Karpacz z dzieckiem w wózku – czy to możliwe?

Turystyka

Wydawać by się mogło, że wycieczki górskie i dziecko w wózku nie idą w parze. Okazuje się jednak przycinek że nie jest to niemożliwe, jeśli wiemy, które trasy obrać. Przeczytaj o najlepszych miejscach dla rodziców z dziećmi w wózku. Karpacz z dzieckiem w wózku – gdzie iść?

Karpacz z dzieckiem w wózku – gdzie iść?

Jeśli zastanawiasz się jakie miejsca odwiedzić z dzieckiem w wózku, ten artykuł został stworzony dla Ciebie! Wyjazd w góry z małym dzieckiem jest możliwy, jeśli wiemy gdzie iść, a jakich miejsc unikać. Nie będziemy tak mobilni, jak na samotnych wędrówkach, więc musimy wybrać odpowiednie szlaki, które będą bezpieczne dla nas i dla dziecka. Pamiętaj też, żeby wziąć odpowiedni wózek, który nie będzie utrudniał Ci spaceru!

Szlak na Samotnię

To piękny szlak, który prowadzi od Świątyni Wang w Karpaczu na Samotnię. Trasa jest bardzo łatwa, więc z pewnością poradzimy sobie z nią z dzieckiem w wózku. Zobaczymy tam piękne widoki na Śnieżkę, Rudawy Janowickie i Czarny Grzbiet. Cała trasa ma nieco ponad 4 kilometry, więc przejście jej nie powinno zająć zbyt dużo czasu. Warto pamiętać, że droga jest miejscami nierówna, ale mając dobry wózek, z pewnością damy sobie radę.

Stara Polana

To miejsce, w którym kiedyś stało schronisko im. Bronka Czecha i można było do niego dojechać saniami. Było to centrum sportów narciarskich, ale w latach sześćdziesiątych spłonęło. Dziś stanowi ono idealne miejsce na przystanek, bo znajdziemy tam ławeczki i stoły. Z tego miejsca rozchodzą się różne szlaki, łatwiejsze i trudniejsze. Niedaleko znajdziesz też domek myśliwski, który również jest miejscem, które warto zobaczyć będąc w tamtych okolicach.

Zimą czy latem?

W te okolice znacznie bezpieczniej będzie wybrać się latem. Gór nie można traktować w ten sam sposób zimą, bo są one dużo bardziej niebezpieczne. Ścieżki są śliskie i pokryte lodem, a dobre buty do chodzenia po górach mogą nie wystarczyć. Wybranie się w te miejsca z wózkiem z dzieckiem może okazać się bardzo niebezpieczne. Nawet jeśli wydaje nam się, że mamy bardzo dobry wózek o wysokiej przyczepności kół, możemy się pomylić.

Karkonosze z dzieckiem w wózku – to możliwe!

Góry zdecydowanie warto odwiedzać z dzieckiem w wózku. Co prawda nie będziemy mogli wybrać się na wszystkie wycieczki, na które chcielibyśmy pójść, ale dla chcącego nic trudnego. Co więcej, duża część szlaków w Karkonoszach jest brukowana, dzięki czemu dużo łatwiej się idzie. Warto tylko pamiętać o tym, żeby wybierać się tam w lato i, żeby obierać bezpieczne szlaki.

 

Turystyka
Krynica-Zdrój w otoczeniu pięknych gór

Krynica Zdrój to niewielkie miasto leżące na terenie województwa małopolskiego. Wielu ludzi wybiera właśnie to miejsce na letni wypoczynek i właściwie nie sposób się temu dziwić. Przepiękne otoczenie to wystarczający powód, by przyjechać w ten region Polski i wypocząć od miejskiego zgiełku. Krynica Zdrój jakie to góry usytuowana jest w …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Kielcach?

Kielce to miasto znajdujące się w południowo-wschodniej części naszego kraju. Usytuowane jest w Górach Świętokrzyskich, a wobec tego w przepięknej scenerii, która każdego roku przyciąga w te rejony całe rzesze turystów. To doskonałe miejsce dla osób, które uwielbiają zwiedzanie miejsc przesiąkniętych historią oraz dla osób, które pragną wypoczynku na łonie …

Turystyka
Najpiękniejsze miejsca w polskich górach

Polskie góry to dla wielu osób azyl i jedyne miejsce, w którym można odpocząć od zgiełku i zbyt szybkiego tempa życia. Bliskość natury i możliwość podziwiania przepięknych pomników przyrody to przywilej, z którego warto, a czasem nawet trzeba korzystać. Na terenie Polski znajdują się aż trzy łańcuchy górskie. Każdy z …