Jakie atrakcje warto zobaczyć będąc na weekend na śląsku.

Turystyka

Województwo śląskie to bardzo ciekawy region, który nie sposób opisać w kilku zdaniach. Aby poczuć klimat, zobaczyć atrakcje oraz odwiedzić najciekawsze miejsca z pewnością warto zarezerwować dużo więcej czasu niż weekend. Jeżeli jednak czas nas nagli a koniecznie chcielibyśmy wybrać się w odwiedziny na ten region Polski, warto dobrze się przygotować i wybrać atrakcje na weekend Śląsk, które uważane są za kultowe i obowiązkowe na mapie każdego turysty.

Atrakcje na weekend Śląsk

 1. Katowicki Spodek, Muzeum Śląskie, NOSPR i MCK
  Warto odwiedzić Katowice, aby zobaczyć na żywo Spodek, ale także zaobserwować ogromne zmiany, jakie zachodzą na ulicach miasta, jego rynku oraz dookoła spodka. Obok w niedalekiej przeszłości wyrosło spod ziemi Międzynarodowe Centrum Kongresowe, o niezwykle ciekawej architektonicznej konstrukcji. A kawałek dalej znajdziemy Muzeum Śląskie, które warto odwiedzić, chociażby ze względu na ciekawe interaktywne wystawy prezentujące kulturę i historię Śląska. Ostatnia perełka architektury wnętrz znajduje się pomiędzy Muzeum I MCK i jest to Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia.
 2. Zamek Ogrodzieniec
  Warto odwiedzić jeden z najpiękniejszych zamków ze Szlaku Orlich Gniazd. Po zwiedzeniu zamku można odpocząć i posilić się w okolicznych knajpkach.
 3. Kopalnia Guido.
  Nazywana ikoną turystyki industrialnej Górnego Śląska. Kopalnia udostępniona jest dla zwiedzających na trzech poziomach. To bez wątpienia jeden z obowiązkowych punktów wycieczki weekendowej na Śląsk.
 4. Szyb Maciej w Zabrzu.
  Tym razem prawdziwa perełka architektury industrialnej, który aktualnie jest odnowiony i przystosowany dla zwiedzających. Dodatkowo znajduje się w nim restauracja, która znajduje się na liście “Ślaskie smaki”
 5. Górnośląskie koleje wąskotorowe
  Są ciekawą opcją na weekend, kursujące na trasie Bytom – Tarnowskie Góry – Miasteczko Śląskie koleje wąskotorowe. To szczególnie ciekawa atrakcja dla dzieci i do tego można ją połączyć z wypoczynkiem, nad zbiornikiem Chechło.
 6. Zamek w Pszczynie i rezerwat żubrów.
  Otoczony pięknym parkiem w stylu angielskim, po którym można spacerować, natomiast wnętrze Zamku udostępnione dla zwiedzających.
  W niewielkiej odległości od zamku znajduje się rezerwat żubrów wraz zagroda, w której można podziwiać zwierzęta.
 7. Szyb Prezydent w Chorzowie.
  Jeżeli jeszcze wystarczy czasu lub będąc tu przejazdem, warto wejść na liczący 42,5-metrową konstrukcję, będącą pozostałością po kopalni, wpisaną na listę zabytków, z której można popodziwiać rozległą panoramę.

 

Turystyka
Jakie atrakcje w Krynicy Górskiej warto zobaczyć?

Krynica Górska jest nazywana perłą polskich uzdrowisk i przyciąga zarówno kuracjuszy jak i turystów. Na popularność tej miejscowości mają wpływ takie cechy jak niepowtarzalny podalpejski mikroklimat, najsłynniejsze wody mineralne i lecznicze oraz idealne warunki narciarskie. Do Krynicy Górskiej coraz więcej osób przyjeżdża na weekend lub na wakacje, gdyż mogą tu …

Turystyka
Jakie atrakcje zimowe dla dzieci oferuje Szklarska Poręba?

Szklarska Poręba to miejscowość na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich, blisko Jeleniej Góry i Karpacza. Jej położenie i uwarunkowania umożliwiają aktywny wypoczynek całym rodzinom w każdej porze roku. Czas spędzają tu narciarze czy snowboardziści, wielbiciele wędrówek po górskich szlakach czy rowerowych przejażdżek. Z kolei dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje oraz …

Turystyka
Jakie ciekawe miejsca oferuje Roztocze?

Roztocze to kraina położona w woj. lubelskim i podkarpackim, która na wschodzie kończy się we Lwowie. Roztocze jest określane, jako polska Toskania, gdyż jest najbardziej nasłonecznionym regionem w Polsce, który dodatkowo słynie z czystego powietrza i dużego stężania jodu (poziom porównywalny do tego na Pomorzu). Do charakterystycznych cech Roztocza zalicza …