Najciekawsze trasy piesze w Szczyrku.

Turystyka

Miłośnicy pieszych wycieczek od lat tłumnie odwiedzają Szczyrk, który idealnie nadaje się do uprawiania turystyki pieszej. W mieście początek ma wiele ciekawych szlaków, które można, warto poznać i odwiedzić. Trasy piesze Szczyrk to ciekawa propozycja na spędzenie weekendu z przyjaciółmi oraz rodziną, ponieważ dzieci świetnie odnajdują się na szlakach Beskidów Śląskich. Warto wybrać Beskidy jako jedne z pierwszych propozycji na rozpoczęcie przygód górskich z dziećmi.

Najpopularniejsze Trasy piesze Szczyrk

 1. Trasa ze Szczyrku na Skrzyczne.
  Skrzyczne jest najwyższym szczytem Beskidu Śląskiego, mierzy 1257 m n.p.m. i należy do szczytów Korony Gór Polski. Tuż pod szczytem znajduje się schronisko PPTK Skrzyczne. Na szczyt można dostać się jednym z dwóch szlaków — zielonym lub niebieskim, lub wjechać wyciągiem krzesełkowym. Wejście na szczyt z parkingu spod Urzędu Miasta zajmuje średnio 2,5 godziny. Na zboczach znajdują się trasy zjazdowe dla narciarzy.
 2. Trasa Szczyrk – Klimczok.
  Klimczok jest najwyższym szczytem północnej części Beskidu Śląskiego, wznoszącym się na wysokość 1117 m n.p.m. Dojście na szczyt ze Szczyrku zajmuje około 2 h 15 minut, szlak niebieski prowadzi przez Sanktuarium Maryjne oraz przełęcz Siodło pod Klimczokiem, jednak najpopularniejsze rozpoczyna się w Szyndzielni. Spod schroniska można zejść z powrotem do Szczyrku Doliną Białej zajmie to ok. 1 h 30 min.
  Góra jest częściowo zalesiona, ze szczytu roztacza się przepiękny widok na Magurę i Babią Górę.
 3. Trasa Szczyrk – szlak im. Stanisława Huli
  Szlak im. Stanisława Huli rozpoczyna się i kończy w centrum Szczyrku. Szlak ma długość około 31 kilometrów i jest to spacer śladami Stanisława Huli, który był słynnym organizatorem rajdów i imprez turystycznych. To długa trasa, którą warto podzielić na 2 dni, podczas których można nocować w różnych schroniskach lub pod namiotem. To propozycja dla wielbicieli długich górskich wędrówek, podczas wędrowania napotykamy się na wiele tablic informacyjnych, na których oznaczenia są zarówno w języku polskim, jak i czeskim.

Szczyrk to propozycja nie tylko dla miłośników wędrówek pieszych, zarówno samo miasto, jak i okolice mają wiele do zaoferowania także miłośnikom zimowego, białego szaleństwa oraz rowerzystom, na których czekają liczne trasy rowerowe, crossowy tor rowerowy, liczne trasy narciarstwa biegowego.
Samo centrum posiada ciekawie zagospodarowane centrum miasta oraz rozbudowaną ścieżkę rowerowo-pieszą, która biegnie wzdłuż koryta rzeki.

 

Turystyka
Krynica-Zdrój w otoczeniu pięknych gór

Krynica Zdrój to niewielkie miasto leżące na terenie województwa małopolskiego. Wielu ludzi wybiera właśnie to miejsce na letni wypoczynek i właściwie nie sposób się temu dziwić. Przepiękne otoczenie to wystarczający powód, by przyjechać w ten region Polski i wypocząć od miejskiego zgiełku. Krynica Zdrój jakie to góry usytuowana jest w …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Kielcach?

Kielce to miasto znajdujące się w południowo-wschodniej części naszego kraju. Usytuowane jest w Górach Świętokrzyskich, a wobec tego w przepięknej scenerii, która każdego roku przyciąga w te rejony całe rzesze turystów. To doskonałe miejsce dla osób, które uwielbiają zwiedzanie miejsc przesiąkniętych historią oraz dla osób, które pragną wypoczynku na łonie …

Turystyka
Najpiękniejsze miejsca w polskich górach

Polskie góry to dla wielu osób azyl i jedyne miejsce, w którym można odpocząć od zgiełku i zbyt szybkiego tempa życia. Bliskość natury i możliwość podziwiania przepięknych pomników przyrody to przywilej, z którego warto, a czasem nawet trzeba korzystać. Na terenie Polski znajdują się aż trzy łańcuchy górskie. Każdy z …