Atrakcyjna Szklarska Poręba

Turystyka

Nie możesz się zdecydować, czy wolisz wakacje w kraju czy za granicą? Odpowiedzą jest Szklarska Poręba i okolice! Ta górska miejscowość położona tuż na granicy Czesko-Polskiej łączy oba te kraję w ciekawy szlakach turystycznych manewrujących między górskimi szczytami Karkonoszy oraz Górami Izerskimi.

Atrakcje Szklarska poręba i okolice

To co sprawia, że Szklarska Poręba jest taka niesamowita, jest przede wszystkim fakt, że miejscowość ta znajduje się na terenie Karkonowskiego Parku Narodowego. Park ten swoją nazwę zawdzięcza, oczywiście, części Sudeckiego pasma górskiego – Karkonoszy. Nietrudno się więc domyślić co jest główną atrakcją tego uroczego zakątka Polski. Tak, to góry są najważniejszym elementem turystyki tego obszaru. Początek znajduje tu wiele górskich szlaków o różnych poziomach trudności i jednakowo nieziemskich walorach wizualnych dla których tak kochamy górskie krajobrazy. Samo miasteczko jednak też ma swoje urokliwe elementy. Znajdziemy tam wiele zabytków, które cieszą oko nie mniej niż obserwowanie świata ze szczytu góry. Jednym z nich jest na przykład Stara Chata Walońska.

Oczywiście miasto nie pozwoliło sobie by swoją atrakcyjność opierać jedynie na swoim położeniu. Korzystając z dobrodziejstwa krajobrazu dzięki któremu do Szklarskiej Poręby i okolice przyjeżdżają tysiące osób rocznie wybudowano kilka atrakcji przyciągających turystów nie mniej skutecznie co Karkonosze. Jedną z takich atrakcji jest chociażby Park Dinozaurów. Ten rozległy teren zamieszkały jest przez te pradawne gady i opowiada o nich w sposób ciekawy i zwizualizowany przez ogromne rzeźby przedstawiające dawnych mieszkańców Ziemi. Jest to doskonała okazja by zainteresować dzieci wyjazdem w góry, gdyż Park Dinozaurów jest przeznaczony właśnie dla najmłodszej widowni. Znajdziemy tam tematyczne parki zabaw, tablice interaktywne, które z powodzeniem przykuwają uwagę naszych pociech oraz inne atrakcję cieszące dzieci z całej Polski.

Drugim takim miejscem biorącym turystykę na swoje barki jest Rodzinny Park Rozrywki Esplanada. Park ten nie jest już parkiem tematycznym jak jego poprzednik, ale posiada wiele innych atrakcji będących flagowymi inspiracjami każdego takiego miejsca na Ziemi. Wspomnieć warto tutaj o kolejce górskiej czy czynnym jedynie zimą – lodowisku.
Jeżeli jednak przyjechałeś głównie dla walorów naturalnych, musisz wiedzieć co jest na liście rzeczy koniecznych do zobaczenia:

  1. Śnieżne kotły
  2. Wodospad Kamieńczyka
  3. Wodospad Szklarski
  4. Łabski Szczyt
  5. Stóg izerski
  6. Hala Szernicka i wiele innych wartych zobaczenia pomniejszych miejsc ukrytych wśród gór, które na pewno znajdziesz, jeżeli tylko dokładnie posłuchasz co szepczą do ciebie skały.

 

Turystyka
Najlepsze hotele butikowe – ekskluzywna oaza komfortu i luksusu

Podróże są fascynującym sposobem na odkrywanie nowych miejsc, kultur i doświadczeń. Gdy planujemy swój wymarzony urlop, szukamy czegoś więcej niż tylko miejsca do spania. Chcemy znaleźć wyjątkowe, niepowtarzalne i luksusowe doświadczenie. W tym kontekście coraz większą popularność zdobywają hotele butikowe, które oferują nie tylko komfortowe zakwaterowanie, ale także osobisty i …

Turystyka
Standardowe wyposażenie hotelowych apartamentów

Apartamenty hotelowe to luksusowy i wygodny sposób na zatrzymanie się podczas podróży. Oferują wiele udogodnień i funkcji, które wyróżniają je od standardowych pokoi hotelowych. Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca na relaks, czy po prostu chcesz podnieść jakość swoich wakacji, apartamenty mogą być idealnym rozwiązaniem. Przyjrzyjmy się bliżej, czego można …

Turystyka
Czy Alaska to dobry kierunek na wakacje?

Alaska to niezwykle piękne miejsce, które oferuje podróżnikom niezapomniane wrażenia. Od dzikich i surowych krajobrazów po majestatyczne widoki. Bez względu na to, czy szukasz relaksującego wypadu, tropienia niespotykanych nigdzie indziej zwierząt czy pełnych przygód, górskich wypraw, w tym rozległym i zróżnicowanym stanie każdy znajdzie coś dla siebie. Przecz Niezapomniane przeżycia …