Ciekawe miejsca w okolicy Przemyśla

Turystyka

Przemyśl i jego okolice są idealnym miejscem na kilkudniowe, lub weekendowy wypad. Znajdziemy tam wiele interesujących miejsc, które spodobają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym w tym artykule przedstawiamy kilka z nich. Oto najbardziej ciekawe miejsca okolice Przemyśla!

Ciekawe miejsca okolice Przemyśla

W Przemyślu jest wiele atrakcji, które spodobają się wielu osobom. Znajdzie się tutaj coś zarówno dla wielbicieli zabytków i historii, jak i dla tych, którzy wolę miejskie życie. Przedstawiamy kilka najlepszych miejsc, które trzeba odwiedzić, kiedy znajdujemy się w tamtych okolicach.

Zamek Krasiczyn

Zamek ten jest jedną z najpiękniejszych rezydencji szlacheckich w Polsce. Jest on ciekawy ze względu na jego bogatą historię, ale też na ciekawą architekturę. Możemy zwiedzić tam piękny park, z którego obejrzymy zamek z przeróżnych perspektyw.

Forty twierdzy Przemyśl

Nie zostało z nich zbyt wiele, ale nadal zdecydowanie warto je odwiedzić. Jeśli ktoś jest zainteresowany historią, przede wszystkim dziejami wojny, zdecydowanie warto zatrzymać się przy tym zabytku. Całość fortyfikacji ma obwód aż 45 km, ale niestety duża część z nich została zburzona. Nadal warto zobaczyć te części, które dalej tam istnieją.

Cerkiew grekokatolicka w Chotyńcu

Żeby dostać się do tego miejsca, będziemy musieli pojechać 35 km na północny wschód. Jest to niewielka miejscowość przy której stoi piękna cerkiew. Może być ciężko do niej trafić, ale kiedy nam się to uda, będziemy zachwyceni jej wystrojem. Warto sprawdzić wcześniej w internecie kiedy to miejsce jest otwarte, gdyż możemy obejść się smakiem. Warto przyjechać tam w niedzielę.

Kalwaria Pacławska

To kolejne piękne historyczne miejsce. Tym razem musimy odjechać około 25 km od Przemyśla znajdziemy tutaj sanktuarium męki pańskiej i Matki Bożej kalwaryjskiej ciekawym kościołem. Jest tam też ciekawy klasztor i dom pielgrzyma, które też warto odwiedzić. W sumie znajdziemy tam ponad 35 kaplic murowanych i 7 kaplic drewnianych. Jest to piękne historyczne miejsce, o którym nie można zapominać.

Cerkiew w Posadzie Rybotyckiej

Jeśli pojedziemy jeszcze kilka kilometrów dalej, znajdziemy kolejną murowaną cerkiew. Jest ona ukryta daleko od pozostałych zabudowań, ale powinno udać nam się do niej trafić. Jest to najstarsza tego typu świątynia w Polsce niestety okazuje się, że nie jest tak łatwo dostać się do jej środka, gdyż nie odbywają się w niej żadne nabożeństwa. Jeśli chcemy tam wejść, musimy skonsultować to z tamtejszą parafią, do której należy ten budynek.

Turystyka
Najlepsze hotele butikowe – ekskluzywna oaza komfortu i luksusu

Podróże są fascynującym sposobem na odkrywanie nowych miejsc, kultur i doświadczeń. Gdy planujemy swój wymarzony urlop, szukamy czegoś więcej niż tylko miejsca do spania. Chcemy znaleźć wyjątkowe, niepowtarzalne i luksusowe doświadczenie. W tym kontekście coraz większą popularność zdobywają hotele butikowe, które oferują nie tylko komfortowe zakwaterowanie, ale także osobisty i …

Turystyka
Standardowe wyposażenie hotelowych apartamentów

Apartamenty hotelowe to luksusowy i wygodny sposób na zatrzymanie się podczas podróży. Oferują wiele udogodnień i funkcji, które wyróżniają je od standardowych pokoi hotelowych. Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca na relaks, czy po prostu chcesz podnieść jakość swoich wakacji, apartamenty mogą być idealnym rozwiązaniem. Przyjrzyjmy się bliżej, czego można …

Turystyka
Czy Alaska to dobry kierunek na wakacje?

Alaska to niezwykle piękne miejsce, które oferuje podróżnikom niezapomniane wrażenia. Od dzikich i surowych krajobrazów po majestatyczne widoki. Bez względu na to, czy szukasz relaksującego wypadu, tropienia niespotykanych nigdzie indziej zwierząt czy pełnych przygód, górskich wypraw, w tym rozległym i zróżnicowanym stanie każdy znajdzie coś dla siebie. Przecz Niezapomniane przeżycia …