Najciekawsze miejsca na wakacje – Dolny Śląsk

Turystyka

Najciekawsze miejsca na wakacje – Dolny Śląsk

„Cudze chwalicie, a swego nie znacie”, a przecież mamy tak wiele do wyboru: morze, góry, jeziora, parki, zabytki, miasta i malowniczo położone wsie. Nasza Ojczyzna ma sporo do zaoferowania. Wycieczka w Polskę to sposób na wakacje spędzone inaczej. Gdzie najlepiej pojechać, by wakacje były udane? Dolny Śląsk jest kierunkiem, który zapewni Ci sporo wrażeń.

Najlepsze atrakcje Dolnego Śląska

Ten region i jego najciekawsze miejsca na wakacje to niezliczone szlaki górskie, zabytkowe miasta, twierdze i zamki. To miejsce dla osób lubiących aktywny wypoczynek, kochających historie i podróżujących z małymi dziećmi, bo Dolny Śląsk to miejsce rodzinnych spotkań.
Góry Sudeckie
Śnieżka to góra, na którą można wejść już z dziećmi. To najwyższy szczyt Karkonoszy i całych Sudetów, który jest w zasadzie punktem granicznym z Czechami. Położona na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego i jest bardzo przyjaznym szczytem, bez bardzo trudnych podejść. Punktem na szlaku jest piękny Kocioł Małego Stawu, który roztacza widok na polodowcowe jeziorko Mały Staw. Warto zatrzymać się nad Wodospadem Szklarki, nieopodal Szklarskiej Poręby, a w Karpaczu zwiedzić drewniany kościółek Wang.
Miasta i miasteczka.
Wrocław to obowiązkowy punkt na mapie. Znane jako miasto krasnali, Panoramy Racławickiej i ZOO. Stolica Dolnego Śląska ma jednak sporo do zaoferowania. Katedra na Ostrowie Tumskim, Rynek i Stare Miasto oraz przepiękna multimedialna fontanna obok Hali Ludowej robią wrażenie. Warto zwiedzić Wałbrzych i wpaść do Zamku Książ, aby podziwiać przepiękne tarasy i ogrody w stylu angielskim. W Bolesławcu można zobaczyć, jak powstaje słynna ceramika bolesławiecka, a nawet samemu ozdobić kubek w charakterystyczne niebieskie, pawie oczka.
Twierdze
Twierdza górska w Srebrnej Górze jest największa w Europie. Jej bastiony są zachowane w dobrym stanie do dziś i robią ogromne wrażenie. Położona w malowniczym miejscu, z dala od zabudowań, w przeciwieństwie do twierdzy w Kłodzku, która jest usytuowana w centralnej części miasta, a którą też warto zobaczyć.
Kopalnie i jaskinie
Koniecznie musisz zwiedzić kopalnię w Złotym Stoku. To podziemny szlak tajemniczych podziemi, w których może nawet uda Ci się znaleźć złotą sztabkę. Piękna makieta, legendarne gnomy i wiele interesujących historii wiąże się z tym miejscem. Pod ziemią przejedziesz się też typowo kopalnianym pociągiem. Nowa Ruda to przystanek z kopalnią węgla. W podziemiach cały czas mieszka duch Skarbik, który opiekuje się kopalnią.
Zamki
Książ, Chojnik, Grodno, Kliczków, Grodziec to miejsca, w których zwiedzisz przepiękne zamki i pałace. Zamek Bolków to XIII – to wieczna budowla, którą wzniósł książę Bolko I. Charakterystyczna wieża kształtem przypomina dziób łodzi. Wysoka na 25 metrów z góry prezentuje przepiękny widok na całą okolicę.
Dolny Śląsk to najciekawsze miejsce na wakacje. Muzeum papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach, czy Kościół Pokoju w Świdnicy to miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Turystyka
Krynica-Zdrój w otoczeniu pięknych gór

Krynica Zdrój to niewielkie miasto leżące na terenie województwa małopolskiego. Wielu ludzi wybiera właśnie to miejsce na letni wypoczynek i właściwie nie sposób się temu dziwić. Przepiękne otoczenie to wystarczający powód, by przyjechać w ten region Polski i wypocząć od miejskiego zgiełku. Krynica Zdrój jakie to góry usytuowana jest w …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Kielcach?

Kielce to miasto znajdujące się w południowo-wschodniej części naszego kraju. Usytuowane jest w Górach Świętokrzyskich, a wobec tego w przepięknej scenerii, która każdego roku przyciąga w te rejony całe rzesze turystów. To doskonałe miejsce dla osób, które uwielbiają zwiedzanie miejsc przesiąkniętych historią oraz dla osób, które pragną wypoczynku na łonie …

Turystyka
Najpiękniejsze miejsca w polskich górach

Polskie góry to dla wielu osób azyl i jedyne miejsce, w którym można odpocząć od zgiełku i zbyt szybkiego tempa życia. Bliskość natury i możliwość podziwiania przepięknych pomników przyrody to przywilej, z którego warto, a czasem nawet trzeba korzystać. Na terenie Polski znajdują się aż trzy łańcuchy górskie. Każdy z …