Ciekawe miejsca w okolicy Przemyśla

Turystyka

Przemyśl i jego okolice są idealnym miejscem na kilkudniowe, lub weekendowy wypad. Znajdziemy tam wiele interesujących miejsc, które spodobają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym w tym artykule przedstawiamy kilka z nich. Oto najbardziej ciekawe miejsca okolice Przemyśla!

Ciekawe miejsca okolice Przemyśla

W Przemyślu jest wiele atrakcji, które spodobają się wielu osobom. Znajdzie się tutaj coś zarówno dla wielbicieli zabytków i historii, jak i dla tych, którzy wolę miejskie życie. Przedstawiamy kilka najlepszych miejsc, które trzeba odwiedzić, kiedy znajdujemy się w tamtych okolicach.

Zamek Krasiczyn

Zamek ten jest jedną z najpiękniejszych rezydencji szlacheckich w Polsce. Jest on ciekawy ze względu na jego bogatą historię, ale też na ciekawą architekturę. Możemy zwiedzić tam piękny park, z którego obejrzymy zamek z przeróżnych perspektyw.

Forty twierdzy Przemyśl

Nie zostało z nich zbyt wiele, ale nadal zdecydowanie warto je odwiedzić. Jeśli ktoś jest zainteresowany historią, przede wszystkim dziejami wojny, zdecydowanie warto zatrzymać się przy tym zabytku. Całość fortyfikacji ma obwód aż 45 km, ale niestety duża część z nich została zburzona. Nadal warto zobaczyć te części, które dalej tam istnieją.

Cerkiew grekokatolicka w Chotyńcu

Żeby dostać się do tego miejsca, będziemy musieli pojechać 35 km na północny wschód. Jest to niewielka miejscowość przy której stoi piękna cerkiew. Może być ciężko do niej trafić, ale kiedy nam się to uda, będziemy zachwyceni jej wystrojem. Warto sprawdzić wcześniej w internecie kiedy to miejsce jest otwarte, gdyż możemy obejść się smakiem. Warto przyjechać tam w niedzielę.

Kalwaria Pacławska

To kolejne piękne historyczne miejsce. Tym razem musimy odjechać około 25 km od Przemyśla znajdziemy tutaj sanktuarium męki pańskiej i Matki Bożej kalwaryjskiej ciekawym kościołem. Jest tam też ciekawy klasztor i dom pielgrzyma, które też warto odwiedzić. W sumie znajdziemy tam ponad 35 kaplic murowanych i 7 kaplic drewnianych. Jest to piękne historyczne miejsce, o którym nie można zapominać.

Cerkiew w Posadzie Rybotyckiej

Jeśli pojedziemy jeszcze kilka kilometrów dalej, znajdziemy kolejną murowaną cerkiew. Jest ona ukryta daleko od pozostałych zabudowań, ale powinno udać nam się do niej trafić. Jest to najstarsza tego typu świątynia w Polsce niestety okazuje się, że nie jest tak łatwo dostać się do jej środka, gdyż nie odbywają się w niej żadne nabożeństwa. Jeśli chcemy tam wejść, musimy skonsultować to z tamtejszą parafią, do której należy ten budynek.

Turystyka
Krynica-Zdrój w otoczeniu pięknych gór

Krynica Zdrój to niewielkie miasto leżące na terenie województwa małopolskiego. Wielu ludzi wybiera właśnie to miejsce na letni wypoczynek i właściwie nie sposób się temu dziwić. Przepiękne otoczenie to wystarczający powód, by przyjechać w ten region Polski i wypocząć od miejskiego zgiełku. Krynica Zdrój jakie to góry usytuowana jest w …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Kielcach?

Kielce to miasto znajdujące się w południowo-wschodniej części naszego kraju. Usytuowane jest w Górach Świętokrzyskich, a wobec tego w przepięknej scenerii, która każdego roku przyciąga w te rejony całe rzesze turystów. To doskonałe miejsce dla osób, które uwielbiają zwiedzanie miejsc przesiąkniętych historią oraz dla osób, które pragną wypoczynku na łonie …

Turystyka
Najpiękniejsze miejsca w polskich górach

Polskie góry to dla wielu osób azyl i jedyne miejsce, w którym można odpocząć od zgiełku i zbyt szybkiego tempa życia. Bliskość natury i możliwość podziwiania przepięknych pomników przyrody to przywilej, z którego warto, a czasem nawet trzeba korzystać. Na terenie Polski znajdują się aż trzy łańcuchy górskie. Każdy z …