Czy można zwiedzić Sandomierz w jeden dzień.

Turystyka

Sandomierz jest bardzo ciekawym królewskim miastem, jest jednym z najstarszych miast Polskich, malowniczo położony nad Wisłą w województwie świętokrzyskim. Jest usytuowany na 7 wzgórzach, co czyni go podobnym do Rzymu i niekiedy nazywane jest również małym Rzymem. Jest jeszcze jedna wspólna cecha tych dwu miast, pod obydwoma ciągną się tajemnicze długie korytarze. Pomimo że już od wielu lat jest chętnie odwiedzany przez turystów, od niedawna zaczął być kojarzony ze słynnym serialem, którego głównym bohaterem jest Ojciec Mateusz. Czy można zwiedzić Sandomierz w jeden dzień?

Jak zwiedzać Sandomierz w jeden dzień

Najlepszym punktem wypadowym do wszystkich atrakcji Sandomierza jest starówka. Pierwszym z nich i prawdopodobnie najlepszym jest Brama Opatowska, to także najlepszy punkt widokowy na miasto. Powinien się tu wybrać każdy, kto lubi oglądać widoki i panoramy, oraz niestraszne mu schody, które prowadzą na sam szczyt.

Dla miłośników serialowego Ojca Mateusza z pewnością dobrą wiadomością będzie i możliwość odwiedzenia wystawy “Świat ojca Mateusza” poświęconej ulubionej postaci. Znajduje się ona blisko starówki, wchodząc tam, poczujesz się, jak być był na planie serialu. Woskowe figury odtwórców głównych postaci oraz realistycznie przedstawione wnętrze i muzyka zapewniają bardzo miłe wrażenia.

Zamek Królewski wybudowany na skarpie nad Wisłą, obecnie znajduje się w nim muzeum okręgowe, z jego baszty widać Lasy Biłgorajskie i wzgórza na roztoczu. Wielokrotnie był on wysadzany, ale zawsze odbudowywany.
Położony kilka minut od centrum miasta Wąwóz Królowej Jadwigi, ma 500 m długości i został wyrzeźbiony przez wodę w lessie. Wychodząc z Wąwozu, napotykamy się na jedyny Spichlerz w Sandomierzu, jaki przetrwał do dziś.
Na miłośników dawnej architektury, czeka tu kilka prawdziwych prawdziwy cukiereczków pochodzących z różnych epok i zachowanych do dziś. Jednym z nich jest najstarszych obiektów ceglanych na terenie Polski kościół św. Jakuba.

Koniec wycieczki najlepiej zaplanować w najbardziej popularnym miejscu miasta, czyli Rynku, tuż przy najbardziej malowniczym budynku, jakim jest budynek Ratusza, przyciągający wzrok swoją oryginalną attyką. Będący jednym z najpiękniejszych renesansowych w Polsce, wybudowanym w XIV wieku. Sam Rynek otoczony jest malowniczymi kamienicami świadczącymi o bogatej przeszłości historycznej miasta, które warto podziwiać, spacerując i podziwiając średniowieczny układ urbanistyczny miasta, malownicze zaułki i liczne zabytki.

Turystyka
Najlepsze hotele butikowe – ekskluzywna oaza komfortu i luksusu

Podróże są fascynującym sposobem na odkrywanie nowych miejsc, kultur i doświadczeń. Gdy planujemy swój wymarzony urlop, szukamy czegoś więcej niż tylko miejsca do spania. Chcemy znaleźć wyjątkowe, niepowtarzalne i luksusowe doświadczenie. W tym kontekście coraz większą popularność zdobywają hotele butikowe, które oferują nie tylko komfortowe zakwaterowanie, ale także osobisty i …

Turystyka
Standardowe wyposażenie hotelowych apartamentów

Apartamenty hotelowe to luksusowy i wygodny sposób na zatrzymanie się podczas podróży. Oferują wiele udogodnień i funkcji, które wyróżniają je od standardowych pokoi hotelowych. Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca na relaks, czy po prostu chcesz podnieść jakość swoich wakacji, apartamenty mogą być idealnym rozwiązaniem. Przyjrzyjmy się bliżej, czego można …

Turystyka
Czy Alaska to dobry kierunek na wakacje?

Alaska to niezwykle piękne miejsce, które oferuje podróżnikom niezapomniane wrażenia. Od dzikich i surowych krajobrazów po majestatyczne widoki. Bez względu na to, czy szukasz relaksującego wypadu, tropienia niespotykanych nigdzie indziej zwierząt czy pełnych przygód, górskich wypraw, w tym rozległym i zróżnicowanym stanie każdy znajdzie coś dla siebie. Przecz Niezapomniane przeżycia …