległego rynku i pobliskich kamienic. Setki ludzi spaceruje, by za chwile usiąść pod parasolem popijając swoją ulubioną kawę i podziwiając kościół Mariacki. A to tylko początek atrakcji. Przedsmak tego, co zaoferować może Kraków i okolice.

Kraków i okolice atrakcje turystyczne

Miasto królewskie może poszczycić się wieloma niesamowitymi zabytkami. Najbardziej rozpoznawalnym jest oczywiście umieszczony w centralnym punkcie rynku kościół mariacki. Ta niesamowita budowla zbudowana w stylu gotyckim jak każda katedra tego okresu zachwyca strzelistymi, wysokimi wieżami oraz finezyjnymi witrażami wypełniającymi wnętrze kolorowymi refleksami światła. Jest to punkt obowiązkowy przy zwiedzaniu dawnej stolicy Polski.
Będąc już na rynku koniecznie odwiedź sukiennice! Na jej górnych piętrach znajdują się wystawy malarskie oraz rzeźbiarskie, które zachwycą nie tylko znawców sztuki.

Wawel

Mówiąc o Krakowie, nie można zapomnieć o jednym z najważniejszych zabytków naszego kraju. Mowa tu oczywiście o zamku królewskim na Wawelu. Nawet w teraz, kiedy era królów przeminęła bezpowrotnie krakowski zamek jest istotnym kulturalnie punktem na mapie naszego kraju – bowiem znalazło się tam miejsce na pochówek istotnych dla naszej historii osób. Zapoczątkowało to pochowanie tam Władysława Jagiełły. Od tamtej pory wieczny odpoczynek na Wawelu uzyskali prawie wszyscy królowie naszego kraju. Według różnych źródeł na tej liście brakuje trzech bądź czterech władców. Oprócz tego znalazło się tam miejsce dla innych, ważnych historycznie postaci. Pośród nich możemy wyróżnić Józefa Piłsudzkiego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego czy – niestety tylko symbolicznie – Cypriana Kamila Norwida. Ostatni dokonany tam pochówek dotyczył tragicznie zmarłej pary prezydenckiej – Lecha i Marii Kaczyńskich.

Pod samym zamkiem odwiedzić można również legendarną jaskinie smoka będąca elementem przewodnim jednej z najpopularniejszej opowieści w polskim folklorze.
Kraków to również i okolice, w której znajdziemy wiele atrakcji. Jednej z nich nie trzeba tak naprawdę przedstawiać, a jest nią kopalnia soli w Wieliczce. W 1996 roku zaprzestano wydobywania tamtejszego złoża soli, a sama kopalnia została przekształcona w kompleks turystyczny.
Jak widać, Kraków i okolice atrakcje turystyczne jest bogaty w atrakcje.

Turystyka
Krynica-Zdrój w otoczeniu pięknych gór

Krynica Zdrój to niewielkie miasto leżące na terenie województwa małopolskiego. Wielu ludzi wybiera właśnie to miejsce na letni wypoczynek i właściwie nie sposób się temu dziwić. Przepiękne otoczenie to wystarczający powód, by przyjechać w ten region Polski i wypocząć od miejskiego zgiełku. Krynica Zdrój jakie to góry usytuowana jest w …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Kielcach?

Kielce to miasto znajdujące się w południowo-wschodniej części naszego kraju. Usytuowane jest w Górach Świętokrzyskich, a wobec tego w przepięknej scenerii, która każdego roku przyciąga w te rejony całe rzesze turystów. To doskonałe miejsce dla osób, które uwielbiają zwiedzanie miejsc przesiąkniętych historią oraz dla osób, które pragną wypoczynku na łonie …

Turystyka
Najpiękniejsze miejsca w polskich górach

Polskie góry to dla wielu osób azyl i jedyne miejsce, w którym można odpocząć od zgiełku i zbyt szybkiego tempa życia. Bliskość natury i możliwość podziwiania przepięknych pomników przyrody to przywilej, z którego warto, a czasem nawet trzeba korzystać. Na terenie Polski znajdują się aż trzy łańcuchy górskie. Każdy z …