Jaką książkę do plecaka zabrać ze sobą na wyjazd?

Turystyka

“Kto czyta, żyje wielokrotnie”, albo “Książka to najpiękniejsza podróż” to cytaty dobrze znane, można je spotkać na zakładkach książek, jako dedykacje. Przygodę z książkami najlepiej rozpoczynać od najmłodszych lat. Dzieci, którym rodzice czytają, mają dużo lepiej rozbudowaną wyobraźnię, wcześniej zaczynają same czytać, a dzięki temu mają szerszy zasób słownictwa i lepiej sobie radzą ze zdobywaniem wiedzy.
Wraz z nadejściem wakacji rozpoczął się sezon wyjazdów, niekiedy zaplanowane dalsze podróże wiążą się z konieczności pokonania dłuższej trasy. Czy to z rodzicami, czy na obóz kolonijny, warto spakować do plecaka ciekawą lekturę, która umili długie godziny spędzone w trasie. Książka do plecaka to także dobra alternatywa na niepogodę, jeżeli akurat złapie nas na wakacjach deszcz, co nie jest rzadkością zwłaszcza nad Polskim morzem, to nasza papierowa koleżanka z pewnością będzie najlepszym kompanem.

Jaka książka do plecaka będzie najlepsza?

W zależności od naszych upodobań (o ile już takie posiadamy), najlepiej pakować do plecaka książki, które nas interesują. Książki przygodowe, wesołe, komiksy, i wszystkie pozycje, które nas ciekawią, ponieważ urlop to czas wypoczynku nie ma potrzeby porywać się na wymagające książki.
Jeżeli nie możemy się zdecydować, dobrym rozwiązaniem jest poczytać rankingi nowości, oraz listę aktualnie polecanych pozycji z dziedziny, która nas interesuje. Na miejscu w księgarni, również możemy wybrać coś z aktualnie polecanych pozycji lub skonsultować się ze sprzedawcą. W takich miejscach pracują zwykle miłośnicy czytania i są oni niemałym źródłem wiedzy i przydatnych informacji, poza tym mają na co dzień dostęp do wszystkich dostępnych na rynku książek.
Książki z promocji to również dobry wybór oraz okazja, aby zaoszczędzić na zakupach, albo nawet nabyć kilka pozycji w niższej cenie.
Jeżeli już uda nam się zdecydować o tematyce naszej książki, którą spakujemy na wyjazd i zabierzemy ze sobą w podróż, warto mieć również na uwadze jej gramaturę i wielkość. Jeśli planujemy podróż samochodem i mamy dużo wolnego miejsca w bagażu to nie ma problemu, aczkolwiek i tu szkoda pakować duże toporne egzemplarze. Jeżeli jednak posiadamy ograniczona ilość wolnej przestrzeni lub będziemy wędrować z plecakiem, im nasza książka będzie lżejsza i mniejsza, tym lepiej. Zwróćmy uwagę na okładkę, aby nie była gruba i twarda, najlepsza będzie miękka i giętka oraz wydrukowana na cienkim papierze. Takie książki są zazwyczaj tańsze, tym bardziej będzie nam mniej przykro, jeżeli zapomnimy ją zabrać z powrotem do domu, zgubimy bagaż lub podarujemy ja komuś po przeczytaniu.

 

Turystyka
Jakie atrakcje w Krynicy Górskiej warto zobaczyć?

Krynica Górska jest nazywana perłą polskich uzdrowisk i przyciąga zarówno kuracjuszy jak i turystów. Na popularność tej miejscowości mają wpływ takie cechy jak niepowtarzalny podalpejski mikroklimat, najsłynniejsze wody mineralne i lecznicze oraz idealne warunki narciarskie. Do Krynicy Górskiej coraz więcej osób przyjeżdża na weekend lub na wakacje, gdyż mogą tu …

Turystyka
Jakie atrakcje zimowe dla dzieci oferuje Szklarska Poręba?

Szklarska Poręba to miejscowość na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich, blisko Jeleniej Góry i Karpacza. Jej położenie i uwarunkowania umożliwiają aktywny wypoczynek całym rodzinom w każdej porze roku. Czas spędzają tu narciarze czy snowboardziści, wielbiciele wędrówek po górskich szlakach czy rowerowych przejażdżek. Z kolei dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje oraz …

Turystyka
Jakie ciekawe miejsca oferuje Roztocze?

Roztocze to kraina położona w woj. lubelskim i podkarpackim, która na wschodzie kończy się we Lwowie. Roztocze jest określane, jako polska Toskania, gdyż jest najbardziej nasłonecznionym regionem w Polsce, który dodatkowo słynie z czystego powietrza i dużego stężania jodu (poziom porównywalny do tego na Pomorzu). Do charakterystycznych cech Roztocza zalicza …