Ciekawe miejsca na spędzenie weekendu w Polsce

Turystyka

Udało ci się w końcu wywalczyć wolny weekend w pracy i nie chcesz spędzić go jedynie oglądając telewizję, ale robiąc coś, co zapadnie Ci w pamięć? Chętnie przedstawię wam ciekawe miejsca na weekend w Polsce. Niezależnie, z którego miejsca kraju pochodzisz, zawsze znajdzie się coś godnego uwagi oddalonego maksymalnie o kilka godzin jazdy samochodem. Zacznijmy od południa.

Ciekawe miejsce na weekend w Polsce

Będąc na południu Polski bądź bliskiej jej okolicy, wybór jest naprawdę prosty – Góry. Niemalże cała południowa granica naszego kraju to przenikające się nawzajem pasma górskie. Począwszy od Bieszczad oraz Pienin przez Tatry, Karkonosze, a kończąc na górach Stołowych. Niezależnie więc od tego co cenisz w górach najbardziej – znajdziesz coś dla siebie. Lekkie spaceru wśród zieleni z olśniewającym widokiem na kładące się niczym fale górskie stoki czy też cięższe wspinaczki na surowe, kamienne, ośnieżone szczyty? To wszystko można znaleźć w naszym pięknym kraju!
Ciekawe miejsce na weekend w Polsce to również jej północna część, gdzie zdecydowanie dominuje woda. I choć polskie morze nie należy do najcieplejszych na świecie, posiada ono niepowtarzalny klimat. Szczególnie porą jesienno-zimową, kiedy to przybiera burzowy kolor szarości upstrzonej białymi bałwanami morskiej fali. Zdecydowanie warty zobaczenia obraz. Oczywiście podczas lata, przyniesie ono ukojenie chłodną wodą, tak potrzebną, gdy słońce przygrzewa do granic wytrzymałości.

Na słoneczne dni jest jeszcze jeden sposób, który znajduje się daleko na północnym krańcu Polski. Chodzi oczywiście o mazury, a dokładnie Pojezierze Mazurskie. Jest to obszar zahaczający o województwo Warmińsko-Mazurskie oraz Podlaskie, na którym w ogromnym zagęszczeniu znajdują się jeziora – głównie polodowcowe. Dzięki nim, ta część kraju stała się turystycznym rajem. Można cieszyć się tam spływami kajakowymi, żeglowaniem, wędkowaniem, zwiedzaniem zabytków oraz parków krajobrazowych, a również uczestniczyć w wielu wydarzeniach takich jak Mazurska noc kabaretowa Jest to również najmniej zurbanizowany obszar Polski, więc można raczyć się tam ciszą, spokojem i prawdopodobnie najświeższym powietrzem w kraju nad Wisłą.
Dla fanatyków historii nasz kraj ma ogromne zasoby pozwalające wsiąknąć w dawne epoki jak nigdzie indziej. Możemy odwiedzić pierwszą stolicę Polski – Gniezno, a w jej pobliżu odnaleźć najstarszą osadę Polan – ludu, który uważany jest za kolebkę naszego państwa.

Polska posiada również około czterystu zamków. Każdy z nich z przyjemnością dzieli się z nami swoim dziedzictwem, pozwalając eksplorować czas i przestrzeń.

Turystyka
Jakie atrakcje w Krynicy Górskiej warto zobaczyć?

Krynica Górska jest nazywana perłą polskich uzdrowisk i przyciąga zarówno kuracjuszy jak i turystów. Na popularność tej miejscowości mają wpływ takie cechy jak niepowtarzalny podalpejski mikroklimat, najsłynniejsze wody mineralne i lecznicze oraz idealne warunki narciarskie. Do Krynicy Górskiej coraz więcej osób przyjeżdża na weekend lub na wakacje, gdyż mogą tu …

Turystyka
Jakie atrakcje zimowe dla dzieci oferuje Szklarska Poręba?

Szklarska Poręba to miejscowość na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich, blisko Jeleniej Góry i Karpacza. Jej położenie i uwarunkowania umożliwiają aktywny wypoczynek całym rodzinom w każdej porze roku. Czas spędzają tu narciarze czy snowboardziści, wielbiciele wędrówek po górskich szlakach czy rowerowych przejażdżek. Z kolei dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje oraz …

Turystyka
Jakie ciekawe miejsca oferuje Roztocze?

Roztocze to kraina położona w woj. lubelskim i podkarpackim, która na wschodzie kończy się we Lwowie. Roztocze jest określane, jako polska Toskania, gdyż jest najbardziej nasłonecznionym regionem w Polsce, który dodatkowo słynie z czystego powietrza i dużego stężania jodu (poziom porównywalny do tego na Pomorzu). Do charakterystycznych cech Roztocza zalicza …