Kraków i okolice – atrakcje turystyczne

Turystyka

Kraków to istna oaza turystyczna na mapie Polski. Przyciąga on setki tysięcy turystów z całej Europy, a nawet świata. To doskonałe miejsce by spędzić popołudnie, weekend czy nawet cały tydzień. Dawna stolica Polski cieszy turystów wieloma wspaniałymi atrakcjami. Mistrzowie aparatów fotograficznych tworzą doskonałe obrazy starego miasta, wyłapując klimatyczne zakątki rozległego rynku i pobliskich kamienic. Setki ludzi spaceruje, by za chwile usiąść pod parasolem popijając swoją ulubioną kawę i podziwiając kościół Mariacki. A to tylko początek atrakcji. Przedsmak tego, co zaoferować może Kraków i okolice.

Kraków i okolice atrakcje turystyczne

Miasto królewskie może poszczycić się wieloma niesamowitymi zabytkami. Najbardziej rozpoznawalnym jest oczywiście umieszczony w centralnym punkcie rynku kościół mariacki. Ta niesamowita budowla zbudowana w stylu gotyckim jak każda katedra tego okresu zachwyca strzelistymi, wysokimi wieżami oraz finezyjnymi witrażami wypełniającymi wnętrze kolorowymi refleksami światła. Jest to punkt obowiązkowy przy zwiedzaniu dawnej stolicy Polski.
Będąc już na rynku koniecznie odwiedź sukiennice! Na jej górnych piętrach znajdują się wystawy malarskie oraz rzeźbiarskie, które zachwycą nie tylko znawców sztuki.

Wawel

Mówiąc o Krakowie, nie można zapomnieć o jednym z najważniejszych zabytków naszego kraju. Mowa tu oczywiście o zamku królewskim na Wawelu. Nawet w teraz, kiedy era królów przeminęła bezpowrotnie krakowski zamek jest istotnym kulturalnie punktem na mapie naszego kraju – bowiem znalazło się tam miejsce na pochówek istotnych dla naszej historii osób. Zapoczątkowało to pochowanie tam Władysława Jagiełły. Od tamtej pory wieczny odpoczynek na Wawelu uzyskali prawie wszyscy królowie naszego kraju. Według różnych źródeł na tej liście brakuje trzech bądź czterech władców. Oprócz tego znalazło się tam miejsce dla innych, ważnych historycznie postaci. Pośród nich możemy wyróżnić Józefa Piłsudzkiego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego czy – niestety tylko symbolicznie – Cypriana Kamila Norwida. Ostatni dokonany tam pochówek dotyczył tragicznie zmarłej pary prezydenckiej – Lecha i Marii Kaczyńskich.

Pod samym zamkiem odwiedzić można również legendarną jaskinie smoka będąca elementem przewodnim jednej z najpopularniejszej opowieści w polskim folklorze.
Kraków to również i okolice, w której znajdziemy wiele atrakcji. Jednej z nich nie trzeba tak naprawdę przedstawiać, a jest nią kopalnia soli w Wieliczce. W 1996 roku zaprzestano wydobywania tamtejszego złoża soli, a sama kopalnia została przekształcona w kompleks turystyczny.
Jak widać, Kraków i okolice atrakcje turystyczne jest bogaty w atrakcje.

Turystyka
Najlepsze hotele butikowe – ekskluzywna oaza komfortu i luksusu

Podróże są fascynującym sposobem na odkrywanie nowych miejsc, kultur i doświadczeń. Gdy planujemy swój wymarzony urlop, szukamy czegoś więcej niż tylko miejsca do spania. Chcemy znaleźć wyjątkowe, niepowtarzalne i luksusowe doświadczenie. W tym kontekście coraz większą popularność zdobywają hotele butikowe, które oferują nie tylko komfortowe zakwaterowanie, ale także osobisty i …

Turystyka
Standardowe wyposażenie hotelowych apartamentów

Apartamenty hotelowe to luksusowy i wygodny sposób na zatrzymanie się podczas podróży. Oferują wiele udogodnień i funkcji, które wyróżniają je od standardowych pokoi hotelowych. Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca na relaks, czy po prostu chcesz podnieść jakość swoich wakacji, apartamenty mogą być idealnym rozwiązaniem. Przyjrzyjmy się bliżej, czego można …

Turystyka
Czy Alaska to dobry kierunek na wakacje?

Alaska to niezwykle piękne miejsce, które oferuje podróżnikom niezapomniane wrażenia. Od dzikich i surowych krajobrazów po majestatyczne widoki. Bez względu na to, czy szukasz relaksującego wypadu, tropienia niespotykanych nigdzie indziej zwierząt czy pełnych przygód, górskich wypraw, w tym rozległym i zróżnicowanym stanie każdy znajdzie coś dla siebie. Przecz Niezapomniane przeżycia …