Zabytki w Brukseli

Turystyka

Podróżując po Europie, wiele osób często odwiedza stolice, nic więc dziwnego, że na liście pojawia się również Bruksela. Belgijska stolica często pojawia się w mediach, bo tu dzieje się wiele rzeczy istotnych dla Unii Europejskiej, ale tym, także ma coś do zaproponowania – Bruksela zabytki chce pokazać, warto wpisać choć kilka z nich na swoją listę.

Europejska stolica

Bruksela jest nie tylko stolicą Belgii, ale też siedzibą Parlamentu Europejskiego, nic więc dziwnego, że można spotkać tu dziennikarzy korespondentów ze wszystkich krajów członkowskich. Ale miasto to ma także liczne zabytki, które warto zobaczyć, będąc tutaj.

  1. Grant Platz to plac powstały po wojnie dziewięcioletniej, gdy wojska francuskie spaliły większość zlokalizowanych przy nim budynków. Odbudowany w stylu starobarokowym wciąż posiada ratusz – hotel de ville i Maison du Roi w ich gotyckiej formie. Od 1998 roku Grant Platz wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
  2. Manneken Pis – niewielka figurka będąca symbolem miasta stanowi również obowiązkowy punkt podczas zwiedzania. Rzeźba pochodzi z XVII wieku, często jest przystrajana z okazji różnych imprez i uroczystości.
  3. Pasaż świętego Huberta to jedna z najstarszych galerii handlowych. Powstała w 1847 roku, od 2008 roku jest na liście UNESCO. Znaleźć tu można nie tylko dziewiętnastowieczny wystrój, ale też liczne kawiarnie, sklepy i restauracje. Na uwadze mieć trzeba, że nie należą one do najtańszych.
  4. Kościół Notre Dame du Sablon to jedna z najciekawszych budowli w mieście. Stanowi przykład gotyku płomienistego charakteryzującego się drobiazgowością, nadmiarem detali oraz wykorzystywaniem kształtu płomienia. Kościół słynie ze swoich barwnych witraży, które kontrastują z szaro-białymi łukami i ścianami.
  5. Wzgórze Treurenberg to miejsce, na którym wznosi się gotycka katedra świętego Michała i świętej Guduli, a słynie z charakterystycznych dwóch wież, które stanowią o jego rozpoznawalności.

 

Turystyka
Krynica-Zdrój w otoczeniu pięknych gór

Krynica Zdrój to niewielkie miasto leżące na terenie województwa małopolskiego. Wielu ludzi wybiera właśnie to miejsce na letni wypoczynek i właściwie nie sposób się temu dziwić. Przepiękne otoczenie to wystarczający powód, by przyjechać w ten region Polski i wypocząć od miejskiego zgiełku. Krynica Zdrój jakie to góry usytuowana jest w …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Kielcach?

Kielce to miasto znajdujące się w południowo-wschodniej części naszego kraju. Usytuowane jest w Górach Świętokrzyskich, a wobec tego w przepięknej scenerii, która każdego roku przyciąga w te rejony całe rzesze turystów. To doskonałe miejsce dla osób, które uwielbiają zwiedzanie miejsc przesiąkniętych historią oraz dla osób, które pragną wypoczynku na łonie …

Turystyka
Najpiękniejsze miejsca w polskich górach

Polskie góry to dla wielu osób azyl i jedyne miejsce, w którym można odpocząć od zgiełku i zbyt szybkiego tempa życia. Bliskość natury i możliwość podziwiania przepięknych pomników przyrody to przywilej, z którego warto, a czasem nawet trzeba korzystać. Na terenie Polski znajdują się aż trzy łańcuchy górskie. Każdy z …