Co spakować do Portugalii?

Turystyka

Wybierasz się na wakacje do słonecznej Portugalii? Przeczytaj ten artykuł, żeby dowiedzieć się o czym nie możesz zapomnieć przy pakowaniu!

Portugalia latem

Portugalia oferuje wiele wspaniałych atrakcji dla turystów, a Polacy wybierają ją bardzo chętnie. Dla wielu jest to wymarzone miejsce na wypoczynek. Możesz mieć pewność, że pogoda tam będzie piękne, odwiedzisz piaszczyste plaże i napijesz się pysznego wina. Wakacje w Portugalii sprawdzą się zarówno osobom, które lubią relaksować się na plaży, jak i tym, którzy są miłośnikami miejskiego życia i imprezowania. Co zabrac do Portugalii?

Niezbędnik podróżnika – Co zabrac do Portugalii?

Wybierasz się do Lizbony? A może wolisz Faro lub Porto? Bez względu na to, który region tego pięknego kraju wybierzesz, możesz spodziewać się słonecznej pogody i pięknych widoków. Oto nasza lista rzeczy, które musisz spakować zanim wybierzesz się w podróż:
• Okulary przeciwsłoneczne, gdyż w Portugalii zawsze jest dużo słońca.
• Kapelusz czapkę lub inne nakrycie głowy, które ochronią cię przed wysoką temperaturą.
• Krem z filtrem, dzięki któremu unikniesz oparzeń słonecznych.
• Chustę lub koc na plażę, żeby mieć na czym leżeć na piaszczystych plażach.
• Europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego.
• Ubezpieczenie turystyczne, które zawsze musisz mieć przy sobie, kiedy podróżujesz.

Dlaczego warto jechać na wakacje do Portugalii?

Ten kraj ma naprawdę wiele do zaoferowania turystom. Przede wszystkim, niemal zawsze będziemy mieć tam świetną pogodę. Jeśli lubisz jeździć do krajów, w których lato trwa niemal cały rok, Portugalia będzie dla ciebie.
Jest to też świetny kraj dla osób, które lubią mu wino i owoce morza. Portugalska kuchnia jest uwielbiana przez wielu amatorów na świecie, przede wszystkim ze względu na pyszne owoce morza, które często popijamy wyśmienitym, portugalskim winem. Będąc w tych okolicach, koniecznie musimy spróbować lokalnych przysmaków.
Lizbona czyli stolica Portugalii jest kolejnym powodem dla którego warto odwiedzić ten kraj. Jest ona zupełnie różna, niż pozostałe europejskie stolice. Ma ona specyficzny klimat i wyjątkowy urok. Będąc nam przycinek musisz zwrócić uwagę na charakterystyczną architekturę i na wyjątkowe żółte tramwaje.
Świetnym miejscem na wakacje są też wyspy Portugalii. Będziesz mógł zobaczyć tam piękne widoki i obserwować wspaniałą roślinność i zwierzęta tych okolic. Natura na Wyspach Portugalii naprawdę zachwyca i zapiera dech w piersiach. Jest to widok, którego nie zapomnisz do końca życia.

 

Turystyka
Jakie atrakcje w Krynicy Górskiej warto zobaczyć?

Krynica Górska jest nazywana perłą polskich uzdrowisk i przyciąga zarówno kuracjuszy jak i turystów. Na popularność tej miejscowości mają wpływ takie cechy jak niepowtarzalny podalpejski mikroklimat, najsłynniejsze wody mineralne i lecznicze oraz idealne warunki narciarskie. Do Krynicy Górskiej coraz więcej osób przyjeżdża na weekend lub na wakacje, gdyż mogą tu …

Turystyka
Jakie atrakcje zimowe dla dzieci oferuje Szklarska Poręba?

Szklarska Poręba to miejscowość na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich, blisko Jeleniej Góry i Karpacza. Jej położenie i uwarunkowania umożliwiają aktywny wypoczynek całym rodzinom w każdej porze roku. Czas spędzają tu narciarze czy snowboardziści, wielbiciele wędrówek po górskich szlakach czy rowerowych przejażdżek. Z kolei dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje oraz …

Turystyka
Jakie ciekawe miejsca oferuje Roztocze?

Roztocze to kraina położona w woj. lubelskim i podkarpackim, która na wschodzie kończy się we Lwowie. Roztocze jest określane, jako polska Toskania, gdyż jest najbardziej nasłonecznionym regionem w Polsce, który dodatkowo słynie z czystego powietrza i dużego stężania jodu (poziom porównywalny do tego na Pomorzu). Do charakterystycznych cech Roztocza zalicza …