Co zobaczyć w Kielcach

Turystyka

Kielce – miasto wojewódzkie województwa świętokrzyskiego, województwa znanego głównie z gór, od których przyjęło nazwę. Jednak nie trzeba wybierać się aż tak daleko, gdyż samo miasto ma do zaoferowania kilka wartych uwagi atrakcji. Zwiedzanie przestrzeni miejskiej może okazać się tak samo ekscytujące jak obcowanie z naturą, wśród górskich szczytów.

Co zobaczyć w Kielcach

Jednak, jeżeli chodzi o kontemplowanie natury, miasto Kielce również ma kilka asów w rękawie! A mowa tu o najpopularniejszej atrakcji turystycznej miasta – Kadzielni. Ten oryginalny rezerwat przyrody oparty jest na wzgórzu wapiennym. A wydrążone przez erozje przestrzenie utworzyły tam również jezioro Szmaragdowe oraz wiele jaskiń, które mogą być zwiedzane przez turystów. Znajduje się tam także amfiteatr.

Kielce mają również sposób na zmęczone i marudzące pociechy, które znużone długim marszem po szlakach rezerwatu dawno już straciły zainteresowanie naturą. Sposobem tym jest muzeum zabawek i zabawy znajdujące się przy ulicy Ewangelickiej. Możemy obejrzeć tam jak wyglądały zabawki tworzone na przełomie wieków, poznać wizje pierwszych zabawkarzy oraz zająć czymś głowę naszych rozrabiaków.

A kiedy już przywrócimy naszym oczkom w głowie chęć do działania, możemy udać się do Geoparku. Ta niezwykła atrakcja nie tylko pozwala zaspokoić potrzebę odetchnięcia i odrobiny rozrywki, ale również pozwoli poznać pewne fakty naukowe na temat geologii, dzięki czemu poszerzycie swoje horyzonty i uczynicie kolejny krok by stać się świadomym mieszkańcem naszej Planety.
Każda jednak nauka musi być odpowiednio dawkowana. Dlatego po pouczającej wędrówce po Geoparku czas na relaksujący obiad przy Kieleckim Rynku. Jest to bardzo zjawiskowe miejsce uprzyjemniające odpoczynek po długim zwiedzaniu.

Dalsze zwiedzanie, co zobaczyć w Kielcach

Jeżeli żołądki już są pełne, a nogi już przestały boleć, to doskonały czas by kontynuować naszą wędrówkę po ciekawych miejscach Kielc. Jednym z miejsc wartych zobaczenia jest Dawny Pałac Biskupów Warszawskich będący obecnie muzeum narodowym. Podziwiać tam możemy wiele obrazów z epoki urzędowania tam Warszawskich Biskupów, na których cześć cały kompleks został nazwany. Wśród eksponatów jest również wiele mebli użytkowanych przez duchownych oraz przepiękne zastawy stołowe stworzone z przeróżnych odmian porcelany. To doskonałe miejsce by uzupełnić doznania jakie serwuje nam Kielecki krajobraz turystyczny.
Wartym wymienienia jest również Muzeum Historii Kielc czy ruiny starej huty.

 

Turystyka
Jakie atrakcje w Krynicy Górskiej warto zobaczyć?

Krynica Górska jest nazywana perłą polskich uzdrowisk i przyciąga zarówno kuracjuszy jak i turystów. Na popularność tej miejscowości mają wpływ takie cechy jak niepowtarzalny podalpejski mikroklimat, najsłynniejsze wody mineralne i lecznicze oraz idealne warunki narciarskie. Do Krynicy Górskiej coraz więcej osób przyjeżdża na weekend lub na wakacje, gdyż mogą tu …

Turystyka
Jakie atrakcje zimowe dla dzieci oferuje Szklarska Poręba?

Szklarska Poręba to miejscowość na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich, blisko Jeleniej Góry i Karpacza. Jej położenie i uwarunkowania umożliwiają aktywny wypoczynek całym rodzinom w każdej porze roku. Czas spędzają tu narciarze czy snowboardziści, wielbiciele wędrówek po górskich szlakach czy rowerowych przejażdżek. Z kolei dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje oraz …

Turystyka
Jakie ciekawe miejsca oferuje Roztocze?

Roztocze to kraina położona w woj. lubelskim i podkarpackim, która na wschodzie kończy się we Lwowie. Roztocze jest określane, jako polska Toskania, gdyż jest najbardziej nasłonecznionym regionem w Polsce, który dodatkowo słynie z czystego powietrza i dużego stężania jodu (poziom porównywalny do tego na Pomorzu). Do charakterystycznych cech Roztocza zalicza …