Jaką książkę do plecaka zabrać ze sobą na wyjazd?

Turystyka

“Kto czyta, żyje wielokrotnie”, albo “Książka to najpiękniejsza podróż” to cytaty dobrze znane, można je spotkać na zakładkach książek, jako dedykacje. Przygodę z książkami najlepiej rozpoczynać od najmłodszych lat. Dzieci, którym rodzice czytają, mają dużo lepiej rozbudowaną wyobraźnię, wcześniej zaczynają same czytać, a dzięki temu mają szerszy zasób słownictwa i lepiej sobie radzą ze zdobywaniem wiedzy.
Wraz z nadejściem wakacji rozpoczął się sezon wyjazdów, niekiedy zaplanowane dalsze podróże wiążą się z konieczności pokonania dłuższej trasy. Czy to z rodzicami, czy na obóz kolonijny, warto spakować do plecaka ciekawą lekturę, która umili długie godziny spędzone w trasie. Książka do plecaka to także dobra alternatywa na niepogodę, jeżeli akurat złapie nas na wakacjach deszcz, co nie jest rzadkością zwłaszcza nad Polskim morzem, to nasza papierowa koleżanka z pewnością będzie najlepszym kompanem.

Jaka książka do plecaka będzie najlepsza?

W zależności od naszych upodobań (o ile już takie posiadamy), najlepiej pakować do plecaka książki, które nas interesują. Książki przygodowe, wesołe, komiksy, i wszystkie pozycje, które nas ciekawią, ponieważ urlop to czas wypoczynku nie ma potrzeby porywać się na wymagające książki.
Jeżeli nie możemy się zdecydować, dobrym rozwiązaniem jest poczytać rankingi nowości, oraz listę aktualnie polecanych pozycji z dziedziny, która nas interesuje. Na miejscu w księgarni, również możemy wybrać coś z aktualnie polecanych pozycji lub skonsultować się ze sprzedawcą. W takich miejscach pracują zwykle miłośnicy czytania i są oni niemałym źródłem wiedzy i przydatnych informacji, poza tym mają na co dzień dostęp do wszystkich dostępnych na rynku książek.
Książki z promocji to również dobry wybór oraz okazja, aby zaoszczędzić na zakupach, albo nawet nabyć kilka pozycji w niższej cenie.
Jeżeli już uda nam się zdecydować o tematyce naszej książki, którą spakujemy na wyjazd i zabierzemy ze sobą w podróż, warto mieć również na uwadze jej gramaturę i wielkość. Jeśli planujemy podróż samochodem i mamy dużo wolnego miejsca w bagażu to nie ma problemu, aczkolwiek i tu szkoda pakować duże toporne egzemplarze. Jeżeli jednak posiadamy ograniczona ilość wolnej przestrzeni lub będziemy wędrować z plecakiem, im nasza książka będzie lżejsza i mniejsza, tym lepiej. Zwróćmy uwagę na okładkę, aby nie była gruba i twarda, najlepsza będzie miękka i giętka oraz wydrukowana na cienkim papierze. Takie książki są zazwyczaj tańsze, tym bardziej będzie nam mniej przykro, jeżeli zapomnimy ją zabrać z powrotem do domu, zgubimy bagaż lub podarujemy ja komuś po przeczytaniu.

 

Turystyka
Krynica-Zdrój w otoczeniu pięknych gór

Krynica Zdrój to niewielkie miasto leżące na terenie województwa małopolskiego. Wielu ludzi wybiera właśnie to miejsce na letni wypoczynek i właściwie nie sposób się temu dziwić. Przepiękne otoczenie to wystarczający powód, by przyjechać w ten region Polski i wypocząć od miejskiego zgiełku. Krynica Zdrój jakie to góry usytuowana jest w …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Kielcach?

Kielce to miasto znajdujące się w południowo-wschodniej części naszego kraju. Usytuowane jest w Górach Świętokrzyskich, a wobec tego w przepięknej scenerii, która każdego roku przyciąga w te rejony całe rzesze turystów. To doskonałe miejsce dla osób, które uwielbiają zwiedzanie miejsc przesiąkniętych historią oraz dla osób, które pragną wypoczynku na łonie …

Turystyka
Najpiękniejsze miejsca w polskich górach

Polskie góry to dla wielu osób azyl i jedyne miejsce, w którym można odpocząć od zgiełku i zbyt szybkiego tempa życia. Bliskość natury i możliwość podziwiania przepięknych pomników przyrody to przywilej, z którego warto, a czasem nawet trzeba korzystać. Na terenie Polski znajdują się aż trzy łańcuchy górskie. Każdy z …