Które szlaki w Bieszczadach są najciekawsze?

Turystyka

Jeszcze kilkanaście lat temu uznawane były na dzikie i niedostępne, dziś Bieszczady najciekawsze szlaki udostępniły nawet dla mało obytych wędrowców. Co roku o różnych porach, przyjeżdżają tłumnie całe rodziny z dziećmi, osoby starsze i młodzież rozpoczynająca swoje górskie przygody. Osoby szukające samotności i spokoju, której wielu poszukuje w górach, znajdą ja niewątpliwie właśnie w Bieszczadach, podobnie jak dzikość natury, której próżno szukać w innych Polskich górach. Najpopularniejsze i najbardziej oblegane szlaki, którymi, szczególnie w sezonie wędrują tłumnie wycieczki, są łatwo dostępne.

Bieszczady najciekawsze szlaki

 1. Na Połoninę Wetlińską – szlakiem żółtym z Przełęczy Wyżnej.
  Można powiedzieć, że być w Bieszczadach i nie odwiedzić Chatki Puchatka — kultowego schroniska, to jak by nie być w tych górach wcale. W roku 2021 jesienią ma zakończyć się remont, trwający od kilku lat w tym schronisku, które do roku 2019 nie posiadało nawet bieżącej wody, a toaleta znajdowała się na zewnątrz i składała się z dziury z ziemi, 4 ścian i eternitu nad głową.
  U podnóża Połoniny Wetlińskiej, znajdują się popularne miejscowości Wetlina oraz Smerek będące dobrą bazę wypadową do górskich wędrówek. Spacer porośniętą lasem bukowym z odsłoniętym szczytem Połoniną Wetlińską jest prawdziwą ucztą dla oka i ducha. Niezwykła zróżnicowana rzeźba terenu oraz ogromna przestrzeń zaspakajają poczucie wolności i robią ogromne wrażenie.
  Czas podejścia: 1h 15 min.
 2. Na Połoninę Caryńską – szlakiem czerwonym z Brzegów Górnych.
  Połonina Caryńska to drugi i także obowiązkowy punkt wycieczki w Bieszczadach. Posiada łagodne wejście, rozciąga się na 4 kilometrach długości i ma 4 wierzchołki, do ruchu turystyczne udostępnione są 3 z nich.
  Z jej szczytu rozpościera się wspaniała panorama na całe Zachodnie Bieszczady oraz okoliczne szczyty i największy z nich Tarnicę.
  Czas podejścia: ok. 1h 30 min.
 3. Na Tarnicę – ścieżką „Orlik krzykliwy” z Wołosatego.
  Tarnica jest najwyższym szczytem po Polskiej stronie Bieszczad – 1346 m n.p.m. To także jeden ze szczytów Korony Gór Polskich i jest to jedyny szczyt z tego pasma górskiego.
  Ścieżka przyrodniczo-historyczna “Orlik krzykliwy” bierze początek w miejscowości Wołosate i przebiega równolegle ze szlakiem niebieskim. Szlak jest bardzo malowniczy i urozmaicony, wiedzie przez lasy łąki, schodki kamienne i kładki. Na szczycie Tarnicy znajduje się metalowy krzyż papieski oraz rozpościerają się wspaniałe widoki na panoramę Bieszczad.
  Czas podejścia: ok. 2 h 30 min.
Turystyka
Krynica-Zdrój w otoczeniu pięknych gór

Krynica Zdrój to niewielkie miasto leżące na terenie województwa małopolskiego. Wielu ludzi wybiera właśnie to miejsce na letni wypoczynek i właściwie nie sposób się temu dziwić. Przepiękne otoczenie to wystarczający powód, by przyjechać w ten region Polski i wypocząć od miejskiego zgiełku. Krynica Zdrój jakie to góry usytuowana jest w …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Kielcach?

Kielce to miasto znajdujące się w południowo-wschodniej części naszego kraju. Usytuowane jest w Górach Świętokrzyskich, a wobec tego w przepięknej scenerii, która każdego roku przyciąga w te rejony całe rzesze turystów. To doskonałe miejsce dla osób, które uwielbiają zwiedzanie miejsc przesiąkniętych historią oraz dla osób, które pragną wypoczynku na łonie …

Turystyka
Najpiękniejsze miejsca w polskich górach

Polskie góry to dla wielu osób azyl i jedyne miejsce, w którym można odpocząć od zgiełku i zbyt szybkiego tempa życia. Bliskość natury i możliwość podziwiania przepięknych pomników przyrody to przywilej, z którego warto, a czasem nawet trzeba korzystać. Na terenie Polski znajdują się aż trzy łańcuchy górskie. Każdy z …