Europejskie zabytki, które warto zobaczyć

Turystyka

Europa jest bardzo różnorodna i wcale nie musimy wyjeżdżać daleko, żeby obejrzeć wspaniałe miejsca. Planujesz wycieczkę po okolicznych krajach? To idealny artykuł dla Ciebie! Podpowiadamy europejskie zabytki które warto zobaczyć! Przeczytaj zanim zabierzesz się za planowanie wakacji!

Europejskie zabytki które warto zobaczyć

Europa ma nam bardzo dużo do zaoferowania i jest w niej wiele miejsc, o których nie mieliśmy pojęcia. Nie musimy wyjeżdżać daleko, żeby zobaczyć przepiękne miejsca o bogatej historii. Przedstawiamy najciekawsze europejskie zabytki, które koniecznie trzeba zobaczyć. Oto nasza lista!

Stonehenge w Wielkiej Brytanii

Ten kamienny krąg został zbudowany około 2800 lat przed naszą erą. To niesamowite miejsce, którego nie zobaczymy nigdzie indziej. Z roku na rok pojawia się tam coraz więcej ciekawych turystów, którzy chcą poczuć niepowtarzalny klimat tego miejsca. Według naukowców, miejscy to było kompleksem religijnym, w którym czczono słońce. Kiedyś znajdowała się tam też drewniana część, która została później zniszczona. W tej chwili możemy oglądać tylko część tej budowli, ale tyle wystarczy, żeby zrobić na nas ogromne wrażenie. To trzeba zobaczyć na własne oczy!

Koloseum w Rzymie

Koloseum jest charakterystyczną budowlą, która świadczy o wielkości epoki rzymskiej. Kiedyś miał on ogromne wymiary, ale teraz niestety możemy oglądać tylko jego część. Mimo tego, że duża część tego budynku została zniszczona, jego pozostałości zapierają dech w piersiach. Budynek ten powstał prawie 2000 lat temu i nadal wygląda tak samo niesamowicie. Koloseum jest symbolem tego miasta, a więc nie wolno go pomijać podczas wycieczki po Włoszech. Kiedyś była ona miejscem sławnych igrzysk i walk gladiatorów, ale teraz głównie służy do oglądania go przez turystów.

Big Ben w Wielkiej Brytanii

Big Ben to dzwon, a także wielki zegar, który znajduje się na wieży świętego szczepana. Budynek ten ma aż 96 metrów wysokości i jest symbolem Wielkiej Brytanii. Wieża ta jest częścią gmachu parlamentu brytyjskiego. Jest to miejsce, które musi zobaczyć każdy miłośnik architektury, bo detale, które zostały umieszczone na tym budynku zapierają dech w piersi. Wiktoriański przepych sprawia, że miejscy to jest wyjątkowo popularne i codziennie odwiedza je ogromna liczba turystów. Warto wejść też do środka gdzie możemy zobaczyć ponad tysiąc pokoi. Między innymi, znajdziemy tam Izbę Lordów i Izbę Gmin, czyli miejsca charkterystyczne dla tego niezwykłego kraju.

Turystyka
Jakie atrakcje w Krynicy Górskiej warto zobaczyć?

Krynica Górska jest nazywana perłą polskich uzdrowisk i przyciąga zarówno kuracjuszy jak i turystów. Na popularność tej miejscowości mają wpływ takie cechy jak niepowtarzalny podalpejski mikroklimat, najsłynniejsze wody mineralne i lecznicze oraz idealne warunki narciarskie. Do Krynicy Górskiej coraz więcej osób przyjeżdża na weekend lub na wakacje, gdyż mogą tu …

Turystyka
Jakie atrakcje zimowe dla dzieci oferuje Szklarska Poręba?

Szklarska Poręba to miejscowość na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich, blisko Jeleniej Góry i Karpacza. Jej położenie i uwarunkowania umożliwiają aktywny wypoczynek całym rodzinom w każdej porze roku. Czas spędzają tu narciarze czy snowboardziści, wielbiciele wędrówek po górskich szlakach czy rowerowych przejażdżek. Z kolei dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje oraz …

Turystyka
Jakie ciekawe miejsca oferuje Roztocze?

Roztocze to kraina położona w woj. lubelskim i podkarpackim, która na wschodzie kończy się we Lwowie. Roztocze jest określane, jako polska Toskania, gdyż jest najbardziej nasłonecznionym regionem w Polsce, który dodatkowo słynie z czystego powietrza i dużego stężania jodu (poziom porównywalny do tego na Pomorzu). Do charakterystycznych cech Roztocza zalicza …