Trasy Karkonoskie

Turystyka

Karkonosze to jedne z największych polskich pasm górskich i zdecydowanie jedne z najbardziej znanych zaraz po Tatrach. Kiedy jednak znajdziemy się już wśród górskich szczytów i zobaczymy mnogość możliwości wyboru tras możemy na chwile popaść w zwątpienie – którędy pójść? W Karkonoszach trasy szlaków turystycznych są naprawdę mocno zróżnicowane pod względem poziomów trudności oraz możliwych wrażeń wizualnych.

Karkonosze trasy

Najważniejszym szlakiem turystycznym Karkonoszy jest Szlak przyjaźni polsko-czeskie. Prowadzi on przez najważniejsze szczyty górskie będące granicą tych dwóch państw. Nie jest to zdecydowanie najłatwiejsza trasa, bo ilość podejść potrafi okazać się wykańczająca, ale jeżeli chodzi o widoki – jest ona niedościgniona, właśnie przez wzgląd na poruszanie się samymi górskimi szczytami. Na przejście tego szlaku należy zarezerwować sobie najlepiej cały dzień i zadbać porządnie o zapasy, bo przejście całości potrafi trwać nawet dziewięć godzin!
Jeżeli nie czujecie się jednak na siłach by zmierzyć się z prawie trzydziestokilometrową trasą, zawsze możecie wybrać szlak zielony, który jest krótszy od swojego poprzednika o około dziesięć kilometrów. Zaczynająca się w tym samym punkcie co szlak czerwony, kończy się w okolicach dwudziestego kilometra przy charakterystycznej formacji skalnej – Pielgrzymach. Ze szlaku doskonale widać Kotlinę Jeleniogórską. Na przejście tej trasy trzeba zarezerwować sobie ponad sześć godzin.

Przeczytałeś powyższe opisy i stwierdziłeś, że to zabawa dla amatorów, a nie dla prawdziwych górskich poskramiaczy? Karkonosze mają dla ciebie coś wyjątkowego! Jest to szlak pokrywający się w stu procentach ze szlakiem Przyjaźni polsko-czeskiej, ale ciągnący się dalej za jej końcem, by utworzyć trasę o długości czterystu czterdziestu kilometrów! Przejście tego kolosa zajmuje około trzech tygodni, sprawiając, że jest to zabawa tylko dla najwytrwalszych. Lepiej nie wybierać się w tę podróż bez wcześniejszego przygotowania technicznego oraz kondycyjnego!

Karkonosze trasy dla amatorów

Oczywiście nie samymi profesjonalistami góry żyją. Dlatego wśród górskich szczytów znajdziemy również ścieżki będące zdecydowanie bardziej przyjaznymi dla ludzi, którzy wybrali się w góry jedynie z rekreacyjnych powódek.
Przykładem takiej trasy jest ta łącząca bezpośrednio Karpacz z najwyższym szczytem Karkonoszy – Śnieżką. Ta siedmiokilometrowa ścieżka poprowadzi was bezpośrednio do najważniejszej atrakcji Karkonoszy i nie da wam się przy tym zbytnio zmęczyć, choć samo wejście to nadal ponad trzy godziny pieszej wędrówki!

Turystyka
Krynica-Zdrój w otoczeniu pięknych gór

Krynica Zdrój to niewielkie miasto leżące na terenie województwa małopolskiego. Wielu ludzi wybiera właśnie to miejsce na letni wypoczynek i właściwie nie sposób się temu dziwić. Przepiękne otoczenie to wystarczający powód, by przyjechać w ten region Polski i wypocząć od miejskiego zgiełku. Krynica Zdrój jakie to góry usytuowana jest w …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Kielcach?

Kielce to miasto znajdujące się w południowo-wschodniej części naszego kraju. Usytuowane jest w Górach Świętokrzyskich, a wobec tego w przepięknej scenerii, która każdego roku przyciąga w te rejony całe rzesze turystów. To doskonałe miejsce dla osób, które uwielbiają zwiedzanie miejsc przesiąkniętych historią oraz dla osób, które pragną wypoczynku na łonie …

Turystyka
Najpiękniejsze miejsca w polskich górach

Polskie góry to dla wielu osób azyl i jedyne miejsce, w którym można odpocząć od zgiełku i zbyt szybkiego tempa życia. Bliskość natury i możliwość podziwiania przepięknych pomników przyrody to przywilej, z którego warto, a czasem nawet trzeba korzystać. Na terenie Polski znajdują się aż trzy łańcuchy górskie. Każdy z …