Europejskie zabytki, które warto zobaczyć

Turystyka

Europa jest bardzo różnorodna i wcale nie musimy wyjeżdżać daleko, żeby obejrzeć wspaniałe miejsca. Planujesz wycieczkę po okolicznych krajach? To idealny artykuł dla Ciebie! Podpowiadamy europejskie zabytki które warto zobaczyć! Przeczytaj zanim zabierzesz się za planowanie wakacji!

Europejskie zabytki które warto zobaczyć

Europa ma nam bardzo dużo do zaoferowania i jest w niej wiele miejsc, o których nie mieliśmy pojęcia. Nie musimy wyjeżdżać daleko, żeby zobaczyć przepiękne miejsca o bogatej historii. Przedstawiamy najciekawsze europejskie zabytki, które koniecznie trzeba zobaczyć. Oto nasza lista!

Stonehenge w Wielkiej Brytanii

Ten kamienny krąg został zbudowany około 2800 lat przed naszą erą. To niesamowite miejsce, którego nie zobaczymy nigdzie indziej. Z roku na rok pojawia się tam coraz więcej ciekawych turystów, którzy chcą poczuć niepowtarzalny klimat tego miejsca. Według naukowców, miejscy to było kompleksem religijnym, w którym czczono słońce. Kiedyś znajdowała się tam też drewniana część, która została później zniszczona. W tej chwili możemy oglądać tylko część tej budowli, ale tyle wystarczy, żeby zrobić na nas ogromne wrażenie. To trzeba zobaczyć na własne oczy!

Koloseum w Rzymie

Koloseum jest charakterystyczną budowlą, która świadczy o wielkości epoki rzymskiej. Kiedyś miał on ogromne wymiary, ale teraz niestety możemy oglądać tylko jego część. Mimo tego, że duża część tego budynku została zniszczona, jego pozostałości zapierają dech w piersiach. Budynek ten powstał prawie 2000 lat temu i nadal wygląda tak samo niesamowicie. Koloseum jest symbolem tego miasta, a więc nie wolno go pomijać podczas wycieczki po Włoszech. Kiedyś była ona miejscem sławnych igrzysk i walk gladiatorów, ale teraz głównie służy do oglądania go przez turystów.

Big Ben w Wielkiej Brytanii

Big Ben to dzwon, a także wielki zegar, który znajduje się na wieży świętego szczepana. Budynek ten ma aż 96 metrów wysokości i jest symbolem Wielkiej Brytanii. Wieża ta jest częścią gmachu parlamentu brytyjskiego. Jest to miejsce, które musi zobaczyć każdy miłośnik architektury, bo detale, które zostały umieszczone na tym budynku zapierają dech w piersi. Wiktoriański przepych sprawia, że miejscy to jest wyjątkowo popularne i codziennie odwiedza je ogromna liczba turystów. Warto wejść też do środka gdzie możemy zobaczyć ponad tysiąc pokoi. Między innymi, znajdziemy tam Izbę Lordów i Izbę Gmin, czyli miejsca charkterystyczne dla tego niezwykłego kraju.

Turystyka
Najlepsze hotele butikowe – ekskluzywna oaza komfortu i luksusu

Podróże są fascynującym sposobem na odkrywanie nowych miejsc, kultur i doświadczeń. Gdy planujemy swój wymarzony urlop, szukamy czegoś więcej niż tylko miejsca do spania. Chcemy znaleźć wyjątkowe, niepowtarzalne i luksusowe doświadczenie. W tym kontekście coraz większą popularność zdobywają hotele butikowe, które oferują nie tylko komfortowe zakwaterowanie, ale także osobisty i …

Turystyka
Standardowe wyposażenie hotelowych apartamentów

Apartamenty hotelowe to luksusowy i wygodny sposób na zatrzymanie się podczas podróży. Oferują wiele udogodnień i funkcji, które wyróżniają je od standardowych pokoi hotelowych. Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca na relaks, czy po prostu chcesz podnieść jakość swoich wakacji, apartamenty mogą być idealnym rozwiązaniem. Przyjrzyjmy się bliżej, czego można …

Turystyka
Czy Alaska to dobry kierunek na wakacje?

Alaska to niezwykle piękne miejsce, które oferuje podróżnikom niezapomniane wrażenia. Od dzikich i surowych krajobrazów po majestatyczne widoki. Bez względu na to, czy szukasz relaksującego wypadu, tropienia niespotykanych nigdzie indziej zwierząt czy pełnych przygód, górskich wypraw, w tym rozległym i zróżnicowanym stanie każdy znajdzie coś dla siebie. Przecz Niezapomniane przeżycia …