Jakie atrakcje dla dzieci oferują bory tucholskie?

Turystyka

Bory tucholskie to region, który zachęca czystym powietrzem, nieskażoną przyrodą (połacie lasów, meandrujące rzeki) i licznymi atrakcjami dla dorosłych i dzieci. W tym miejscu pobudkę zapewni świergot ptaków. Miejsce to jest jednym z największych kompleksów leśnych w Polsce (powierzchnia około 3 tysięcy km ). Na jego terenie znajduje się park narodowy, sześć parków krajobrazowych oraz wiele rezerwatów przyrody. Jest to chętnie wybierane miejsce na spędzenie wolnego czasu z uwagi na piękne polany i czyste jeziora.

Jakie atrakcje dla dzieci bory tucholskie przygotowały?

Tuchola to miasto w województwie kujawsko-pomorskim. Początki Tucholi sięgają aż średniowiecza (prawa miejskie otrzymała w 1346 roku). To właśnie pod Tucholą rozegrał się finał bitwy pod Grunwaldem. Jest to miasto pełne atrakcji dla najmłodszych i tych starszych.

Miejscem, od którego warto zacząć poznawanie tych rejonów, jest Muzeum Borów Tucholskich, w którym można zobaczyć jak zmieniało się samo miasto. Do obejrzenia są wystawy: historyczna, etnograficzna(można zobaczyć rekonstrukcję chaty borowiackiej wraz z jej wyposażeniem) oraz przyrodnicza (ukazuje bogactwo fauny i flory regionu Tuchola).

Kolejnym interesującym miejscem jest rynek, który pełni funkcję serca miasta. Rynek w Tucholi jest pięknie odresturowany. Otacza go wiele uroczych kamieniczek i kawiarenek. Dzieci będą zadowolone z pamiątkowych zdjęć zrobionych w tym miejscu.

Kolejnym ciekawym miejscem Tucholi jest Kościół Św. Jakuba Apostoła (powstał w latach 1837-1838). Dzieci można również zabrać do Muzeum Sygnałów Myśliwskich, gdzie można zobaczyć ciekawą kolekcję zabytkowych myśliwskich rogów, zapisów nutowych czy odznak i medali.

W Tucholi znajduje się także górnicza wioska, czyli skansen i park rozrywki w jednym. Dzieciom można również pokazać ruiny średniowiecznych murów obronnych oraz ruiny Tucholskiego zamku (został wybudowany przez krzyżaków około roku 1346). Fragmentów ruin trzeba szukać (jeden z fragmentów znajduje się w Tucholskim Ośrodku Kultury. Z kolei na wypoczynek można wybrać okolice jeziora Głęboczek, które są też idealne dla fanatyków wędkarstwa.

Z dzieckiem można wybrać się pod namioty w Borach Tucholskich, gdzie pociecha będzie miała okazję do spania na łonie natury. Można skorzystać z jednego z okolicznych kempingów, skąd łatwo dostać się do lasu i do jeziora. W wyznaczonych miejscach można z dziećmi urządzić ognisko z kiełbaskami. W Borach Tucholskich nocą można ujrzeć tysiące jasnych gwiazd. W trakcie rodzinnych spacerów można rozpoznawać tropy zwierząt. Atrakcje dla dzieci bory tucholskie oferują liczne, w tym także rowerowe wycieczki czy jesienne grzybobranie.

 

Turystyka
Jakie atrakcje w Krynicy Górskiej warto zobaczyć?

Krynica Górska jest nazywana perłą polskich uzdrowisk i przyciąga zarówno kuracjuszy jak i turystów. Na popularność tej miejscowości mają wpływ takie cechy jak niepowtarzalny podalpejski mikroklimat, najsłynniejsze wody mineralne i lecznicze oraz idealne warunki narciarskie. Do Krynicy Górskiej coraz więcej osób przyjeżdża na weekend lub na wakacje, gdyż mogą tu …

Turystyka
Jakie atrakcje zimowe dla dzieci oferuje Szklarska Poręba?

Szklarska Poręba to miejscowość na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich, blisko Jeleniej Góry i Karpacza. Jej położenie i uwarunkowania umożliwiają aktywny wypoczynek całym rodzinom w każdej porze roku. Czas spędzają tu narciarze czy snowboardziści, wielbiciele wędrówek po górskich szlakach czy rowerowych przejażdżek. Z kolei dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje oraz …

Turystyka
Jakie ciekawe miejsca oferuje Roztocze?

Roztocze to kraina położona w woj. lubelskim i podkarpackim, która na wschodzie kończy się we Lwowie. Roztocze jest określane, jako polska Toskania, gdyż jest najbardziej nasłonecznionym regionem w Polsce, który dodatkowo słynie z czystego powietrza i dużego stężania jodu (poziom porównywalny do tego na Pomorzu). Do charakterystycznych cech Roztocza zalicza …