Zabytki w Brukseli

Turystyka

Podróżując po Europie, wiele osób często odwiedza stolice, nic więc dziwnego, że na liście pojawia się również Bruksela. Belgijska stolica często pojawia się w mediach, bo tu dzieje się wiele rzeczy istotnych dla Unii Europejskiej, ale tym, także ma coś do zaproponowania – Bruksela zabytki chce pokazać, warto wpisać choć kilka z nich na swoją listę.

Europejska stolica

Bruksela jest nie tylko stolicą Belgii, ale też siedzibą Parlamentu Europejskiego, nic więc dziwnego, że można spotkać tu dziennikarzy korespondentów ze wszystkich krajów członkowskich. Ale miasto to ma także liczne zabytki, które warto zobaczyć, będąc tutaj.

  1. Grant Platz to plac powstały po wojnie dziewięcioletniej, gdy wojska francuskie spaliły większość zlokalizowanych przy nim budynków. Odbudowany w stylu starobarokowym wciąż posiada ratusz – hotel de ville i Maison du Roi w ich gotyckiej formie. Od 1998 roku Grant Platz wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
  2. Manneken Pis – niewielka figurka będąca symbolem miasta stanowi również obowiązkowy punkt podczas zwiedzania. Rzeźba pochodzi z XVII wieku, często jest przystrajana z okazji różnych imprez i uroczystości.
  3. Pasaż świętego Huberta to jedna z najstarszych galerii handlowych. Powstała w 1847 roku, od 2008 roku jest na liście UNESCO. Znaleźć tu można nie tylko dziewiętnastowieczny wystrój, ale też liczne kawiarnie, sklepy i restauracje. Na uwadze mieć trzeba, że nie należą one do najtańszych.
  4. Kościół Notre Dame du Sablon to jedna z najciekawszych budowli w mieście. Stanowi przykład gotyku płomienistego charakteryzującego się drobiazgowością, nadmiarem detali oraz wykorzystywaniem kształtu płomienia. Kościół słynie ze swoich barwnych witraży, które kontrastują z szaro-białymi łukami i ścianami.
  5. Wzgórze Treurenberg to miejsce, na którym wznosi się gotycka katedra świętego Michała i świętej Guduli, a słynie z charakterystycznych dwóch wież, które stanowią o jego rozpoznawalności.

 

Turystyka
Jakie atrakcje w Krynicy Górskiej warto zobaczyć?

Krynica Górska jest nazywana perłą polskich uzdrowisk i przyciąga zarówno kuracjuszy jak i turystów. Na popularność tej miejscowości mają wpływ takie cechy jak niepowtarzalny podalpejski mikroklimat, najsłynniejsze wody mineralne i lecznicze oraz idealne warunki narciarskie. Do Krynicy Górskiej coraz więcej osób przyjeżdża na weekend lub na wakacje, gdyż mogą tu …

Turystyka
Jakie atrakcje zimowe dla dzieci oferuje Szklarska Poręba?

Szklarska Poręba to miejscowość na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich, blisko Jeleniej Góry i Karpacza. Jej położenie i uwarunkowania umożliwiają aktywny wypoczynek całym rodzinom w każdej porze roku. Czas spędzają tu narciarze czy snowboardziści, wielbiciele wędrówek po górskich szlakach czy rowerowych przejażdżek. Z kolei dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje oraz …

Turystyka
Jakie ciekawe miejsca oferuje Roztocze?

Roztocze to kraina położona w woj. lubelskim i podkarpackim, która na wschodzie kończy się we Lwowie. Roztocze jest określane, jako polska Toskania, gdyż jest najbardziej nasłonecznionym regionem w Polsce, który dodatkowo słynie z czystego powietrza i dużego stężania jodu (poziom porównywalny do tego na Pomorzu). Do charakterystycznych cech Roztocza zalicza …