Karpacz z dzieckiem w wózku – czy to możliwe?

Turystyka

Wydawać by się mogło, że wycieczki górskie i dziecko w wózku nie idą w parze. Okazuje się jednak przycinek że nie jest to niemożliwe, jeśli wiemy, które trasy obrać. Przeczytaj o najlepszych miejscach dla rodziców z dziećmi w wózku. Karpacz z dzieckiem w wózku – gdzie iść?

Karpacz z dzieckiem w wózku – gdzie iść?

Jeśli zastanawiasz się jakie miejsca odwiedzić z dzieckiem w wózku, ten artykuł został stworzony dla Ciebie! Wyjazd w góry z małym dzieckiem jest możliwy, jeśli wiemy gdzie iść, a jakich miejsc unikać. Nie będziemy tak mobilni, jak na samotnych wędrówkach, więc musimy wybrać odpowiednie szlaki, które będą bezpieczne dla nas i dla dziecka. Pamiętaj też, żeby wziąć odpowiedni wózek, który nie będzie utrudniał Ci spaceru!

Szlak na Samotnię

To piękny szlak, który prowadzi od Świątyni Wang w Karpaczu na Samotnię. Trasa jest bardzo łatwa, więc z pewnością poradzimy sobie z nią z dzieckiem w wózku. Zobaczymy tam piękne widoki na Śnieżkę, Rudawy Janowickie i Czarny Grzbiet. Cała trasa ma nieco ponad 4 kilometry, więc przejście jej nie powinno zająć zbyt dużo czasu. Warto pamiętać, że droga jest miejscami nierówna, ale mając dobry wózek, z pewnością damy sobie radę.

Stara Polana

To miejsce, w którym kiedyś stało schronisko im. Bronka Czecha i można było do niego dojechać saniami. Było to centrum sportów narciarskich, ale w latach sześćdziesiątych spłonęło. Dziś stanowi ono idealne miejsce na przystanek, bo znajdziemy tam ławeczki i stoły. Z tego miejsca rozchodzą się różne szlaki, łatwiejsze i trudniejsze. Niedaleko znajdziesz też domek myśliwski, który również jest miejscem, które warto zobaczyć będąc w tamtych okolicach.

Zimą czy latem?

W te okolice znacznie bezpieczniej będzie wybrać się latem. Gór nie można traktować w ten sam sposób zimą, bo są one dużo bardziej niebezpieczne. Ścieżki są śliskie i pokryte lodem, a dobre buty do chodzenia po górach mogą nie wystarczyć. Wybranie się w te miejsca z wózkiem z dzieckiem może okazać się bardzo niebezpieczne. Nawet jeśli wydaje nam się, że mamy bardzo dobry wózek o wysokiej przyczepności kół, możemy się pomylić.

Karkonosze z dzieckiem w wózku – to możliwe!

Góry zdecydowanie warto odwiedzać z dzieckiem w wózku. Co prawda nie będziemy mogli wybrać się na wszystkie wycieczki, na które chcielibyśmy pójść, ale dla chcącego nic trudnego. Co więcej, duża część szlaków w Karkonoszach jest brukowana, dzięki czemu dużo łatwiej się idzie. Warto tylko pamiętać o tym, żeby wybierać się tam w lato i, żeby obierać bezpieczne szlaki.

 

Turystyka
Jakie atrakcje w Krynicy Górskiej warto zobaczyć?

Krynica Górska jest nazywana perłą polskich uzdrowisk i przyciąga zarówno kuracjuszy jak i turystów. Na popularność tej miejscowości mają wpływ takie cechy jak niepowtarzalny podalpejski mikroklimat, najsłynniejsze wody mineralne i lecznicze oraz idealne warunki narciarskie. Do Krynicy Górskiej coraz więcej osób przyjeżdża na weekend lub na wakacje, gdyż mogą tu …

Turystyka
Jakie atrakcje zimowe dla dzieci oferuje Szklarska Poręba?

Szklarska Poręba to miejscowość na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich, blisko Jeleniej Góry i Karpacza. Jej położenie i uwarunkowania umożliwiają aktywny wypoczynek całym rodzinom w każdej porze roku. Czas spędzają tu narciarze czy snowboardziści, wielbiciele wędrówek po górskich szlakach czy rowerowych przejażdżek. Z kolei dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje oraz …

Turystyka
Jakie ciekawe miejsca oferuje Roztocze?

Roztocze to kraina położona w woj. lubelskim i podkarpackim, która na wschodzie kończy się we Lwowie. Roztocze jest określane, jako polska Toskania, gdyż jest najbardziej nasłonecznionym regionem w Polsce, który dodatkowo słynie z czystego powietrza i dużego stężania jodu (poziom porównywalny do tego na Pomorzu). Do charakterystycznych cech Roztocza zalicza …