Ciekawe miejsca na spędzenie weekendu w Polsce

Turystyka

Udało ci się w końcu wywalczyć wolny weekend w pracy i nie chcesz spędzić go jedynie oglądając telewizję, ale robiąc coś, co zapadnie Ci w pamięć? Chętnie przedstawię wam ciekawe miejsca na weekend w Polsce. Niezależnie, z którego miejsca kraju pochodzisz, zawsze znajdzie się coś godnego uwagi oddalonego maksymalnie o kilka godzin jazdy samochodem. Zacznijmy od południa.

Ciekawe miejsce na weekend w Polsce

Będąc na południu Polski bądź bliskiej jej okolicy, wybór jest naprawdę prosty – Góry. Niemalże cała południowa granica naszego kraju to przenikające się nawzajem pasma górskie. Począwszy od Bieszczad oraz Pienin przez Tatry, Karkonosze, a kończąc na górach Stołowych. Niezależnie więc od tego co cenisz w górach najbardziej – znajdziesz coś dla siebie. Lekkie spaceru wśród zieleni z olśniewającym widokiem na kładące się niczym fale górskie stoki czy też cięższe wspinaczki na surowe, kamienne, ośnieżone szczyty? To wszystko można znaleźć w naszym pięknym kraju!
Ciekawe miejsce na weekend w Polsce to również jej północna część, gdzie zdecydowanie dominuje woda. I choć polskie morze nie należy do najcieplejszych na świecie, posiada ono niepowtarzalny klimat. Szczególnie porą jesienno-zimową, kiedy to przybiera burzowy kolor szarości upstrzonej białymi bałwanami morskiej fali. Zdecydowanie warty zobaczenia obraz. Oczywiście podczas lata, przyniesie ono ukojenie chłodną wodą, tak potrzebną, gdy słońce przygrzewa do granic wytrzymałości.

Na słoneczne dni jest jeszcze jeden sposób, który znajduje się daleko na północnym krańcu Polski. Chodzi oczywiście o mazury, a dokładnie Pojezierze Mazurskie. Jest to obszar zahaczający o województwo Warmińsko-Mazurskie oraz Podlaskie, na którym w ogromnym zagęszczeniu znajdują się jeziora – głównie polodowcowe. Dzięki nim, ta część kraju stała się turystycznym rajem. Można cieszyć się tam spływami kajakowymi, żeglowaniem, wędkowaniem, zwiedzaniem zabytków oraz parków krajobrazowych, a również uczestniczyć w wielu wydarzeniach takich jak Mazurska noc kabaretowa Jest to również najmniej zurbanizowany obszar Polski, więc można raczyć się tam ciszą, spokojem i prawdopodobnie najświeższym powietrzem w kraju nad Wisłą.
Dla fanatyków historii nasz kraj ma ogromne zasoby pozwalające wsiąknąć w dawne epoki jak nigdzie indziej. Możemy odwiedzić pierwszą stolicę Polski – Gniezno, a w jej pobliżu odnaleźć najstarszą osadę Polan – ludu, który uważany jest za kolebkę naszego państwa.

Polska posiada również około czterystu zamków. Każdy z nich z przyjemnością dzieli się z nami swoim dziedzictwem, pozwalając eksplorować czas i przestrzeń.

Turystyka
Krynica-Zdrój w otoczeniu pięknych gór

Krynica Zdrój to niewielkie miasto leżące na terenie województwa małopolskiego. Wielu ludzi wybiera właśnie to miejsce na letni wypoczynek i właściwie nie sposób się temu dziwić. Przepiękne otoczenie to wystarczający powód, by przyjechać w ten region Polski i wypocząć od miejskiego zgiełku. Krynica Zdrój jakie to góry usytuowana jest w …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Kielcach?

Kielce to miasto znajdujące się w południowo-wschodniej części naszego kraju. Usytuowane jest w Górach Świętokrzyskich, a wobec tego w przepięknej scenerii, która każdego roku przyciąga w te rejony całe rzesze turystów. To doskonałe miejsce dla osób, które uwielbiają zwiedzanie miejsc przesiąkniętych historią oraz dla osób, które pragną wypoczynku na łonie …

Turystyka
Najpiękniejsze miejsca w polskich górach

Polskie góry to dla wielu osób azyl i jedyne miejsce, w którym można odpocząć od zgiełku i zbyt szybkiego tempa życia. Bliskość natury i możliwość podziwiania przepięknych pomników przyrody to przywilej, z którego warto, a czasem nawet trzeba korzystać. Na terenie Polski znajdują się aż trzy łańcuchy górskie. Każdy z …