Najciekawsze miejsca na wakacje – Dolny Śląsk

Turystyka

Najciekawsze miejsca na wakacje – Dolny Śląsk

„Cudze chwalicie, a swego nie znacie”, a przecież mamy tak wiele do wyboru: morze, góry, jeziora, parki, zabytki, miasta i malowniczo położone wsie. Nasza Ojczyzna ma sporo do zaoferowania. Wycieczka w Polskę to sposób na wakacje spędzone inaczej. Gdzie najlepiej pojechać, by wakacje były udane? Dolny Śląsk jest kierunkiem, który zapewni Ci sporo wrażeń.

Najlepsze atrakcje Dolnego Śląska

Ten region i jego najciekawsze miejsca na wakacje to niezliczone szlaki górskie, zabytkowe miasta, twierdze i zamki. To miejsce dla osób lubiących aktywny wypoczynek, kochających historie i podróżujących z małymi dziećmi, bo Dolny Śląsk to miejsce rodzinnych spotkań.
Góry Sudeckie
Śnieżka to góra, na którą można wejść już z dziećmi. To najwyższy szczyt Karkonoszy i całych Sudetów, który jest w zasadzie punktem granicznym z Czechami. Położona na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego i jest bardzo przyjaznym szczytem, bez bardzo trudnych podejść. Punktem na szlaku jest piękny Kocioł Małego Stawu, który roztacza widok na polodowcowe jeziorko Mały Staw. Warto zatrzymać się nad Wodospadem Szklarki, nieopodal Szklarskiej Poręby, a w Karpaczu zwiedzić drewniany kościółek Wang.
Miasta i miasteczka.
Wrocław to obowiązkowy punkt na mapie. Znane jako miasto krasnali, Panoramy Racławickiej i ZOO. Stolica Dolnego Śląska ma jednak sporo do zaoferowania. Katedra na Ostrowie Tumskim, Rynek i Stare Miasto oraz przepiękna multimedialna fontanna obok Hali Ludowej robią wrażenie. Warto zwiedzić Wałbrzych i wpaść do Zamku Książ, aby podziwiać przepiękne tarasy i ogrody w stylu angielskim. W Bolesławcu można zobaczyć, jak powstaje słynna ceramika bolesławiecka, a nawet samemu ozdobić kubek w charakterystyczne niebieskie, pawie oczka.
Twierdze
Twierdza górska w Srebrnej Górze jest największa w Europie. Jej bastiony są zachowane w dobrym stanie do dziś i robią ogromne wrażenie. Położona w malowniczym miejscu, z dala od zabudowań, w przeciwieństwie do twierdzy w Kłodzku, która jest usytuowana w centralnej części miasta, a którą też warto zobaczyć.
Kopalnie i jaskinie
Koniecznie musisz zwiedzić kopalnię w Złotym Stoku. To podziemny szlak tajemniczych podziemi, w których może nawet uda Ci się znaleźć złotą sztabkę. Piękna makieta, legendarne gnomy i wiele interesujących historii wiąże się z tym miejscem. Pod ziemią przejedziesz się też typowo kopalnianym pociągiem. Nowa Ruda to przystanek z kopalnią węgla. W podziemiach cały czas mieszka duch Skarbik, który opiekuje się kopalnią.
Zamki
Książ, Chojnik, Grodno, Kliczków, Grodziec to miejsca, w których zwiedzisz przepiękne zamki i pałace. Zamek Bolków to XIII – to wieczna budowla, którą wzniósł książę Bolko I. Charakterystyczna wieża kształtem przypomina dziób łodzi. Wysoka na 25 metrów z góry prezentuje przepiękny widok na całą okolicę.
Dolny Śląsk to najciekawsze miejsce na wakacje. Muzeum papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach, czy Kościół Pokoju w Świdnicy to miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Turystyka
Jakie atrakcje w Krynicy Górskiej warto zobaczyć?

Krynica Górska jest nazywana perłą polskich uzdrowisk i przyciąga zarówno kuracjuszy jak i turystów. Na popularność tej miejscowości mają wpływ takie cechy jak niepowtarzalny podalpejski mikroklimat, najsłynniejsze wody mineralne i lecznicze oraz idealne warunki narciarskie. Do Krynicy Górskiej coraz więcej osób przyjeżdża na weekend lub na wakacje, gdyż mogą tu …

Turystyka
Jakie atrakcje zimowe dla dzieci oferuje Szklarska Poręba?

Szklarska Poręba to miejscowość na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich, blisko Jeleniej Góry i Karpacza. Jej położenie i uwarunkowania umożliwiają aktywny wypoczynek całym rodzinom w każdej porze roku. Czas spędzają tu narciarze czy snowboardziści, wielbiciele wędrówek po górskich szlakach czy rowerowych przejażdżek. Z kolei dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje oraz …

Turystyka
Jakie ciekawe miejsca oferuje Roztocze?

Roztocze to kraina położona w woj. lubelskim i podkarpackim, która na wschodzie kończy się we Lwowie. Roztocze jest określane, jako polska Toskania, gdyż jest najbardziej nasłonecznionym regionem w Polsce, który dodatkowo słynie z czystego powietrza i dużego stężania jodu (poziom porównywalny do tego na Pomorzu). Do charakterystycznych cech Roztocza zalicza …