Co warto zobaczyć w lubelskim?

Turystyka

W województwie lubelskim można znaleźć różnorodne atrakcje, dla których warto spędzić tam nawet cały urlop. Atrakcje w lubelskim pozwalają spędzić czas aktywnie, w formie sielskiego wypoczynku czy z rodziną lub ze zwierzęcymi pupilami. Przede wszystkim na terenie całej Lubelszczyzny można bez problemu wybrać miejsca noclegowe dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Jakie rozrywki oferuje Lublin?

Już w samym Lublinie znajduje się wiele miejsc, które warto odwiedzić i pokażą, co warto zobaczyć lubelskie w samym Lublinie. Warto przede wszystkim zobaczyć Muzeum Wsi Lubelskiej, które przenosi odwiedzającego w czasie. Muzeum jest podzielone na sekcje, które odpowiadają poszczególnym regionom jak:

 • Wyżyna Lubelska,
 • Roztocze,
 • Powiśle,
 • Podlasie,
 • Nadbuże.

Należy także wspomnieć o sektorze dworskim oraz miasteczku (gdzie można przyjrzeć się pracy takich miejsc jak dawna agencja pocztowa, zakład fryzjerski, gabinet dentystyczny, restauracja, pracownia malarza szyldów). Tutaj znajduje się XVII- wieczny kościół z Matczyna, który jest najstarszym zachowanym drewnianym kościołem parafialnym na Lubelszczyźnie. Dodatkowo Muzeum Wsi Lubelskiej organizuje takie wydarzenia jak:

 • Andrzejki,
 • dożynki,
 • potańcówki w skansenie,
 • kiermasze ziołowo-miodowe,
 • Lubelskie Święto Chleba,
 • obchody Nocy Świętojańskiej i inne.

W lubelskie warto się wybrać, aby zobaczyć jeszcze takie obiekty jak:

 1. Zamek Lubelski, gdzie można zobaczyć XIII-wieczny donżon (wieża) oraz pochodzącą z XIV wieku Kaplicę Trójcy Świętej, a w Lublinie można pospacerować po Starym Mieście.
 2. Kazimierz Dolny to kolejne interesujące miejsce na Lubelszczyźnie. Jest to miasto położone nad Wisłą, które nazywa się “perłą polskiego renesansu”. Dla turystów atrakcją są malownicze krajobrazy, wspaniała atmosfera oraz liczne zabytki. Na terenie miasta znajdują się również zabytkowe spichlerze (Kazimierz Dolny był ośrodkiem handlu zbożem). W kościele św. Jana Chrzciciela na renesansowym rynku miasta znajdują się jedne z najstarszych w Polsce organów, które nadal są w użyciu.
 3. Zamość, które jest uznawane za jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce i zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do najbardziej charakterystycznego punktu miasta zalicza się manierystyczno-barokowy ratusz z 52-metrową wieżą zegarową. Natomiast wokół rynku znajdują się kolorowe kamienice z attykami (nazywane są ormiańskimi).
 4. Roztoczański Park Narodowy, który obejmuje swoim zasięgiem najcenniejsze tereny Roztocza. Ponad 95% terytorium Parku jest pokryte przez lasy. Znakiem rozpoznawczym tego miejsca jest konik polski, którego hodowla funkcjonuje tu od 1982 roku. Głównym punktem Roztoczańskiego Parku Narodowego jest miasteczko Zwierzyniec, gdzie znajduje się na środku jeziora kościół św. Jana Nepomucena.
 5. Kozłówka, gdzie znajduje się Zespół Pałacowo-Parkowy rodziny Zamoyskich.
 6. Dęblin, gdzie można zobaczyć zespół obiektów fortecznych, czyli Twierdzę Dęblin oraz Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych.
 7. Chełm z Zabytkową Kopalnią Kredy.
 8. Rezerwat Przyrody “Nad Tanwią”, który ma chronić najpiękniejsze fragmenty dolin rzeki Jeleń i Tanew.
 9. Puławy, które określa się jako “polskie Ateny”. Przyczyną jest klasycystyczno-romantyczny zespół pałacowo-parkowy Czartoryskich, gdzie są liczne nawiązania do antyku.
 10. Co warto zobaczyć lubelskie oferuje nawet uzdrowisko Nałęczów, które jest jedynym w Polsce o profilu wyłącznie kardiologicznym. Z uwagi na mikroklimat (sprzyjający obniżaniu się ciśnienia tętniczego krwi).

 

Turystyka
Najlepsze hotele butikowe – ekskluzywna oaza komfortu i luksusu

Podróże są fascynującym sposobem na odkrywanie nowych miejsc, kultur i doświadczeń. Gdy planujemy swój wymarzony urlop, szukamy czegoś więcej niż tylko miejsca do spania. Chcemy znaleźć wyjątkowe, niepowtarzalne i luksusowe doświadczenie. W tym kontekście coraz większą popularność zdobywają hotele butikowe, które oferują nie tylko komfortowe zakwaterowanie, ale także osobisty i …

Turystyka
Standardowe wyposażenie hotelowych apartamentów

Apartamenty hotelowe to luksusowy i wygodny sposób na zatrzymanie się podczas podróży. Oferują wiele udogodnień i funkcji, które wyróżniają je od standardowych pokoi hotelowych. Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca na relaks, czy po prostu chcesz podnieść jakość swoich wakacji, apartamenty mogą być idealnym rozwiązaniem. Przyjrzyjmy się bliżej, czego można …

Turystyka
Czy Alaska to dobry kierunek na wakacje?

Alaska to niezwykle piękne miejsce, które oferuje podróżnikom niezapomniane wrażenia. Od dzikich i surowych krajobrazów po majestatyczne widoki. Bez względu na to, czy szukasz relaksującego wypadu, tropienia niespotykanych nigdzie indziej zwierząt czy pełnych przygód, górskich wypraw, w tym rozległym i zróżnicowanym stanie każdy znajdzie coś dla siebie. Przecz Niezapomniane przeżycia …