Czy można zwiedzić Sandomierz w jeden dzień.

Turystyka

Sandomierz jest bardzo ciekawym królewskim miastem, jest jednym z najstarszych miast Polskich, malowniczo położony nad Wisłą w województwie świętokrzyskim. Jest usytuowany na 7 wzgórzach, co czyni go podobnym do Rzymu i niekiedy nazywane jest również małym Rzymem. Jest jeszcze jedna wspólna cecha tych dwu miast, pod obydwoma ciągną się tajemnicze długie korytarze. Pomimo że już od wielu lat jest chętnie odwiedzany przez turystów, od niedawna zaczął być kojarzony ze słynnym serialem, którego głównym bohaterem jest Ojciec Mateusz. Czy można zwiedzić Sandomierz w jeden dzień?

Jak zwiedzać Sandomierz w jeden dzień

Najlepszym punktem wypadowym do wszystkich atrakcji Sandomierza jest starówka. Pierwszym z nich i prawdopodobnie najlepszym jest Brama Opatowska, to także najlepszy punkt widokowy na miasto. Powinien się tu wybrać każdy, kto lubi oglądać widoki i panoramy, oraz niestraszne mu schody, które prowadzą na sam szczyt.

Dla miłośników serialowego Ojca Mateusza z pewnością dobrą wiadomością będzie i możliwość odwiedzenia wystawy “Świat ojca Mateusza” poświęconej ulubionej postaci. Znajduje się ona blisko starówki, wchodząc tam, poczujesz się, jak być był na planie serialu. Woskowe figury odtwórców głównych postaci oraz realistycznie przedstawione wnętrze i muzyka zapewniają bardzo miłe wrażenia.

Zamek Królewski wybudowany na skarpie nad Wisłą, obecnie znajduje się w nim muzeum okręgowe, z jego baszty widać Lasy Biłgorajskie i wzgórza na roztoczu. Wielokrotnie był on wysadzany, ale zawsze odbudowywany.
Położony kilka minut od centrum miasta Wąwóz Królowej Jadwigi, ma 500 m długości i został wyrzeźbiony przez wodę w lessie. Wychodząc z Wąwozu, napotykamy się na jedyny Spichlerz w Sandomierzu, jaki przetrwał do dziś.
Na miłośników dawnej architektury, czeka tu kilka prawdziwych prawdziwy cukiereczków pochodzących z różnych epok i zachowanych do dziś. Jednym z nich jest najstarszych obiektów ceglanych na terenie Polski kościół św. Jakuba.

Koniec wycieczki najlepiej zaplanować w najbardziej popularnym miejscu miasta, czyli Rynku, tuż przy najbardziej malowniczym budynku, jakim jest budynek Ratusza, przyciągający wzrok swoją oryginalną attyką. Będący jednym z najpiękniejszych renesansowych w Polsce, wybudowanym w XIV wieku. Sam Rynek otoczony jest malowniczymi kamienicami świadczącymi o bogatej przeszłości historycznej miasta, które warto podziwiać, spacerując i podziwiając średniowieczny układ urbanistyczny miasta, malownicze zaułki i liczne zabytki.

Turystyka
Krynica-Zdrój w otoczeniu pięknych gór

Krynica Zdrój to niewielkie miasto leżące na terenie województwa małopolskiego. Wielu ludzi wybiera właśnie to miejsce na letni wypoczynek i właściwie nie sposób się temu dziwić. Przepiękne otoczenie to wystarczający powód, by przyjechać w ten region Polski i wypocząć od miejskiego zgiełku. Krynica Zdrój jakie to góry usytuowana jest w …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Kielcach?

Kielce to miasto znajdujące się w południowo-wschodniej części naszego kraju. Usytuowane jest w Górach Świętokrzyskich, a wobec tego w przepięknej scenerii, która każdego roku przyciąga w te rejony całe rzesze turystów. To doskonałe miejsce dla osób, które uwielbiają zwiedzanie miejsc przesiąkniętych historią oraz dla osób, które pragną wypoczynku na łonie …

Turystyka
Najpiękniejsze miejsca w polskich górach

Polskie góry to dla wielu osób azyl i jedyne miejsce, w którym można odpocząć od zgiełku i zbyt szybkiego tempa życia. Bliskość natury i możliwość podziwiania przepięknych pomników przyrody to przywilej, z którego warto, a czasem nawet trzeba korzystać. Na terenie Polski znajdują się aż trzy łańcuchy górskie. Każdy z …