Zabytki w Brukseli

Turystyka

Podróżując po Europie, wiele osób często odwiedza stolice, nic więc dziwnego, że na liście pojawia się również Bruksela. Belgijska stolica często pojawia się w mediach, bo tu dzieje się wiele rzeczy istotnych dla Unii Europejskiej, ale tym, także ma coś do zaproponowania – Bruksela zabytki chce pokazać, warto wpisać choć kilka z nich na swoją listę.

Europejska stolica

Bruksela jest nie tylko stolicą Belgii, ale też siedzibą Parlamentu Europejskiego, nic więc dziwnego, że można spotkać tu dziennikarzy korespondentów ze wszystkich krajów członkowskich. Ale miasto to ma także liczne zabytki, które warto zobaczyć, będąc tutaj.

  1. Grant Platz to plac powstały po wojnie dziewięcioletniej, gdy wojska francuskie spaliły większość zlokalizowanych przy nim budynków. Odbudowany w stylu starobarokowym wciąż posiada ratusz – hotel de ville i Maison du Roi w ich gotyckiej formie. Od 1998 roku Grant Platz wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
  2. Manneken Pis – niewielka figurka będąca symbolem miasta stanowi również obowiązkowy punkt podczas zwiedzania. Rzeźba pochodzi z XVII wieku, często jest przystrajana z okazji różnych imprez i uroczystości.
  3. Pasaż świętego Huberta to jedna z najstarszych galerii handlowych. Powstała w 1847 roku, od 2008 roku jest na liście UNESCO. Znaleźć tu można nie tylko dziewiętnastowieczny wystrój, ale też liczne kawiarnie, sklepy i restauracje. Na uwadze mieć trzeba, że nie należą one do najtańszych.
  4. Kościół Notre Dame du Sablon to jedna z najciekawszych budowli w mieście. Stanowi przykład gotyku płomienistego charakteryzującego się drobiazgowością, nadmiarem detali oraz wykorzystywaniem kształtu płomienia. Kościół słynie ze swoich barwnych witraży, które kontrastują z szaro-białymi łukami i ścianami.
  5. Wzgórze Treurenberg to miejsce, na którym wznosi się gotycka katedra świętego Michała i świętej Guduli, a słynie z charakterystycznych dwóch wież, które stanowią o jego rozpoznawalności.

 

Turystyka
Najlepsze hotele butikowe – ekskluzywna oaza komfortu i luksusu

Podróże są fascynującym sposobem na odkrywanie nowych miejsc, kultur i doświadczeń. Gdy planujemy swój wymarzony urlop, szukamy czegoś więcej niż tylko miejsca do spania. Chcemy znaleźć wyjątkowe, niepowtarzalne i luksusowe doświadczenie. W tym kontekście coraz większą popularność zdobywają hotele butikowe, które oferują nie tylko komfortowe zakwaterowanie, ale także osobisty i …

Turystyka
Standardowe wyposażenie hotelowych apartamentów

Apartamenty hotelowe to luksusowy i wygodny sposób na zatrzymanie się podczas podróży. Oferują wiele udogodnień i funkcji, które wyróżniają je od standardowych pokoi hotelowych. Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca na relaks, czy po prostu chcesz podnieść jakość swoich wakacji, apartamenty mogą być idealnym rozwiązaniem. Przyjrzyjmy się bliżej, czego można …

Turystyka
Czy Alaska to dobry kierunek na wakacje?

Alaska to niezwykle piękne miejsce, które oferuje podróżnikom niezapomniane wrażenia. Od dzikich i surowych krajobrazów po majestatyczne widoki. Bez względu na to, czy szukasz relaksującego wypadu, tropienia niespotykanych nigdzie indziej zwierząt czy pełnych przygód, górskich wypraw, w tym rozległym i zróżnicowanym stanie każdy znajdzie coś dla siebie. Przecz Niezapomniane przeżycia …