Ciekawe miejsca w Małopolsce dla zakochanych

Turystyka

Długa droga wijąca się wśród spadków i wzniesień terenu, muzyka, którą wspólnie uwielbiacie oraz wspaniałe widoki gór majaczących gdzieś w oddali okryte mgłą i wspaniale kuszące. Jak znaleźć ciekawe miejsca w Małopolsce dla zakochanych? To pytanie do ciebie, ale postaram się ułatwić ci decyzje i zabrać swoją drugą połówkę w niesamowite miejsce, które zacieśni wasze relacje. Nic nie poprawia związku bardziej niż wspólne przygody.

Stare miasta

Wiecie co jest bardziej romantyczne od starych miast? Stare miasta zwiedzane nocą. A w województwie Małopolskim znajdziemy naprawdę ogromną gamę klimatycznych rynków godnych odwiedzenia z drugą osobą. Najbardziej oczywistym miejscem takiej wycieczki jest Kraków. Pełen wąskich uliczek przywodzących na myśl wiele romantycznych filmów. Szczególnie biorąc pod uwagę, że kilka komedii romantycznych faktycznie było kręconych w Krakowie.

Mówiąc o Małopolskich rynkach nie wolno zapomnieć o Zakopanym. Siedząc w kawiarni z widokiem na tatry, popijając czerwone wino bądź grzańca na pewno poczujecie przypływ romantyzmu.
Drugą, górską miejscowością, która urzeka niepowtarzalnością klimatu jest Szczawnica. Ta położona na przedgórzu Pienin mieścina zaprasza do długich wieczornych spacerów, a kiedy nogi zaczną was już boleć możecie zatrzymać się w najbliższej restauracji i korzystać z uroków typowo góralskiej architektury.

Ciekawe miejsca w Małopolsce dla zakochanych

XIV wieczny zamek nad brzegiem Dunaju z widokiem na meandry oraz zaporę. Drzewiaste stoki opadające w fale rzeki stu miast. Czy jest lepsze miejsce na oświadczyny? Zamek ten został niedawno odrestaurowany, dzięki czemu w pełnej krasie wybija się ponad wzgórza okalające Dunaj. Jeżeli gdzieś w Małopolsce istnieje doskonałe miejsce by wręczyć miłości swojego życia pierścionek, to właśnie tam. Oprócz tego, niedaleko znajduje się jezioro Sromowieckie kuszące plażami i wspaniałym widokiem.

Z ciekawostek turystycznych, można wspomnieć o Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce. Nie jest to może klasycznie romantyczne miejsce wpisujące się w konwencje komedii romantycznych, ale jeżeli dzielicie wspólną pasję do historii, nie tylko kolejowej, to ten Skansen może być trafionym pomysłem na poobiedni spacer.
A jeżeli kochacie polską wieś koniecznie odwiedźcie Nadwiślański Park Etnograficzny będący nie tylko standardowym skansenem, ale również bogatym w eksponaty muzeum obrazującym sielskość życia bez pogoni za materialnymi celami.

To właśnie są ciekawe miejsca w Małopolsce dla zakochanych.

 

Turystyka
Jakie atrakcje w Krynicy Górskiej warto zobaczyć?

Krynica Górska jest nazywana perłą polskich uzdrowisk i przyciąga zarówno kuracjuszy jak i turystów. Na popularność tej miejscowości mają wpływ takie cechy jak niepowtarzalny podalpejski mikroklimat, najsłynniejsze wody mineralne i lecznicze oraz idealne warunki narciarskie. Do Krynicy Górskiej coraz więcej osób przyjeżdża na weekend lub na wakacje, gdyż mogą tu …

Turystyka
Jakie atrakcje zimowe dla dzieci oferuje Szklarska Poręba?

Szklarska Poręba to miejscowość na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich, blisko Jeleniej Góry i Karpacza. Jej położenie i uwarunkowania umożliwiają aktywny wypoczynek całym rodzinom w każdej porze roku. Czas spędzają tu narciarze czy snowboardziści, wielbiciele wędrówek po górskich szlakach czy rowerowych przejażdżek. Z kolei dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje oraz …

Turystyka
Jakie ciekawe miejsca oferuje Roztocze?

Roztocze to kraina położona w woj. lubelskim i podkarpackim, która na wschodzie kończy się we Lwowie. Roztocze jest określane, jako polska Toskania, gdyż jest najbardziej nasłonecznionym regionem w Polsce, który dodatkowo słynie z czystego powietrza i dużego stężania jodu (poziom porównywalny do tego na Pomorzu). Do charakterystycznych cech Roztocza zalicza …