Jak zdobyć najwyższy szczyt Madery?

Turystyka

Być na wyspie Madera i nie wejść na jej najwyższy szczyt to grzech! Trasa ta może dać nam nieco w kość, ale zdecydowanie widoki są warte wysiłku. Jeśli nie mamy problemów zdrowotnych, nawet osoba bez doświadczenia w wyprawach górskich poradzi sobie na tej trasie. Madera najwyższy szczyt – trasa, której nie można ominąć.

Jak to się tam dostać?

Na Pico Ruivo prowadzą dwa szlaki, a więc będziemy mieć wybór. Oba z nich nie będą przesadnie trudne i większość osób poradzi sobie z nimi bez większych problemów. Część dróg jest wybrukowana, co ułatwia wspinaczkę. Co więcej, od czasu do czasu będziemy przeciskać się przez skalne tunele, co zdecydowanie będzie jedną z większych atrakcji. Cały szlak jest przepiękny. Podczas całej wędrówki będziemy podziwiać piękne widoki, które po prostu zapierają dech w piersiach. Jest on też całkowicie bezpieczny, więc nie musimy martwić się o wypadki.

Madera najwyższy szczyt – Trzeba go zdobyć!

Najwyższy szczyt na Maderze ma 1861 metrów, więc nie jest najwyższą górą na świecie. Można go zdobyć od południa, lub od wschodu, jednak ciężko stwierdzić która z tych ścieżek będzie łatwiejsza. Możemy wejść jedną stroną i zejść drugą, dzięki czemu zobaczymy obie strony góry i będziemy mogli podziwiać niezwykłe widoki z dwóch różnych perspektyw.
W połowie drogi zaczniemy czuć nieco zmęczenia, ale jeśli mamy już trochę doświadczenia w tego rodzaju wyprawach, dokończenie wycieczki nie powinno sprawić nam trudności. Idąc wyznaczonym szlakiem będziemy mogli podziwiać piękną faunę i florę wyspy, co z pewnością będzie wspomnieniem, które zapamiętamy na całe życie.

Dobre przygotowanie to podstawa

Mimo tego, że nie jest to najtrudniejszy szczyt do zdobycia, odpowiednie przygotowanie jest wciąż bardzo ważne. Najbardziej istotne będą tutaj odpowiednie buty, które zdecydują o komforcie naszej wyprawy. Powinniśmy też mieć solidny plecak przycinek w którym przechowamy wszystkie nasze przedmioty. Szlak jest stosunkowo bezpieczny, ale zawsze warto mieć przy sobie apteczkę na wypadek ewentualnego wypadku. Warto zabrać też ze sobą nieco pożywienia i wody, ale nie za dużo, bo może nas to obciążać. Dobrze sprawdzą się batony energetyczne i żele, które szybko dodadzą nam energii, a które ważą bardzo mało.
Nie musimy martwić się tutaj o warunki pogodowe, bo w tych okolicach pada dosyć rzadko. Warto jednak zabezpieczyć się przed słońcem, poprzez posmarowanie się kremem z filtrem i ubranie okularów przeciwsłonecznych. W ten sposób będziemy odpowiednio przygotowani i gotowi na zdobycie tego szczytu. Odpowiednie przygotowanie sprawi, że taka wyprawa będzie czystą przyjemnością.

 

Turystyka
Jakie atrakcje w Krynicy Górskiej warto zobaczyć?

Krynica Górska jest nazywana perłą polskich uzdrowisk i przyciąga zarówno kuracjuszy jak i turystów. Na popularność tej miejscowości mają wpływ takie cechy jak niepowtarzalny podalpejski mikroklimat, najsłynniejsze wody mineralne i lecznicze oraz idealne warunki narciarskie. Do Krynicy Górskiej coraz więcej osób przyjeżdża na weekend lub na wakacje, gdyż mogą tu …

Turystyka
Jakie atrakcje zimowe dla dzieci oferuje Szklarska Poręba?

Szklarska Poręba to miejscowość na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich, blisko Jeleniej Góry i Karpacza. Jej położenie i uwarunkowania umożliwiają aktywny wypoczynek całym rodzinom w każdej porze roku. Czas spędzają tu narciarze czy snowboardziści, wielbiciele wędrówek po górskich szlakach czy rowerowych przejażdżek. Z kolei dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje oraz …

Turystyka
Jakie ciekawe miejsca oferuje Roztocze?

Roztocze to kraina położona w woj. lubelskim i podkarpackim, która na wschodzie kończy się we Lwowie. Roztocze jest określane, jako polska Toskania, gdyż jest najbardziej nasłonecznionym regionem w Polsce, który dodatkowo słynie z czystego powietrza i dużego stężania jodu (poziom porównywalny do tego na Pomorzu). Do charakterystycznych cech Roztocza zalicza …