Ciekawe miejsca w Małopolsce dla zakochanych

Turystyka

Długa droga wijąca się wśród spadków i wzniesień terenu, muzyka, którą wspólnie uwielbiacie oraz wspaniałe widoki gór majaczących gdzieś w oddali okryte mgłą i wspaniale kuszące. Jak znaleźć ciekawe miejsca w Małopolsce dla zakochanych? To pytanie do ciebie, ale postaram się ułatwić ci decyzje i zabrać swoją drugą połówkę w niesamowite miejsce, które zacieśni wasze relacje. Nic nie poprawia związku bardziej niż wspólne przygody.

Stare miasta

Wiecie co jest bardziej romantyczne od starych miast? Stare miasta zwiedzane nocą. A w województwie Małopolskim znajdziemy naprawdę ogromną gamę klimatycznych rynków godnych odwiedzenia z drugą osobą. Najbardziej oczywistym miejscem takiej wycieczki jest Kraków. Pełen wąskich uliczek przywodzących na myśl wiele romantycznych filmów. Szczególnie biorąc pod uwagę, że kilka komedii romantycznych faktycznie było kręconych w Krakowie.

Mówiąc o Małopolskich rynkach nie wolno zapomnieć o Zakopanym. Siedząc w kawiarni z widokiem na tatry, popijając czerwone wino bądź grzańca na pewno poczujecie przypływ romantyzmu.
Drugą, górską miejscowością, która urzeka niepowtarzalnością klimatu jest Szczawnica. Ta położona na przedgórzu Pienin mieścina zaprasza do długich wieczornych spacerów, a kiedy nogi zaczną was już boleć możecie zatrzymać się w najbliższej restauracji i korzystać z uroków typowo góralskiej architektury.

Ciekawe miejsca w Małopolsce dla zakochanych

XIV wieczny zamek nad brzegiem Dunaju z widokiem na meandry oraz zaporę. Drzewiaste stoki opadające w fale rzeki stu miast. Czy jest lepsze miejsce na oświadczyny? Zamek ten został niedawno odrestaurowany, dzięki czemu w pełnej krasie wybija się ponad wzgórza okalające Dunaj. Jeżeli gdzieś w Małopolsce istnieje doskonałe miejsce by wręczyć miłości swojego życia pierścionek, to właśnie tam. Oprócz tego, niedaleko znajduje się jezioro Sromowieckie kuszące plażami i wspaniałym widokiem.

Z ciekawostek turystycznych, można wspomnieć o Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce. Nie jest to może klasycznie romantyczne miejsce wpisujące się w konwencje komedii romantycznych, ale jeżeli dzielicie wspólną pasję do historii, nie tylko kolejowej, to ten Skansen może być trafionym pomysłem na poobiedni spacer.
A jeżeli kochacie polską wieś koniecznie odwiedźcie Nadwiślański Park Etnograficzny będący nie tylko standardowym skansenem, ale również bogatym w eksponaty muzeum obrazującym sielskość życia bez pogoni za materialnymi celami.

To właśnie są ciekawe miejsca w Małopolsce dla zakochanych.

 

Turystyka
Najlepsze hotele butikowe – ekskluzywna oaza komfortu i luksusu

Podróże są fascynującym sposobem na odkrywanie nowych miejsc, kultur i doświadczeń. Gdy planujemy swój wymarzony urlop, szukamy czegoś więcej niż tylko miejsca do spania. Chcemy znaleźć wyjątkowe, niepowtarzalne i luksusowe doświadczenie. W tym kontekście coraz większą popularność zdobywają hotele butikowe, które oferują nie tylko komfortowe zakwaterowanie, ale także osobisty i …

Turystyka
Standardowe wyposażenie hotelowych apartamentów

Apartamenty hotelowe to luksusowy i wygodny sposób na zatrzymanie się podczas podróży. Oferują wiele udogodnień i funkcji, które wyróżniają je od standardowych pokoi hotelowych. Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca na relaks, czy po prostu chcesz podnieść jakość swoich wakacji, apartamenty mogą być idealnym rozwiązaniem. Przyjrzyjmy się bliżej, czego można …

Turystyka
Czy Alaska to dobry kierunek na wakacje?

Alaska to niezwykle piękne miejsce, które oferuje podróżnikom niezapomniane wrażenia. Od dzikich i surowych krajobrazów po majestatyczne widoki. Bez względu na to, czy szukasz relaksującego wypadu, tropienia niespotykanych nigdzie indziej zwierząt czy pełnych przygód, górskich wypraw, w tym rozległym i zróżnicowanym stanie każdy znajdzie coś dla siebie. Przecz Niezapomniane przeżycia …