Polskie góry zimą – gdzie jechać?

Turystyka

Zimą polskie góry są najpiękniejsze – temu nie da się zaprzeczyć. Ośnieżone szczyty wyglądają jak niesamowita kraina magii i wydaje się, że ta mroźna pora roku jest idealnym czasem na odwiedzenie tych rejonów. Polskie góry zimą gdzie jechać? Które miejsca będą najpiękniejsze?

Polskie góry zimą gdzie jechać?

Okazuje się, że statystycznie najwięcej z nas wybiera Tatry. Co zrobić, jeśli chcemy urozmaicić sobie zimowe wakacje? Nasze góry oferują wiele niesamowitych miejsc, które warto odwiedzić. Przeczytaj o kilku z nich!

Niezwykły Beskid Żywiecki

To drugie co do wysokości pasmo górskie w Polsce, którego najwyższym szczytem jest Babia Góra. Możemy odwiedzić tam Babiogórski Park Narodowy, który zachwyca malowniczymi widokami. Warto wybrać się tam też na narty, na przykład na stoki Pilska, czy wyciągi w Korbielowie. Będąc tam znajdujemy się zaledwie kilka kilometrów od Słowacji, gdzie również warto się wybrać przy okazji.

Malownicze Bieszczady

Jeśli szukamy dobrego miejsca na piesze wędrówki, Bieszczady będą idealne. Możemy obrać jeden z dziesiątek szlaków o różnych poziomach trudności i podziwiać tamtejsze widoki. Znajdziemy tam wiele szlaków edukacyjnych, które będą idealne dla rodzin z dziećmi. Często odbywają się tam zawody, o ile warunki pogodowe na to pozwalają. Warto wybrać się też na wędrówkę przez połoniny, które przypominają śnieżne wydmy. To naprawdę niezapomniany wygląd.

Góry Izerskie w Sudetach

Kolejnym niepowtarzalnym miejscem są Góry Izerskie. Są to stosunkowo niskie wzniesienia, które będą idealne dla początkujących, a także dla rodzin z dziećmi. Na szczyt możemy wejść, albo wjechać kolejką linową, która znajduje się w Świeradowie-Zdroju. Jest to urocze miejsce położone w kotlinie. Możemy zatrzymać się w jednym z tamtejszych schronisk turystycznych. Zobaczymy tam też zabytkowy park i wiele starych budynków w tradycyjnym stylu.

Zimowe Karkonosze

Karkonosze słyną z przepięknych widoków. Jest to też dobre miejsce dla narciarzy, bo to właśnie tam znajdziemy słynną Szklarską Porębę. Możemy też spróbować tam biegówek oraz wędrówek na rakietach śnieżnych. Karkonosze słyną z lodowych igiełek, które zdobią zimą drzewa i okoliczne budynki. To naprawdę niepowtarzalny widok. Warto wybrać się też na wodospad Szklarski, który znajdziemy w Karkonoskim Parku Krajobrazowym. Taki spacer wzdłuż rzeki będzie świetnym pomysłem, bo da on nam możliwość zobaczenia niesamowitych zimowych widoków, które w tamtych okolicach kompletnie nas otoczą.

 

Turystyka
Krynica-Zdrój w otoczeniu pięknych gór

Krynica Zdrój to niewielkie miasto leżące na terenie województwa małopolskiego. Wielu ludzi wybiera właśnie to miejsce na letni wypoczynek i właściwie nie sposób się temu dziwić. Przepiękne otoczenie to wystarczający powód, by przyjechać w ten region Polski i wypocząć od miejskiego zgiełku. Krynica Zdrój jakie to góry usytuowana jest w …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Kielcach?

Kielce to miasto znajdujące się w południowo-wschodniej części naszego kraju. Usytuowane jest w Górach Świętokrzyskich, a wobec tego w przepięknej scenerii, która każdego roku przyciąga w te rejony całe rzesze turystów. To doskonałe miejsce dla osób, które uwielbiają zwiedzanie miejsc przesiąkniętych historią oraz dla osób, które pragną wypoczynku na łonie …

Turystyka
Najpiękniejsze miejsca w polskich górach

Polskie góry to dla wielu osób azyl i jedyne miejsce, w którym można odpocząć od zgiełku i zbyt szybkiego tempa życia. Bliskość natury i możliwość podziwiania przepięknych pomników przyrody to przywilej, z którego warto, a czasem nawet trzeba korzystać. Na terenie Polski znajdują się aż trzy łańcuchy górskie. Każdy z …