Które szlaki w Bieszczadach są najciekawsze?

Turystyka

Jeszcze kilkanaście lat temu uznawane były na dzikie i niedostępne, dziś Bieszczady najciekawsze szlaki udostępniły nawet dla mało obytych wędrowców. Co roku o różnych porach, przyjeżdżają tłumnie całe rodziny z dziećmi, osoby starsze i młodzież rozpoczynająca swoje górskie przygody. Osoby szukające samotności i spokoju, której wielu poszukuje w górach, znajdą ja niewątpliwie właśnie w Bieszczadach, podobnie jak dzikość natury, której próżno szukać w innych Polskich górach. Najpopularniejsze i najbardziej oblegane szlaki, którymi, szczególnie w sezonie wędrują tłumnie wycieczki, są łatwo dostępne.

Bieszczady najciekawsze szlaki

 1. Na Połoninę Wetlińską – szlakiem żółtym z Przełęczy Wyżnej.
  Można powiedzieć, że być w Bieszczadach i nie odwiedzić Chatki Puchatka — kultowego schroniska, to jak by nie być w tych górach wcale. W roku 2021 jesienią ma zakończyć się remont, trwający od kilku lat w tym schronisku, które do roku 2019 nie posiadało nawet bieżącej wody, a toaleta znajdowała się na zewnątrz i składała się z dziury z ziemi, 4 ścian i eternitu nad głową.
  U podnóża Połoniny Wetlińskiej, znajdują się popularne miejscowości Wetlina oraz Smerek będące dobrą bazę wypadową do górskich wędrówek. Spacer porośniętą lasem bukowym z odsłoniętym szczytem Połoniną Wetlińską jest prawdziwą ucztą dla oka i ducha. Niezwykła zróżnicowana rzeźba terenu oraz ogromna przestrzeń zaspakajają poczucie wolności i robią ogromne wrażenie.
  Czas podejścia: 1h 15 min.
 2. Na Połoninę Caryńską – szlakiem czerwonym z Brzegów Górnych.
  Połonina Caryńska to drugi i także obowiązkowy punkt wycieczki w Bieszczadach. Posiada łagodne wejście, rozciąga się na 4 kilometrach długości i ma 4 wierzchołki, do ruchu turystyczne udostępnione są 3 z nich.
  Z jej szczytu rozpościera się wspaniała panorama na całe Zachodnie Bieszczady oraz okoliczne szczyty i największy z nich Tarnicę.
  Czas podejścia: ok. 1h 30 min.
 3. Na Tarnicę – ścieżką „Orlik krzykliwy” z Wołosatego.
  Tarnica jest najwyższym szczytem po Polskiej stronie Bieszczad – 1346 m n.p.m. To także jeden ze szczytów Korony Gór Polskich i jest to jedyny szczyt z tego pasma górskiego.
  Ścieżka przyrodniczo-historyczna “Orlik krzykliwy” bierze początek w miejscowości Wołosate i przebiega równolegle ze szlakiem niebieskim. Szlak jest bardzo malowniczy i urozmaicony, wiedzie przez lasy łąki, schodki kamienne i kładki. Na szczycie Tarnicy znajduje się metalowy krzyż papieski oraz rozpościerają się wspaniałe widoki na panoramę Bieszczad.
  Czas podejścia: ok. 2 h 30 min.
Turystyka
Jakie atrakcje w Krynicy Górskiej warto zobaczyć?

Krynica Górska jest nazywana perłą polskich uzdrowisk i przyciąga zarówno kuracjuszy jak i turystów. Na popularność tej miejscowości mają wpływ takie cechy jak niepowtarzalny podalpejski mikroklimat, najsłynniejsze wody mineralne i lecznicze oraz idealne warunki narciarskie. Do Krynicy Górskiej coraz więcej osób przyjeżdża na weekend lub na wakacje, gdyż mogą tu …

Turystyka
Jakie atrakcje zimowe dla dzieci oferuje Szklarska Poręba?

Szklarska Poręba to miejscowość na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich, blisko Jeleniej Góry i Karpacza. Jej położenie i uwarunkowania umożliwiają aktywny wypoczynek całym rodzinom w każdej porze roku. Czas spędzają tu narciarze czy snowboardziści, wielbiciele wędrówek po górskich szlakach czy rowerowych przejażdżek. Z kolei dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje oraz …

Turystyka
Jakie ciekawe miejsca oferuje Roztocze?

Roztocze to kraina położona w woj. lubelskim i podkarpackim, która na wschodzie kończy się we Lwowie. Roztocze jest określane, jako polska Toskania, gdyż jest najbardziej nasłonecznionym regionem w Polsce, który dodatkowo słynie z czystego powietrza i dużego stężania jodu (poziom porównywalny do tego na Pomorzu). Do charakterystycznych cech Roztocza zalicza …