Najciekawsze trasy piesze w Szczyrku.

Turystyka

Miłośnicy pieszych wycieczek od lat tłumnie odwiedzają Szczyrk, który idealnie nadaje się do uprawiania turystyki pieszej. W mieście początek ma wiele ciekawych szlaków, które można, warto poznać i odwiedzić. Trasy piesze Szczyrk to ciekawa propozycja na spędzenie weekendu z przyjaciółmi oraz rodziną, ponieważ dzieci świetnie odnajdują się na szlakach Beskidów Śląskich. Warto wybrać Beskidy jako jedne z pierwszych propozycji na rozpoczęcie przygód górskich z dziećmi.

Najpopularniejsze Trasy piesze Szczyrk

 1. Trasa ze Szczyrku na Skrzyczne.
  Skrzyczne jest najwyższym szczytem Beskidu Śląskiego, mierzy 1257 m n.p.m. i należy do szczytów Korony Gór Polski. Tuż pod szczytem znajduje się schronisko PPTK Skrzyczne. Na szczyt można dostać się jednym z dwóch szlaków — zielonym lub niebieskim, lub wjechać wyciągiem krzesełkowym. Wejście na szczyt z parkingu spod Urzędu Miasta zajmuje średnio 2,5 godziny. Na zboczach znajdują się trasy zjazdowe dla narciarzy.
 2. Trasa Szczyrk – Klimczok.
  Klimczok jest najwyższym szczytem północnej części Beskidu Śląskiego, wznoszącym się na wysokość 1117 m n.p.m. Dojście na szczyt ze Szczyrku zajmuje około 2 h 15 minut, szlak niebieski prowadzi przez Sanktuarium Maryjne oraz przełęcz Siodło pod Klimczokiem, jednak najpopularniejsze rozpoczyna się w Szyndzielni. Spod schroniska można zejść z powrotem do Szczyrku Doliną Białej zajmie to ok. 1 h 30 min.
  Góra jest częściowo zalesiona, ze szczytu roztacza się przepiękny widok na Magurę i Babią Górę.
 3. Trasa Szczyrk – szlak im. Stanisława Huli
  Szlak im. Stanisława Huli rozpoczyna się i kończy w centrum Szczyrku. Szlak ma długość około 31 kilometrów i jest to spacer śladami Stanisława Huli, który był słynnym organizatorem rajdów i imprez turystycznych. To długa trasa, którą warto podzielić na 2 dni, podczas których można nocować w różnych schroniskach lub pod namiotem. To propozycja dla wielbicieli długich górskich wędrówek, podczas wędrowania napotykamy się na wiele tablic informacyjnych, na których oznaczenia są zarówno w języku polskim, jak i czeskim.

Szczyrk to propozycja nie tylko dla miłośników wędrówek pieszych, zarówno samo miasto, jak i okolice mają wiele do zaoferowania także miłośnikom zimowego, białego szaleństwa oraz rowerzystom, na których czekają liczne trasy rowerowe, crossowy tor rowerowy, liczne trasy narciarstwa biegowego.
Samo centrum posiada ciekawie zagospodarowane centrum miasta oraz rozbudowaną ścieżkę rowerowo-pieszą, która biegnie wzdłuż koryta rzeki.

 

Turystyka
Standardowe wyposażenie hotelowych apartamentów

Apartamenty hotelowe to luksusowy i wygodny sposób na zatrzymanie się podczas podróży. Oferują wiele udogodnień i funkcji, które wyróżniają je od standardowych pokoi hotelowych. Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca na relaks, czy po prostu chcesz podnieść jakość swoich wakacji, apartamenty mogą być idealnym rozwiązaniem. Przyjrzyjmy się bliżej, czego można …

Turystyka
Czy Alaska to dobry kierunek na wakacje?

Alaska to niezwykle piękne miejsce, które oferuje podróżnikom niezapomniane wrażenia. Od dzikich i surowych krajobrazów po majestatyczne widoki. Bez względu na to, czy szukasz relaksującego wypadu, tropienia niespotykanych nigdzie indziej zwierząt czy pełnych przygód, górskich wypraw, w tym rozległym i zróżnicowanym stanie każdy znajdzie coś dla siebie. Przecz Niezapomniane przeżycia …

Turystyka
Czym się kierować wybierając zamek hotelowy?

Gdy wybieramy elektroniczne zamki hotelowe, ważne jest, aby wziąć pod uwagę więcej niż tylko cenę. Należy również rozważyć jakość produktu. Dobrze zaprojektowany system kontroli dostępu nie tylko ma poprawia wygodą i bezpieczeństwo gości, lecz także znacząco usprawnia pracę hotelowego personelu. Dowiedz się więcej na ten temat, aby dokonać właściwego wyboru. …