Trasy Karkonoskie

Turystyka

Karkonosze to jedne z największych polskich pasm górskich i zdecydowanie jedne z najbardziej znanych zaraz po Tatrach. Kiedy jednak znajdziemy się już wśród górskich szczytów i zobaczymy mnogość możliwości wyboru tras możemy na chwile popaść w zwątpienie – którędy pójść? W Karkonoszach trasy szlaków turystycznych są naprawdę mocno zróżnicowane pod względem poziomów trudności oraz możliwych wrażeń wizualnych.

Karkonosze trasy

Najważniejszym szlakiem turystycznym Karkonoszy jest Szlak przyjaźni polsko-czeskie. Prowadzi on przez najważniejsze szczyty górskie będące granicą tych dwóch państw. Nie jest to zdecydowanie najłatwiejsza trasa, bo ilość podejść potrafi okazać się wykańczająca, ale jeżeli chodzi o widoki – jest ona niedościgniona, właśnie przez wzgląd na poruszanie się samymi górskimi szczytami. Na przejście tego szlaku należy zarezerwować sobie najlepiej cały dzień i zadbać porządnie o zapasy, bo przejście całości potrafi trwać nawet dziewięć godzin!
Jeżeli nie czujecie się jednak na siłach by zmierzyć się z prawie trzydziestokilometrową trasą, zawsze możecie wybrać szlak zielony, który jest krótszy od swojego poprzednika o około dziesięć kilometrów. Zaczynająca się w tym samym punkcie co szlak czerwony, kończy się w okolicach dwudziestego kilometra przy charakterystycznej formacji skalnej – Pielgrzymach. Ze szlaku doskonale widać Kotlinę Jeleniogórską. Na przejście tej trasy trzeba zarezerwować sobie ponad sześć godzin.

Przeczytałeś powyższe opisy i stwierdziłeś, że to zabawa dla amatorów, a nie dla prawdziwych górskich poskramiaczy? Karkonosze mają dla ciebie coś wyjątkowego! Jest to szlak pokrywający się w stu procentach ze szlakiem Przyjaźni polsko-czeskiej, ale ciągnący się dalej za jej końcem, by utworzyć trasę o długości czterystu czterdziestu kilometrów! Przejście tego kolosa zajmuje około trzech tygodni, sprawiając, że jest to zabawa tylko dla najwytrwalszych. Lepiej nie wybierać się w tę podróż bez wcześniejszego przygotowania technicznego oraz kondycyjnego!

Karkonosze trasy dla amatorów

Oczywiście nie samymi profesjonalistami góry żyją. Dlatego wśród górskich szczytów znajdziemy również ścieżki będące zdecydowanie bardziej przyjaznymi dla ludzi, którzy wybrali się w góry jedynie z rekreacyjnych powódek.
Przykładem takiej trasy jest ta łącząca bezpośrednio Karpacz z najwyższym szczytem Karkonoszy – Śnieżką. Ta siedmiokilometrowa ścieżka poprowadzi was bezpośrednio do najważniejszej atrakcji Karkonoszy i nie da wam się przy tym zbytnio zmęczyć, choć samo wejście to nadal ponad trzy godziny pieszej wędrówki!

Turystyka
Jakie atrakcje w Krynicy Górskiej warto zobaczyć?

Krynica Górska jest nazywana perłą polskich uzdrowisk i przyciąga zarówno kuracjuszy jak i turystów. Na popularność tej miejscowości mają wpływ takie cechy jak niepowtarzalny podalpejski mikroklimat, najsłynniejsze wody mineralne i lecznicze oraz idealne warunki narciarskie. Do Krynicy Górskiej coraz więcej osób przyjeżdża na weekend lub na wakacje, gdyż mogą tu …

Turystyka
Jakie atrakcje zimowe dla dzieci oferuje Szklarska Poręba?

Szklarska Poręba to miejscowość na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich, blisko Jeleniej Góry i Karpacza. Jej położenie i uwarunkowania umożliwiają aktywny wypoczynek całym rodzinom w każdej porze roku. Czas spędzają tu narciarze czy snowboardziści, wielbiciele wędrówek po górskich szlakach czy rowerowych przejażdżek. Z kolei dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje oraz …

Turystyka
Jakie ciekawe miejsca oferuje Roztocze?

Roztocze to kraina położona w woj. lubelskim i podkarpackim, która na wschodzie kończy się we Lwowie. Roztocze jest określane, jako polska Toskania, gdyż jest najbardziej nasłonecznionym regionem w Polsce, który dodatkowo słynie z czystego powietrza i dużego stężania jodu (poziom porównywalny do tego na Pomorzu). Do charakterystycznych cech Roztocza zalicza …