Jakie atrakcje dla dzieci oferują bory tucholskie?

Turystyka

Bory tucholskie to region, który zachęca czystym powietrzem, nieskażoną przyrodą (połacie lasów, meandrujące rzeki) i licznymi atrakcjami dla dorosłych i dzieci. W tym miejscu pobudkę zapewni świergot ptaków. Miejsce to jest jednym z największych kompleksów leśnych w Polsce (powierzchnia około 3 tysięcy km ). Na jego terenie znajduje się park narodowy, sześć parków krajobrazowych oraz wiele rezerwatów przyrody. Jest to chętnie wybierane miejsce na spędzenie wolnego czasu z uwagi na piękne polany i czyste jeziora.

Jakie atrakcje dla dzieci bory tucholskie przygotowały?

Tuchola to miasto w województwie kujawsko-pomorskim. Początki Tucholi sięgają aż średniowiecza (prawa miejskie otrzymała w 1346 roku). To właśnie pod Tucholą rozegrał się finał bitwy pod Grunwaldem. Jest to miasto pełne atrakcji dla najmłodszych i tych starszych.

Miejscem, od którego warto zacząć poznawanie tych rejonów, jest Muzeum Borów Tucholskich, w którym można zobaczyć jak zmieniało się samo miasto. Do obejrzenia są wystawy: historyczna, etnograficzna(można zobaczyć rekonstrukcję chaty borowiackiej wraz z jej wyposażeniem) oraz przyrodnicza (ukazuje bogactwo fauny i flory regionu Tuchola).

Kolejnym interesującym miejscem jest rynek, który pełni funkcję serca miasta. Rynek w Tucholi jest pięknie odresturowany. Otacza go wiele uroczych kamieniczek i kawiarenek. Dzieci będą zadowolone z pamiątkowych zdjęć zrobionych w tym miejscu.

Kolejnym ciekawym miejscem Tucholi jest Kościół Św. Jakuba Apostoła (powstał w latach 1837-1838). Dzieci można również zabrać do Muzeum Sygnałów Myśliwskich, gdzie można zobaczyć ciekawą kolekcję zabytkowych myśliwskich rogów, zapisów nutowych czy odznak i medali.

W Tucholi znajduje się także górnicza wioska, czyli skansen i park rozrywki w jednym. Dzieciom można również pokazać ruiny średniowiecznych murów obronnych oraz ruiny Tucholskiego zamku (został wybudowany przez krzyżaków około roku 1346). Fragmentów ruin trzeba szukać (jeden z fragmentów znajduje się w Tucholskim Ośrodku Kultury. Z kolei na wypoczynek można wybrać okolice jeziora Głęboczek, które są też idealne dla fanatyków wędkarstwa.

Z dzieckiem można wybrać się pod namioty w Borach Tucholskich, gdzie pociecha będzie miała okazję do spania na łonie natury. Można skorzystać z jednego z okolicznych kempingów, skąd łatwo dostać się do lasu i do jeziora. W wyznaczonych miejscach można z dziećmi urządzić ognisko z kiełbaskami. W Borach Tucholskich nocą można ujrzeć tysiące jasnych gwiazd. W trakcie rodzinnych spacerów można rozpoznawać tropy zwierząt. Atrakcje dla dzieci bory tucholskie oferują liczne, w tym także rowerowe wycieczki czy jesienne grzybobranie.

 

Turystyka
Najlepsze hotele butikowe – ekskluzywna oaza komfortu i luksusu

Podróże są fascynującym sposobem na odkrywanie nowych miejsc, kultur i doświadczeń. Gdy planujemy swój wymarzony urlop, szukamy czegoś więcej niż tylko miejsca do spania. Chcemy znaleźć wyjątkowe, niepowtarzalne i luksusowe doświadczenie. W tym kontekście coraz większą popularność zdobywają hotele butikowe, które oferują nie tylko komfortowe zakwaterowanie, ale także osobisty i …

Turystyka
Standardowe wyposażenie hotelowych apartamentów

Apartamenty hotelowe to luksusowy i wygodny sposób na zatrzymanie się podczas podróży. Oferują wiele udogodnień i funkcji, które wyróżniają je od standardowych pokoi hotelowych. Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca na relaks, czy po prostu chcesz podnieść jakość swoich wakacji, apartamenty mogą być idealnym rozwiązaniem. Przyjrzyjmy się bliżej, czego można …

Turystyka
Czy Alaska to dobry kierunek na wakacje?

Alaska to niezwykle piękne miejsce, które oferuje podróżnikom niezapomniane wrażenia. Od dzikich i surowych krajobrazów po majestatyczne widoki. Bez względu na to, czy szukasz relaksującego wypadu, tropienia niespotykanych nigdzie indziej zwierząt czy pełnych przygód, górskich wypraw, w tym rozległym i zróżnicowanym stanie każdy znajdzie coś dla siebie. Przecz Niezapomniane przeżycia …