Jakie atrakcje zimowe dla dzieci oferuje Szklarska Poręba?

Turystyka

Szklarska Poręba to miejscowość na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich, blisko Jeleniej Góry i Karpacza. Jej położenie i uwarunkowania umożliwiają aktywny wypoczynek całym rodzinom w każdej porze roku. Czas spędzają tu narciarze czy snowboardziści, wielbiciele wędrówek po górskich szlakach czy rowerowych przejażdżek. Z kolei dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje oraz łatwiejsze szlaki.

Szklarska Poręba atrakcje zimowe dla dzieci przygotowała?

W szklarskiej Porębie jest wiele możliwości aktywnego i wspólnego spędzania czasu z dziećmi. Na pewno można w tym mieście udać się na poszukiwania Ducha Gór, który jest legendarną postacią, panem karkonoskiej fauny i flory. Dlatego też w mieście zorganizowano Magiczny Szlak Ducha Gór, na który może wyruszyć cała rodzina. Cały szlak jest spory i obejmuje aż 35 miejsc, więc warto poświęcić mu nawet 2-3 dni.
Z dziećmi można wybrać się do Leśnej Huty, gdzie można zobaczyć tradycyjne metody wykonywania ręcznie formowanego szkła barwionego, a nawet samemu wziąć udział w warsztatach zdobienia szkła.
Dla dzieci atrakcją będzie również Żelazny Tygiel, czyli osada tajemniczych Walonów, którzy zamieszkiwali niegdyś Karkonosze. Wiedza tutaj przekazywana jest na wzór nowoczesnych muzeów. Można też wziąć udział w warsztatach przybliżających dawne techniki rzemieślnicze.
Szklarska Poręba atrakcje zimowe dla dzieci oferuje też w postaci takich miejsc jak Chybotek ( grupa granitowych skał położona nieopodal tarasu widokowego) oraz Złoty Widok (taras widokowy). Kolejnym obowiązkowym punktem w Szklarskiej Porębie jest Ogród Ducha Gór, który został zorganizowany obok domu Carla i Gerharta Hauptmannów. Ci dwaj niemieccy pisarze stworzyli wokół siebie swojego rodzaju kolonię artystyczną. W tym powstał także piękny park o unikalnym charakterze. Do jego stworzenia Carl Hauptmann wykorzystał sadzonki drzew i krzewów oraz ulokował je, jako naturalne formacje skalno-roślinne. W tym miejscu wytyczono ponad kilometr przyrodniczych ścieżek górskich pozwalających odkryć najciekawsze okazy. Atrakcją dla dzieci będą domki tematyczne przy ścieżkach jak:

  • Chata Wodnika Pożytecznego,
  • Chata Tajemna,
  • Chata Skrzata z mchu i paproci oraz
  • Chata Rzepichy Zielarki.

Dla dzieci utworzono tu także placyk dobrej kondycji (plac zabaw).
W Szklarskiej Porębie znajdują się również parki rozrywki jak Park Dinozaurów w Szklarskiej Porębie czy Rodzinny Park Rozrywki Esplanada (z takimi atrakcjami jak kolejka grawitacyjna Alpine Coaster) czy Park linowy Trollandia.
Podczas niepogody dzieci mogą spędzić czas w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej KPN czy licznych muzeach, które są przygotowane na najmłodszych odbiorców.

 

Turystyka
Jakie atrakcje w Krynicy Górskiej warto zobaczyć?

Krynica Górska jest nazywana perłą polskich uzdrowisk i przyciąga zarówno kuracjuszy jak i turystów. Na popularność tej miejscowości mają wpływ takie cechy jak niepowtarzalny podalpejski mikroklimat, najsłynniejsze wody mineralne i lecznicze oraz idealne warunki narciarskie. Do Krynicy Górskiej coraz więcej osób przyjeżdża na weekend lub na wakacje, gdyż mogą tu …

Turystyka
Jakie ciekawe miejsca oferuje Roztocze?

Roztocze to kraina położona w woj. lubelskim i podkarpackim, która na wschodzie kończy się we Lwowie. Roztocze jest określane, jako polska Toskania, gdyż jest najbardziej nasłonecznionym regionem w Polsce, który dodatkowo słynie z czystego powietrza i dużego stężania jodu (poziom porównywalny do tego na Pomorzu). Do charakterystycznych cech Roztocza zalicza …

Turystyka
Jakie atrakcje dla dzieci oferują bory tucholskie?

Bory tucholskie to region, który zachęca czystym powietrzem, nieskażoną przyrodą (połacie lasów, meandrujące rzeki) i licznymi atrakcjami dla dorosłych i dzieci. W tym miejscu pobudkę zapewni świergot ptaków. Miejsce to jest jednym z największych kompleksów leśnych w Polsce (powierzchnia około 3 tysięcy km ). Na jego terenie znajduje się park …