Jakie atrakcje warto zobaczyć będąc na weekend na śląsku.

Turystyka

Województwo śląskie to bardzo ciekawy region, który nie sposób opisać w kilku zdaniach. Aby poczuć klimat, zobaczyć atrakcje oraz odwiedzić najciekawsze miejsca z pewnością warto zarezerwować dużo więcej czasu niż weekend. Jeżeli jednak czas nas nagli a koniecznie chcielibyśmy wybrać się w odwiedziny na ten region Polski, warto dobrze się przygotować i wybrać atrakcje na weekend Śląsk, które uważane są za kultowe i obowiązkowe na mapie każdego turysty.

Atrakcje na weekend Śląsk

 1. Katowicki Spodek, Muzeum Śląskie, NOSPR i MCK
  Warto odwiedzić Katowice, aby zobaczyć na żywo Spodek, ale także zaobserwować ogromne zmiany, jakie zachodzą na ulicach miasta, jego rynku oraz dookoła spodka. Obok w niedalekiej przeszłości wyrosło spod ziemi Międzynarodowe Centrum Kongresowe, o niezwykle ciekawej architektonicznej konstrukcji. A kawałek dalej znajdziemy Muzeum Śląskie, które warto odwiedzić, chociażby ze względu na ciekawe interaktywne wystawy prezentujące kulturę i historię Śląska. Ostatnia perełka architektury wnętrz znajduje się pomiędzy Muzeum I MCK i jest to Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia.
 2. Zamek Ogrodzieniec
  Warto odwiedzić jeden z najpiękniejszych zamków ze Szlaku Orlich Gniazd. Po zwiedzeniu zamku można odpocząć i posilić się w okolicznych knajpkach.
 3. Kopalnia Guido.
  Nazywana ikoną turystyki industrialnej Górnego Śląska. Kopalnia udostępniona jest dla zwiedzających na trzech poziomach. To bez wątpienia jeden z obowiązkowych punktów wycieczki weekendowej na Śląsk.
 4. Szyb Maciej w Zabrzu.
  Tym razem prawdziwa perełka architektury industrialnej, który aktualnie jest odnowiony i przystosowany dla zwiedzających. Dodatkowo znajduje się w nim restauracja, która znajduje się na liście “Ślaskie smaki”
 5. Górnośląskie koleje wąskotorowe
  Są ciekawą opcją na weekend, kursujące na trasie Bytom – Tarnowskie Góry – Miasteczko Śląskie koleje wąskotorowe. To szczególnie ciekawa atrakcja dla dzieci i do tego można ją połączyć z wypoczynkiem, nad zbiornikiem Chechło.
 6. Zamek w Pszczynie i rezerwat żubrów.
  Otoczony pięknym parkiem w stylu angielskim, po którym można spacerować, natomiast wnętrze Zamku udostępnione dla zwiedzających.
  W niewielkiej odległości od zamku znajduje się rezerwat żubrów wraz zagroda, w której można podziwiać zwierzęta.
 7. Szyb Prezydent w Chorzowie.
  Jeżeli jeszcze wystarczy czasu lub będąc tu przejazdem, warto wejść na liczący 42,5-metrową konstrukcję, będącą pozostałością po kopalni, wpisaną na listę zabytków, z której można popodziwiać rozległą panoramę.

 

Turystyka
Standardowe wyposażenie hotelowych apartamentów

Apartamenty hotelowe to luksusowy i wygodny sposób na zatrzymanie się podczas podróży. Oferują wiele udogodnień i funkcji, które wyróżniają je od standardowych pokoi hotelowych. Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca na relaks, czy po prostu chcesz podnieść jakość swoich wakacji, apartamenty mogą być idealnym rozwiązaniem. Przyjrzyjmy się bliżej, czego można …

Turystyka
Czy Alaska to dobry kierunek na wakacje?

Alaska to niezwykle piękne miejsce, które oferuje podróżnikom niezapomniane wrażenia. Od dzikich i surowych krajobrazów po majestatyczne widoki. Bez względu na to, czy szukasz relaksującego wypadu, tropienia niespotykanych nigdzie indziej zwierząt czy pełnych przygód, górskich wypraw, w tym rozległym i zróżnicowanym stanie każdy znajdzie coś dla siebie. Przecz Niezapomniane przeżycia …

Turystyka
Czym się kierować wybierając zamek hotelowy?

Gdy wybieramy elektroniczne zamki hotelowe, ważne jest, aby wziąć pod uwagę więcej niż tylko cenę. Należy również rozważyć jakość produktu. Dobrze zaprojektowany system kontroli dostępu nie tylko ma poprawia wygodą i bezpieczeństwo gości, lecz także znacząco usprawnia pracę hotelowego personelu. Dowiedz się więcej na ten temat, aby dokonać właściwego wyboru. …