Co zobaczyć w Kielcach

Turystyka

Kielce – miasto wojewódzkie województwa świętokrzyskiego, województwa znanego głównie z gór, od których przyjęło nazwę. Jednak nie trzeba wybierać się aż tak daleko, gdyż samo miasto ma do zaoferowania kilka wartych uwagi atrakcji. Zwiedzanie przestrzeni miejskiej może okazać się tak samo ekscytujące jak obcowanie z naturą, wśród górskich szczytów.

Co zobaczyć w Kielcach

Jednak, jeżeli chodzi o kontemplowanie natury, miasto Kielce również ma kilka asów w rękawie! A mowa tu o najpopularniejszej atrakcji turystycznej miasta – Kadzielni. Ten oryginalny rezerwat przyrody oparty jest na wzgórzu wapiennym. A wydrążone przez erozje przestrzenie utworzyły tam również jezioro Szmaragdowe oraz wiele jaskiń, które mogą być zwiedzane przez turystów. Znajduje się tam także amfiteatr.

Kielce mają również sposób na zmęczone i marudzące pociechy, które znużone długim marszem po szlakach rezerwatu dawno już straciły zainteresowanie naturą. Sposobem tym jest muzeum zabawek i zabawy znajdujące się przy ulicy Ewangelickiej. Możemy obejrzeć tam jak wyglądały zabawki tworzone na przełomie wieków, poznać wizje pierwszych zabawkarzy oraz zająć czymś głowę naszych rozrabiaków.

A kiedy już przywrócimy naszym oczkom w głowie chęć do działania, możemy udać się do Geoparku. Ta niezwykła atrakcja nie tylko pozwala zaspokoić potrzebę odetchnięcia i odrobiny rozrywki, ale również pozwoli poznać pewne fakty naukowe na temat geologii, dzięki czemu poszerzycie swoje horyzonty i uczynicie kolejny krok by stać się świadomym mieszkańcem naszej Planety.
Każda jednak nauka musi być odpowiednio dawkowana. Dlatego po pouczającej wędrówce po Geoparku czas na relaksujący obiad przy Kieleckim Rynku. Jest to bardzo zjawiskowe miejsce uprzyjemniające odpoczynek po długim zwiedzaniu.

Dalsze zwiedzanie, co zobaczyć w Kielcach

Jeżeli żołądki już są pełne, a nogi już przestały boleć, to doskonały czas by kontynuować naszą wędrówkę po ciekawych miejscach Kielc. Jednym z miejsc wartych zobaczenia jest Dawny Pałac Biskupów Warszawskich będący obecnie muzeum narodowym. Podziwiać tam możemy wiele obrazów z epoki urzędowania tam Warszawskich Biskupów, na których cześć cały kompleks został nazwany. Wśród eksponatów jest również wiele mebli użytkowanych przez duchownych oraz przepiękne zastawy stołowe stworzone z przeróżnych odmian porcelany. To doskonałe miejsce by uzupełnić doznania jakie serwuje nam Kielecki krajobraz turystyczny.
Wartym wymienienia jest również Muzeum Historii Kielc czy ruiny starej huty.

 

Turystyka
Najlepsze hotele butikowe – ekskluzywna oaza komfortu i luksusu

Podróże są fascynującym sposobem na odkrywanie nowych miejsc, kultur i doświadczeń. Gdy planujemy swój wymarzony urlop, szukamy czegoś więcej niż tylko miejsca do spania. Chcemy znaleźć wyjątkowe, niepowtarzalne i luksusowe doświadczenie. W tym kontekście coraz większą popularność zdobywają hotele butikowe, które oferują nie tylko komfortowe zakwaterowanie, ale także osobisty i …

Turystyka
Standardowe wyposażenie hotelowych apartamentów

Apartamenty hotelowe to luksusowy i wygodny sposób na zatrzymanie się podczas podróży. Oferują wiele udogodnień i funkcji, które wyróżniają je od standardowych pokoi hotelowych. Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca na relaks, czy po prostu chcesz podnieść jakość swoich wakacji, apartamenty mogą być idealnym rozwiązaniem. Przyjrzyjmy się bliżej, czego można …

Turystyka
Czy Alaska to dobry kierunek na wakacje?

Alaska to niezwykle piękne miejsce, które oferuje podróżnikom niezapomniane wrażenia. Od dzikich i surowych krajobrazów po majestatyczne widoki. Bez względu na to, czy szukasz relaksującego wypadu, tropienia niespotykanych nigdzie indziej zwierząt czy pełnych przygód, górskich wypraw, w tym rozległym i zróżnicowanym stanie każdy znajdzie coś dla siebie. Przecz Niezapomniane przeżycia …