Najciekawsze trasy piesze w Szczyrku.

Turystyka

Miłośnicy pieszych wycieczek od lat tłumnie odwiedzają Szczyrk, który idealnie nadaje się do uprawiania turystyki pieszej. W mieście początek ma wiele ciekawych szlaków, które można, warto poznać i odwiedzić. Trasy piesze Szczyrk to ciekawa propozycja na spędzenie weekendu z przyjaciółmi oraz rodziną, ponieważ dzieci świetnie odnajdują się na szlakach Beskidów Śląskich. Warto wybrać Beskidy jako jedne z pierwszych propozycji na rozpoczęcie przygód górskich z dziećmi.

Najpopularniejsze Trasy piesze Szczyrk

 1. Trasa ze Szczyrku na Skrzyczne.
  Skrzyczne jest najwyższym szczytem Beskidu Śląskiego, mierzy 1257 m n.p.m. i należy do szczytów Korony Gór Polski. Tuż pod szczytem znajduje się schronisko PPTK Skrzyczne. Na szczyt można dostać się jednym z dwóch szlaków — zielonym lub niebieskim, lub wjechać wyciągiem krzesełkowym. Wejście na szczyt z parkingu spod Urzędu Miasta zajmuje średnio 2,5 godziny. Na zboczach znajdują się trasy zjazdowe dla narciarzy.
 2. Trasa Szczyrk – Klimczok.
  Klimczok jest najwyższym szczytem północnej części Beskidu Śląskiego, wznoszącym się na wysokość 1117 m n.p.m. Dojście na szczyt ze Szczyrku zajmuje około 2 h 15 minut, szlak niebieski prowadzi przez Sanktuarium Maryjne oraz przełęcz Siodło pod Klimczokiem, jednak najpopularniejsze rozpoczyna się w Szyndzielni. Spod schroniska można zejść z powrotem do Szczyrku Doliną Białej zajmie to ok. 1 h 30 min.
  Góra jest częściowo zalesiona, ze szczytu roztacza się przepiękny widok na Magurę i Babią Górę.
 3. Trasa Szczyrk – szlak im. Stanisława Huli
  Szlak im. Stanisława Huli rozpoczyna się i kończy w centrum Szczyrku. Szlak ma długość około 31 kilometrów i jest to spacer śladami Stanisława Huli, który był słynnym organizatorem rajdów i imprez turystycznych. To długa trasa, którą warto podzielić na 2 dni, podczas których można nocować w różnych schroniskach lub pod namiotem. To propozycja dla wielbicieli długich górskich wędrówek, podczas wędrowania napotykamy się na wiele tablic informacyjnych, na których oznaczenia są zarówno w języku polskim, jak i czeskim.

Szczyrk to propozycja nie tylko dla miłośników wędrówek pieszych, zarówno samo miasto, jak i okolice mają wiele do zaoferowania także miłośnikom zimowego, białego szaleństwa oraz rowerzystom, na których czekają liczne trasy rowerowe, crossowy tor rowerowy, liczne trasy narciarstwa biegowego.
Samo centrum posiada ciekawie zagospodarowane centrum miasta oraz rozbudowaną ścieżkę rowerowo-pieszą, która biegnie wzdłuż koryta rzeki.

 

Turystyka
Jakie atrakcje w Krynicy Górskiej warto zobaczyć?

Krynica Górska jest nazywana perłą polskich uzdrowisk i przyciąga zarówno kuracjuszy jak i turystów. Na popularność tej miejscowości mają wpływ takie cechy jak niepowtarzalny podalpejski mikroklimat, najsłynniejsze wody mineralne i lecznicze oraz idealne warunki narciarskie. Do Krynicy Górskiej coraz więcej osób przyjeżdża na weekend lub na wakacje, gdyż mogą tu …

Turystyka
Jakie atrakcje zimowe dla dzieci oferuje Szklarska Poręba?

Szklarska Poręba to miejscowość na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich, blisko Jeleniej Góry i Karpacza. Jej położenie i uwarunkowania umożliwiają aktywny wypoczynek całym rodzinom w każdej porze roku. Czas spędzają tu narciarze czy snowboardziści, wielbiciele wędrówek po górskich szlakach czy rowerowych przejażdżek. Z kolei dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje oraz …

Turystyka
Jakie ciekawe miejsca oferuje Roztocze?

Roztocze to kraina położona w woj. lubelskim i podkarpackim, która na wschodzie kończy się we Lwowie. Roztocze jest określane, jako polska Toskania, gdyż jest najbardziej nasłonecznionym regionem w Polsce, który dodatkowo słynie z czystego powietrza i dużego stężania jodu (poziom porównywalny do tego na Pomorzu). Do charakterystycznych cech Roztocza zalicza …