Ciekawe miejsca w okolicy Przemyśla

Turystyka

Przemyśl i jego okolice są idealnym miejscem na kilkudniowe, lub weekendowy wypad. Znajdziemy tam wiele interesujących miejsc, które spodobają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym w tym artykule przedstawiamy kilka z nich. Oto najbardziej ciekawe miejsca okolice Przemyśla!

Ciekawe miejsca okolice Przemyśla

W Przemyślu jest wiele atrakcji, które spodobają się wielu osobom. Znajdzie się tutaj coś zarówno dla wielbicieli zabytków i historii, jak i dla tych, którzy wolę miejskie życie. Przedstawiamy kilka najlepszych miejsc, które trzeba odwiedzić, kiedy znajdujemy się w tamtych okolicach.

Zamek Krasiczyn

Zamek ten jest jedną z najpiękniejszych rezydencji szlacheckich w Polsce. Jest on ciekawy ze względu na jego bogatą historię, ale też na ciekawą architekturę. Możemy zwiedzić tam piękny park, z którego obejrzymy zamek z przeróżnych perspektyw.

Forty twierdzy Przemyśl

Nie zostało z nich zbyt wiele, ale nadal zdecydowanie warto je odwiedzić. Jeśli ktoś jest zainteresowany historią, przede wszystkim dziejami wojny, zdecydowanie warto zatrzymać się przy tym zabytku. Całość fortyfikacji ma obwód aż 45 km, ale niestety duża część z nich została zburzona. Nadal warto zobaczyć te części, które dalej tam istnieją.

Cerkiew grekokatolicka w Chotyńcu

Żeby dostać się do tego miejsca, będziemy musieli pojechać 35 km na północny wschód. Jest to niewielka miejscowość przy której stoi piękna cerkiew. Może być ciężko do niej trafić, ale kiedy nam się to uda, będziemy zachwyceni jej wystrojem. Warto sprawdzić wcześniej w internecie kiedy to miejsce jest otwarte, gdyż możemy obejść się smakiem. Warto przyjechać tam w niedzielę.

Kalwaria Pacławska

To kolejne piękne historyczne miejsce. Tym razem musimy odjechać około 25 km od Przemyśla znajdziemy tutaj sanktuarium męki pańskiej i Matki Bożej kalwaryjskiej ciekawym kościołem. Jest tam też ciekawy klasztor i dom pielgrzyma, które też warto odwiedzić. W sumie znajdziemy tam ponad 35 kaplic murowanych i 7 kaplic drewnianych. Jest to piękne historyczne miejsce, o którym nie można zapominać.

Cerkiew w Posadzie Rybotyckiej

Jeśli pojedziemy jeszcze kilka kilometrów dalej, znajdziemy kolejną murowaną cerkiew. Jest ona ukryta daleko od pozostałych zabudowań, ale powinno udać nam się do niej trafić. Jest to najstarsza tego typu świątynia w Polsce niestety okazuje się, że nie jest tak łatwo dostać się do jej środka, gdyż nie odbywają się w niej żadne nabożeństwa. Jeśli chcemy tam wejść, musimy skonsultować to z tamtejszą parafią, do której należy ten budynek.

Turystyka
Jakie atrakcje w Krynicy Górskiej warto zobaczyć?

Krynica Górska jest nazywana perłą polskich uzdrowisk i przyciąga zarówno kuracjuszy jak i turystów. Na popularność tej miejscowości mają wpływ takie cechy jak niepowtarzalny podalpejski mikroklimat, najsłynniejsze wody mineralne i lecznicze oraz idealne warunki narciarskie. Do Krynicy Górskiej coraz więcej osób przyjeżdża na weekend lub na wakacje, gdyż mogą tu …

Turystyka
Jakie atrakcje zimowe dla dzieci oferuje Szklarska Poręba?

Szklarska Poręba to miejscowość na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich, blisko Jeleniej Góry i Karpacza. Jej położenie i uwarunkowania umożliwiają aktywny wypoczynek całym rodzinom w każdej porze roku. Czas spędzają tu narciarze czy snowboardziści, wielbiciele wędrówek po górskich szlakach czy rowerowych przejażdżek. Z kolei dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje oraz …

Turystyka
Jakie ciekawe miejsca oferuje Roztocze?

Roztocze to kraina położona w woj. lubelskim i podkarpackim, która na wschodzie kończy się we Lwowie. Roztocze jest określane, jako polska Toskania, gdyż jest najbardziej nasłonecznionym regionem w Polsce, który dodatkowo słynie z czystego powietrza i dużego stężania jodu (poziom porównywalny do tego na Pomorzu). Do charakterystycznych cech Roztocza zalicza …