Europejskie zabytki, które warto zobaczyć

Turystyka

Europa jest bardzo różnorodna i wcale nie musimy wyjeżdżać daleko, żeby obejrzeć wspaniałe miejsca. Planujesz wycieczkę po okolicznych krajach? To idealny artykuł dla Ciebie! Podpowiadamy europejskie zabytki które warto zobaczyć! Przeczytaj zanim zabierzesz się za planowanie wakacji!

Europejskie zabytki które warto zobaczyć

Europa ma nam bardzo dużo do zaoferowania i jest w niej wiele miejsc, o których nie mieliśmy pojęcia. Nie musimy wyjeżdżać daleko, żeby zobaczyć przepiękne miejsca o bogatej historii. Przedstawiamy najciekawsze europejskie zabytki, które koniecznie trzeba zobaczyć. Oto nasza lista!

Stonehenge w Wielkiej Brytanii

Ten kamienny krąg został zbudowany około 2800 lat przed naszą erą. To niesamowite miejsce, którego nie zobaczymy nigdzie indziej. Z roku na rok pojawia się tam coraz więcej ciekawych turystów, którzy chcą poczuć niepowtarzalny klimat tego miejsca. Według naukowców, miejscy to było kompleksem religijnym, w którym czczono słońce. Kiedyś znajdowała się tam też drewniana część, która została później zniszczona. W tej chwili możemy oglądać tylko część tej budowli, ale tyle wystarczy, żeby zrobić na nas ogromne wrażenie. To trzeba zobaczyć na własne oczy!

Koloseum w Rzymie

Koloseum jest charakterystyczną budowlą, która świadczy o wielkości epoki rzymskiej. Kiedyś miał on ogromne wymiary, ale teraz niestety możemy oglądać tylko jego część. Mimo tego, że duża część tego budynku została zniszczona, jego pozostałości zapierają dech w piersiach. Budynek ten powstał prawie 2000 lat temu i nadal wygląda tak samo niesamowicie. Koloseum jest symbolem tego miasta, a więc nie wolno go pomijać podczas wycieczki po Włoszech. Kiedyś była ona miejscem sławnych igrzysk i walk gladiatorów, ale teraz głównie służy do oglądania go przez turystów.

Big Ben w Wielkiej Brytanii

Big Ben to dzwon, a także wielki zegar, który znajduje się na wieży świętego szczepana. Budynek ten ma aż 96 metrów wysokości i jest symbolem Wielkiej Brytanii. Wieża ta jest częścią gmachu parlamentu brytyjskiego. Jest to miejsce, które musi zobaczyć każdy miłośnik architektury, bo detale, które zostały umieszczone na tym budynku zapierają dech w piersi. Wiktoriański przepych sprawia, że miejscy to jest wyjątkowo popularne i codziennie odwiedza je ogromna liczba turystów. Warto wejść też do środka gdzie możemy zobaczyć ponad tysiąc pokoi. Między innymi, znajdziemy tam Izbę Lordów i Izbę Gmin, czyli miejsca charkterystyczne dla tego niezwykłego kraju.

Turystyka
Krynica-Zdrój w otoczeniu pięknych gór

Krynica Zdrój to niewielkie miasto leżące na terenie województwa małopolskiego. Wielu ludzi wybiera właśnie to miejsce na letni wypoczynek i właściwie nie sposób się temu dziwić. Przepiękne otoczenie to wystarczający powód, by przyjechać w ten region Polski i wypocząć od miejskiego zgiełku. Krynica Zdrój jakie to góry usytuowana jest w …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Kielcach?

Kielce to miasto znajdujące się w południowo-wschodniej części naszego kraju. Usytuowane jest w Górach Świętokrzyskich, a wobec tego w przepięknej scenerii, która każdego roku przyciąga w te rejony całe rzesze turystów. To doskonałe miejsce dla osób, które uwielbiają zwiedzanie miejsc przesiąkniętych historią oraz dla osób, które pragną wypoczynku na łonie …

Turystyka
Najpiękniejsze miejsca w polskich górach

Polskie góry to dla wielu osób azyl i jedyne miejsce, w którym można odpocząć od zgiełku i zbyt szybkiego tempa życia. Bliskość natury i możliwość podziwiania przepięknych pomników przyrody to przywilej, z którego warto, a czasem nawet trzeba korzystać. Na terenie Polski znajdują się aż trzy łańcuchy górskie. Każdy z …