Które szlaki w Bieszczadach są najciekawsze?

Turystyka

Jeszcze kilkanaście lat temu uznawane były na dzikie i niedostępne, dziś Bieszczady najciekawsze szlaki udostępniły nawet dla mało obytych wędrowców. Co roku o różnych porach, przyjeżdżają tłumnie całe rodziny z dziećmi, osoby starsze i młodzież rozpoczynająca swoje górskie przygody. Osoby szukające samotności i spokoju, której wielu poszukuje w górach, znajdą ja niewątpliwie właśnie w Bieszczadach, podobnie jak dzikość natury, której próżno szukać w innych Polskich górach. Najpopularniejsze i najbardziej oblegane szlaki, którymi, szczególnie w sezonie wędrują tłumnie wycieczki, są łatwo dostępne.

Bieszczady najciekawsze szlaki

 1. Na Połoninę Wetlińską – szlakiem żółtym z Przełęczy Wyżnej.
  Można powiedzieć, że być w Bieszczadach i nie odwiedzić Chatki Puchatka — kultowego schroniska, to jak by nie być w tych górach wcale. W roku 2021 jesienią ma zakończyć się remont, trwający od kilku lat w tym schronisku, które do roku 2019 nie posiadało nawet bieżącej wody, a toaleta znajdowała się na zewnątrz i składała się z dziury z ziemi, 4 ścian i eternitu nad głową.
  U podnóża Połoniny Wetlińskiej, znajdują się popularne miejscowości Wetlina oraz Smerek będące dobrą bazę wypadową do górskich wędrówek. Spacer porośniętą lasem bukowym z odsłoniętym szczytem Połoniną Wetlińską jest prawdziwą ucztą dla oka i ducha. Niezwykła zróżnicowana rzeźba terenu oraz ogromna przestrzeń zaspakajają poczucie wolności i robią ogromne wrażenie.
  Czas podejścia: 1h 15 min.
 2. Na Połoninę Caryńską – szlakiem czerwonym z Brzegów Górnych.
  Połonina Caryńska to drugi i także obowiązkowy punkt wycieczki w Bieszczadach. Posiada łagodne wejście, rozciąga się na 4 kilometrach długości i ma 4 wierzchołki, do ruchu turystyczne udostępnione są 3 z nich.
  Z jej szczytu rozpościera się wspaniała panorama na całe Zachodnie Bieszczady oraz okoliczne szczyty i największy z nich Tarnicę.
  Czas podejścia: ok. 1h 30 min.
 3. Na Tarnicę – ścieżką „Orlik krzykliwy” z Wołosatego.
  Tarnica jest najwyższym szczytem po Polskiej stronie Bieszczad – 1346 m n.p.m. To także jeden ze szczytów Korony Gór Polskich i jest to jedyny szczyt z tego pasma górskiego.
  Ścieżka przyrodniczo-historyczna “Orlik krzykliwy” bierze początek w miejscowości Wołosate i przebiega równolegle ze szlakiem niebieskim. Szlak jest bardzo malowniczy i urozmaicony, wiedzie przez lasy łąki, schodki kamienne i kładki. Na szczycie Tarnicy znajduje się metalowy krzyż papieski oraz rozpościerają się wspaniałe widoki na panoramę Bieszczad.
  Czas podejścia: ok. 2 h 30 min.
Turystyka
Najlepsze hotele butikowe – ekskluzywna oaza komfortu i luksusu

Podróże są fascynującym sposobem na odkrywanie nowych miejsc, kultur i doświadczeń. Gdy planujemy swój wymarzony urlop, szukamy czegoś więcej niż tylko miejsca do spania. Chcemy znaleźć wyjątkowe, niepowtarzalne i luksusowe doświadczenie. W tym kontekście coraz większą popularność zdobywają hotele butikowe, które oferują nie tylko komfortowe zakwaterowanie, ale także osobisty i …

Turystyka
Standardowe wyposażenie hotelowych apartamentów

Apartamenty hotelowe to luksusowy i wygodny sposób na zatrzymanie się podczas podróży. Oferują wiele udogodnień i funkcji, które wyróżniają je od standardowych pokoi hotelowych. Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca na relaks, czy po prostu chcesz podnieść jakość swoich wakacji, apartamenty mogą być idealnym rozwiązaniem. Przyjrzyjmy się bliżej, czego można …

Turystyka
Czy Alaska to dobry kierunek na wakacje?

Alaska to niezwykle piękne miejsce, które oferuje podróżnikom niezapomniane wrażenia. Od dzikich i surowych krajobrazów po majestatyczne widoki. Bez względu na to, czy szukasz relaksującego wypadu, tropienia niespotykanych nigdzie indziej zwierząt czy pełnych przygód, górskich wypraw, w tym rozległym i zróżnicowanym stanie każdy znajdzie coś dla siebie. Przecz Niezapomniane przeżycia …