Atrakcje w borach tucholskich

Turystyka

Miasto potrafi dać w kość. Powietrze przepełnione spalinami, hałas, skąpe połacie zieleni i ciągły pośpiech. Warto więc zagwarantować sobie odrobinę ucieczki od miejskich problemów. Polska daje nam obfity wachlarz możliwości. Jedną z nich są Bory Tucholskie. Ogromny obszar objęty programem Natura 2000 oraz rezerwatu biosfery UNESCO jest doskonałym miejscem by odpocząć od zgiełku terenów miejskich. Nie ma przecież lepszego miejsca na odetchnięcie świeżym powietrzem, niż oddalone od miast obszary naturalne.

Najważniejsze miejscowości

Bory Tucholskie rozciągają się na przestrzeni 300 tysięcy kilometrów kwadratowych. Gdzie więc zaplanować nocleg? Jakie miasto wybrać, by być jak najbliżej szczególnej przyrody rezerwatu?
Myślę, że najważniejszym punktem na mapie kompleksów borów zdecydowanie jest miejscowość Tuchola. To ją uważa się za stolice Borów Tucholskich. Wyróżnić możemy też Chojnice, Czersk oraz Wdzydze Tucholskie.

Atrakcje Bory Tucholskie

Park narodowy Bory Tucholskie jest atrakcją sam w sobie. Podziwianie niesamowitych krajobrazów, które przyciągają wielu turystów z całego świata, spacerowanie ścieżkami turystycznymi pozwalającymi dostrzec najważniejsze zakamarki Parku. Ponadto na terenie parku znajduje się wiele rezerwatów takich jak:

  1. Rezerwat „Bagno Grzybna” – rozległe, zapierające dech w piersiach torfowisko
  2. Bagna nad Stążką – tutaj warta wspomnienia jest ścieżka „Jelenia wyspa
  3. Jeziorka Kozie – Odznaczające się pływającymi po ich taflach wysepkami
  4. Cisy nad Czerską strugą – Stary, naturalny gaj cisowy
  5. Ustronie – Zachowany w oryginalnym stanie las mieszany

Dla amatorów aktywnego spędzenia czasu Park Narodowy Bory Tucholskie przygotował spływ kajakowy o różnych poziomach trudności. Można umówić się nie tylko na jednodniową trasę, ale również zarezerwować sobie cały weekend pełen wrażeń i różnorodnych przygód na kilku rzekach przepływających przez ten wspaniały zakątek natury.
Atrakcje Bory Tucholskie to nie tylko ciekawostki przyrodnicze, ale także mnogość zabytków oraz wiosek tematycznych przenoszących nas w czasie do wybranych epok istnienia tego wyjątkowego rezerwatu. Można odwiedzić miasteczka będące kolebką działań wydobycia węgla brunatnego w XIX wieku, czy odwiedzić raj dla pszczół w miejscowości we Wielkim Mędromierzu. W Tucholi czeka na nas Muzeum Borów Tucholskich, a we wsiach Krąg, Brzozie, Legbąd, Klocek, Brzozowe, Błota i wielu innych znajdziemy pozostałości po tradycyjnej, tucholskiej zabudowie sięgającej pamięcią do zamierzchłych stuleci.

 

Turystyka
Standardowe wyposażenie hotelowych apartamentów

Apartamenty hotelowe to luksusowy i wygodny sposób na zatrzymanie się podczas podróży. Oferują wiele udogodnień i funkcji, które wyróżniają je od standardowych pokoi hotelowych. Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca na relaks, czy po prostu chcesz podnieść jakość swoich wakacji, apartamenty mogą być idealnym rozwiązaniem. Przyjrzyjmy się bliżej, czego można …

Turystyka
Czy Alaska to dobry kierunek na wakacje?

Alaska to niezwykle piękne miejsce, które oferuje podróżnikom niezapomniane wrażenia. Od dzikich i surowych krajobrazów po majestatyczne widoki. Bez względu na to, czy szukasz relaksującego wypadu, tropienia niespotykanych nigdzie indziej zwierząt czy pełnych przygód, górskich wypraw, w tym rozległym i zróżnicowanym stanie każdy znajdzie coś dla siebie. Przecz Niezapomniane przeżycia …

Turystyka
Czym się kierować wybierając zamek hotelowy?

Gdy wybieramy elektroniczne zamki hotelowe, ważne jest, aby wziąć pod uwagę więcej niż tylko cenę. Należy również rozważyć jakość produktu. Dobrze zaprojektowany system kontroli dostępu nie tylko ma poprawia wygodą i bezpieczeństwo gości, lecz także znacząco usprawnia pracę hotelowego personelu. Dowiedz się więcej na ten temat, aby dokonać właściwego wyboru. …