Polskie góry zimą – gdzie jechać?

Turystyka

Zimą polskie góry są najpiękniejsze – temu nie da się zaprzeczyć. Ośnieżone szczyty wyglądają jak niesamowita kraina magii i wydaje się, że ta mroźna pora roku jest idealnym czasem na odwiedzenie tych rejonów. Polskie góry zimą gdzie jechać? Które miejsca będą najpiękniejsze?

Polskie góry zimą gdzie jechać?

Okazuje się, że statystycznie najwięcej z nas wybiera Tatry. Co zrobić, jeśli chcemy urozmaicić sobie zimowe wakacje? Nasze góry oferują wiele niesamowitych miejsc, które warto odwiedzić. Przeczytaj o kilku z nich!

Niezwykły Beskid Żywiecki

To drugie co do wysokości pasmo górskie w Polsce, którego najwyższym szczytem jest Babia Góra. Możemy odwiedzić tam Babiogórski Park Narodowy, który zachwyca malowniczymi widokami. Warto wybrać się tam też na narty, na przykład na stoki Pilska, czy wyciągi w Korbielowie. Będąc tam znajdujemy się zaledwie kilka kilometrów od Słowacji, gdzie również warto się wybrać przy okazji.

Malownicze Bieszczady

Jeśli szukamy dobrego miejsca na piesze wędrówki, Bieszczady będą idealne. Możemy obrać jeden z dziesiątek szlaków o różnych poziomach trudności i podziwiać tamtejsze widoki. Znajdziemy tam wiele szlaków edukacyjnych, które będą idealne dla rodzin z dziećmi. Często odbywają się tam zawody, o ile warunki pogodowe na to pozwalają. Warto wybrać się też na wędrówkę przez połoniny, które przypominają śnieżne wydmy. To naprawdę niezapomniany wygląd.

Góry Izerskie w Sudetach

Kolejnym niepowtarzalnym miejscem są Góry Izerskie. Są to stosunkowo niskie wzniesienia, które będą idealne dla początkujących, a także dla rodzin z dziećmi. Na szczyt możemy wejść, albo wjechać kolejką linową, która znajduje się w Świeradowie-Zdroju. Jest to urocze miejsce położone w kotlinie. Możemy zatrzymać się w jednym z tamtejszych schronisk turystycznych. Zobaczymy tam też zabytkowy park i wiele starych budynków w tradycyjnym stylu.

Zimowe Karkonosze

Karkonosze słyną z przepięknych widoków. Jest to też dobre miejsce dla narciarzy, bo to właśnie tam znajdziemy słynną Szklarską Porębę. Możemy też spróbować tam biegówek oraz wędrówek na rakietach śnieżnych. Karkonosze słyną z lodowych igiełek, które zdobią zimą drzewa i okoliczne budynki. To naprawdę niepowtarzalny widok. Warto wybrać się też na wodospad Szklarski, który znajdziemy w Karkonoskim Parku Krajobrazowym. Taki spacer wzdłuż rzeki będzie świetnym pomysłem, bo da on nam możliwość zobaczenia niesamowitych zimowych widoków, które w tamtych okolicach kompletnie nas otoczą.

 

Turystyka
Jakie atrakcje w Krynicy Górskiej warto zobaczyć?

Krynica Górska jest nazywana perłą polskich uzdrowisk i przyciąga zarówno kuracjuszy jak i turystów. Na popularność tej miejscowości mają wpływ takie cechy jak niepowtarzalny podalpejski mikroklimat, najsłynniejsze wody mineralne i lecznicze oraz idealne warunki narciarskie. Do Krynicy Górskiej coraz więcej osób przyjeżdża na weekend lub na wakacje, gdyż mogą tu …

Turystyka
Jakie atrakcje zimowe dla dzieci oferuje Szklarska Poręba?

Szklarska Poręba to miejscowość na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich, blisko Jeleniej Góry i Karpacza. Jej położenie i uwarunkowania umożliwiają aktywny wypoczynek całym rodzinom w każdej porze roku. Czas spędzają tu narciarze czy snowboardziści, wielbiciele wędrówek po górskich szlakach czy rowerowych przejażdżek. Z kolei dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje oraz …

Turystyka
Jakie ciekawe miejsca oferuje Roztocze?

Roztocze to kraina położona w woj. lubelskim i podkarpackim, która na wschodzie kończy się we Lwowie. Roztocze jest określane, jako polska Toskania, gdyż jest najbardziej nasłonecznionym regionem w Polsce, który dodatkowo słynie z czystego powietrza i dużego stężania jodu (poziom porównywalny do tego na Pomorzu). Do charakterystycznych cech Roztocza zalicza …