Jak zdobyć najwyższy szczyt Madery?

Turystyka

Być na wyspie Madera i nie wejść na jej najwyższy szczyt to grzech! Trasa ta może dać nam nieco w kość, ale zdecydowanie widoki są warte wysiłku. Jeśli nie mamy problemów zdrowotnych, nawet osoba bez doświadczenia w wyprawach górskich poradzi sobie na tej trasie. Madera najwyższy szczyt – trasa, której nie można ominąć.

Jak to się tam dostać?

Na Pico Ruivo prowadzą dwa szlaki, a więc będziemy mieć wybór. Oba z nich nie będą przesadnie trudne i większość osób poradzi sobie z nimi bez większych problemów. Część dróg jest wybrukowana, co ułatwia wspinaczkę. Co więcej, od czasu do czasu będziemy przeciskać się przez skalne tunele, co zdecydowanie będzie jedną z większych atrakcji. Cały szlak jest przepiękny. Podczas całej wędrówki będziemy podziwiać piękne widoki, które po prostu zapierają dech w piersiach. Jest on też całkowicie bezpieczny, więc nie musimy martwić się o wypadki.

Madera najwyższy szczyt – Trzeba go zdobyć!

Najwyższy szczyt na Maderze ma 1861 metrów, więc nie jest najwyższą górą na świecie. Można go zdobyć od południa, lub od wschodu, jednak ciężko stwierdzić która z tych ścieżek będzie łatwiejsza. Możemy wejść jedną stroną i zejść drugą, dzięki czemu zobaczymy obie strony góry i będziemy mogli podziwiać niezwykłe widoki z dwóch różnych perspektyw.
W połowie drogi zaczniemy czuć nieco zmęczenia, ale jeśli mamy już trochę doświadczenia w tego rodzaju wyprawach, dokończenie wycieczki nie powinno sprawić nam trudności. Idąc wyznaczonym szlakiem będziemy mogli podziwiać piękną faunę i florę wyspy, co z pewnością będzie wspomnieniem, które zapamiętamy na całe życie.

Dobre przygotowanie to podstawa

Mimo tego, że nie jest to najtrudniejszy szczyt do zdobycia, odpowiednie przygotowanie jest wciąż bardzo ważne. Najbardziej istotne będą tutaj odpowiednie buty, które zdecydują o komforcie naszej wyprawy. Powinniśmy też mieć solidny plecak przycinek w którym przechowamy wszystkie nasze przedmioty. Szlak jest stosunkowo bezpieczny, ale zawsze warto mieć przy sobie apteczkę na wypadek ewentualnego wypadku. Warto zabrać też ze sobą nieco pożywienia i wody, ale nie za dużo, bo może nas to obciążać. Dobrze sprawdzą się batony energetyczne i żele, które szybko dodadzą nam energii, a które ważą bardzo mało.
Nie musimy martwić się tutaj o warunki pogodowe, bo w tych okolicach pada dosyć rzadko. Warto jednak zabezpieczyć się przed słońcem, poprzez posmarowanie się kremem z filtrem i ubranie okularów przeciwsłonecznych. W ten sposób będziemy odpowiednio przygotowani i gotowi na zdobycie tego szczytu. Odpowiednie przygotowanie sprawi, że taka wyprawa będzie czystą przyjemnością.

 

Turystyka
Krynica-Zdrój w otoczeniu pięknych gór

Krynica Zdrój to niewielkie miasto leżące na terenie województwa małopolskiego. Wielu ludzi wybiera właśnie to miejsce na letni wypoczynek i właściwie nie sposób się temu dziwić. Przepiękne otoczenie to wystarczający powód, by przyjechać w ten region Polski i wypocząć od miejskiego zgiełku. Krynica Zdrój jakie to góry usytuowana jest w …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Kielcach?

Kielce to miasto znajdujące się w południowo-wschodniej części naszego kraju. Usytuowane jest w Górach Świętokrzyskich, a wobec tego w przepięknej scenerii, która każdego roku przyciąga w te rejony całe rzesze turystów. To doskonałe miejsce dla osób, które uwielbiają zwiedzanie miejsc przesiąkniętych historią oraz dla osób, które pragną wypoczynku na łonie …

Turystyka
Najpiękniejsze miejsca w polskich górach

Polskie góry to dla wielu osób azyl i jedyne miejsce, w którym można odpocząć od zgiełku i zbyt szybkiego tempa życia. Bliskość natury i możliwość podziwiania przepięknych pomników przyrody to przywilej, z którego warto, a czasem nawet trzeba korzystać. Na terenie Polski znajdują się aż trzy łańcuchy górskie. Każdy z …