Gdzie jechać w góry latem z dziećmi? Podpowiadamy!

Turystyka

Czy można jechać w góry z dzieckiem? A może lepiej wybrać się bez niego? Które trasy będą dobre dla rodzin z dziećmi, a których lepiej unikać? Przeczytaj Ten artykuł, żeby znaleźć odpowiedzi na te i inne nurtujące cię pytania.

Gdzie w góry latem z dziećmi?

Góry to świetne miejsce na wakacje całą rodziną. Ważne jest jednak to, żeby wybrać odpowiednie szlaki nas wszystkich. Są miejsca, których lepiej unikać z dziećmi, głównie ze względu na ich bezpieczeństwo. Jest za to wiele szlaków, na których poradzą sobie świetnie. Gdzie w góry latem z dziećmi? Podpowiadamy kilka sprawdzonych miejsc!

Karkonosze z dziećmi

Karkonosze nie są najwyższymi górami w Polsce, dzięki czemu spokojnie możemy jechać tam z dziećmi. Szlaki są urozmaicone, dzięki czemu znajdziemy coś zarówno na młodszych maluchów, jak i dla starszaków. Ważne jest też to że wszystkie szlaki są bezpieczne, w związku z czym bez obaw możemy puścić na nie nasze dzieci. W okolicy jest też wiele atrakcji dla najmłodszych, z których możemy skorzystać, kiedy nie chodzimy po górach.
Będzie to też świetne miejsce dla dzieciaków przycinek które interesują się zwierzętami. Możemy tam odwiedzić Karkonoski Park Narodowy, w którym zobaczymy wiele gatunków zwierząt, które występują tylko w tym regionie. Będzie to wspaniała przygoda, która nie tylko bawi, ale też uczy. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi!

Szklarska Poręba i Karpacz

W Karkonoszach niestety lepiej nie przemieszczać się z wózkiem. Większość szlaków nie jest do tego dostosowana i nawet najlepszy wózek miejski mógłby sobie nie poradzić. Inaczej sytuacja wygląda w Karpaczu i okolicach, gdzie wiele szlaków zostało dostosowanych do osób z wózkami. Będziemy mogli oglądać tamtejszą przyrodę nawet z najmłodszymi dziećmi.
W okolicy również znajdziemy wiele miejsc, które będziemy mogli odwiedzić z dziećmi. Jest tam wiele restauracji, ale też atrakcji, które spodobają się dzieciakom w różnym wieku. Jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji jest park dinozaurów, który znajduje się bardzo niedaleko Szklarskiej Poręby. Dzieci będą mogły świetnie się bawić i uczyć się o historii świata i zwierząt.
Miłośnicy historii znajdą tam wiele innych miejsc, których odwiedziny z pewnością sprawią im dużo radości. Znajdziemy tam średniowieczne zamki, w których organizowane są wycieczki dla dzieci. W ten sposób, będziemy mogli spędzić czas nie tylko chodząc po pięknych górach, ale też odwiedzając okoliczne atrakcje. Zabawa dla najmłodszych gwarantowana!

 

Turystyka
Krynica-Zdrój w otoczeniu pięknych gór

Krynica Zdrój to niewielkie miasto leżące na terenie województwa małopolskiego. Wielu ludzi wybiera właśnie to miejsce na letni wypoczynek i właściwie nie sposób się temu dziwić. Przepiękne otoczenie to wystarczający powód, by przyjechać w ten region Polski i wypocząć od miejskiego zgiełku. Krynica Zdrój jakie to góry usytuowana jest w …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Kielcach?

Kielce to miasto znajdujące się w południowo-wschodniej części naszego kraju. Usytuowane jest w Górach Świętokrzyskich, a wobec tego w przepięknej scenerii, która każdego roku przyciąga w te rejony całe rzesze turystów. To doskonałe miejsce dla osób, które uwielbiają zwiedzanie miejsc przesiąkniętych historią oraz dla osób, które pragną wypoczynku na łonie …

Turystyka
Najpiękniejsze miejsca w polskich górach

Polskie góry to dla wielu osób azyl i jedyne miejsce, w którym można odpocząć od zgiełku i zbyt szybkiego tempa życia. Bliskość natury i możliwość podziwiania przepięknych pomników przyrody to przywilej, z którego warto, a czasem nawet trzeba korzystać. Na terenie Polski znajdują się aż trzy łańcuchy górskie. Każdy z …