Ciekawe miejsca w Małopolsce dla zakochanych

Turystyka

Długa droga wijąca się wśród spadków i wzniesień terenu, muzyka, którą wspólnie uwielbiacie oraz wspaniałe widoki gór majaczących gdzieś w oddali okryte mgłą i wspaniale kuszące. Jak znaleźć ciekawe miejsca w Małopolsce dla zakochanych? To pytanie do ciebie, ale postaram się ułatwić ci decyzje i zabrać swoją drugą połówkę w niesamowite miejsce, które zacieśni wasze relacje. Nic nie poprawia związku bardziej niż wspólne przygody.

Stare miasta

Wiecie co jest bardziej romantyczne od starych miast? Stare miasta zwiedzane nocą. A w województwie Małopolskim znajdziemy naprawdę ogromną gamę klimatycznych rynków godnych odwiedzenia z drugą osobą. Najbardziej oczywistym miejscem takiej wycieczki jest Kraków. Pełen wąskich uliczek przywodzących na myśl wiele romantycznych filmów. Szczególnie biorąc pod uwagę, że kilka komedii romantycznych faktycznie było kręconych w Krakowie.

Mówiąc o Małopolskich rynkach nie wolno zapomnieć o Zakopanym. Siedząc w kawiarni z widokiem na tatry, popijając czerwone wino bądź grzańca na pewno poczujecie przypływ romantyzmu.
Drugą, górską miejscowością, która urzeka niepowtarzalnością klimatu jest Szczawnica. Ta położona na przedgórzu Pienin mieścina zaprasza do długich wieczornych spacerów, a kiedy nogi zaczną was już boleć możecie zatrzymać się w najbliższej restauracji i korzystać z uroków typowo góralskiej architektury.

Ciekawe miejsca w Małopolsce dla zakochanych

XIV wieczny zamek nad brzegiem Dunaju z widokiem na meandry oraz zaporę. Drzewiaste stoki opadające w fale rzeki stu miast. Czy jest lepsze miejsce na oświadczyny? Zamek ten został niedawno odrestaurowany, dzięki czemu w pełnej krasie wybija się ponad wzgórza okalające Dunaj. Jeżeli gdzieś w Małopolsce istnieje doskonałe miejsce by wręczyć miłości swojego życia pierścionek, to właśnie tam. Oprócz tego, niedaleko znajduje się jezioro Sromowieckie kuszące plażami i wspaniałym widokiem.

Z ciekawostek turystycznych, można wspomnieć o Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce. Nie jest to może klasycznie romantyczne miejsce wpisujące się w konwencje komedii romantycznych, ale jeżeli dzielicie wspólną pasję do historii, nie tylko kolejowej, to ten Skansen może być trafionym pomysłem na poobiedni spacer.
A jeżeli kochacie polską wieś koniecznie odwiedźcie Nadwiślański Park Etnograficzny będący nie tylko standardowym skansenem, ale również bogatym w eksponaty muzeum obrazującym sielskość życia bez pogoni za materialnymi celami.

To właśnie są ciekawe miejsca w Małopolsce dla zakochanych.

 

Turystyka
Krynica-Zdrój w otoczeniu pięknych gór

Krynica Zdrój to niewielkie miasto leżące na terenie województwa małopolskiego. Wielu ludzi wybiera właśnie to miejsce na letni wypoczynek i właściwie nie sposób się temu dziwić. Przepiękne otoczenie to wystarczający powód, by przyjechać w ten region Polski i wypocząć od miejskiego zgiełku. Krynica Zdrój jakie to góry usytuowana jest w …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Kielcach?

Kielce to miasto znajdujące się w południowo-wschodniej części naszego kraju. Usytuowane jest w Górach Świętokrzyskich, a wobec tego w przepięknej scenerii, która każdego roku przyciąga w te rejony całe rzesze turystów. To doskonałe miejsce dla osób, które uwielbiają zwiedzanie miejsc przesiąkniętych historią oraz dla osób, które pragną wypoczynku na łonie …

Turystyka
Najpiękniejsze miejsca w polskich górach

Polskie góry to dla wielu osób azyl i jedyne miejsce, w którym można odpocząć od zgiełku i zbyt szybkiego tempa życia. Bliskość natury i możliwość podziwiania przepięknych pomników przyrody to przywilej, z którego warto, a czasem nawet trzeba korzystać. Na terenie Polski znajdują się aż trzy łańcuchy górskie. Każdy z …