Jakie atrakcje zimowe dla dzieci oferuje Szklarska Poręba?

Turystyka

Szklarska Poręba to miejscowość na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich, blisko Jeleniej Góry i Karpacza. Jej położenie i uwarunkowania umożliwiają aktywny wypoczynek całym rodzinom w każdej porze roku. Czas spędzają tu narciarze czy snowboardziści, wielbiciele wędrówek po górskich szlakach czy rowerowych przejażdżek. Z kolei dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje oraz łatwiejsze szlaki.

Szklarska Poręba atrakcje zimowe dla dzieci przygotowała?

W szklarskiej Porębie jest wiele możliwości aktywnego i wspólnego spędzania czasu z dziećmi. Na pewno można w tym mieście udać się na poszukiwania Ducha Gór, który jest legendarną postacią, panem karkonoskiej fauny i flory. Dlatego też w mieście zorganizowano Magiczny Szlak Ducha Gór, na który może wyruszyć cała rodzina. Cały szlak jest spory i obejmuje aż 35 miejsc, więc warto poświęcić mu nawet 2-3 dni.
Z dziećmi można wybrać się do Leśnej Huty, gdzie można zobaczyć tradycyjne metody wykonywania ręcznie formowanego szkła barwionego, a nawet samemu wziąć udział w warsztatach zdobienia szkła.
Dla dzieci atrakcją będzie również Żelazny Tygiel, czyli osada tajemniczych Walonów, którzy zamieszkiwali niegdyś Karkonosze. Wiedza tutaj przekazywana jest na wzór nowoczesnych muzeów. Można też wziąć udział w warsztatach przybliżających dawne techniki rzemieślnicze.
Szklarska Poręba atrakcje zimowe dla dzieci oferuje też w postaci takich miejsc jak Chybotek ( grupa granitowych skał położona nieopodal tarasu widokowego) oraz Złoty Widok (taras widokowy). Kolejnym obowiązkowym punktem w Szklarskiej Porębie jest Ogród Ducha Gór, który został zorganizowany obok domu Carla i Gerharta Hauptmannów. Ci dwaj niemieccy pisarze stworzyli wokół siebie swojego rodzaju kolonię artystyczną. W tym powstał także piękny park o unikalnym charakterze. Do jego stworzenia Carl Hauptmann wykorzystał sadzonki drzew i krzewów oraz ulokował je, jako naturalne formacje skalno-roślinne. W tym miejscu wytyczono ponad kilometr przyrodniczych ścieżek górskich pozwalających odkryć najciekawsze okazy. Atrakcją dla dzieci będą domki tematyczne przy ścieżkach jak:

  • Chata Wodnika Pożytecznego,
  • Chata Tajemna,
  • Chata Skrzata z mchu i paproci oraz
  • Chata Rzepichy Zielarki.

Dla dzieci utworzono tu także placyk dobrej kondycji (plac zabaw).
W Szklarskiej Porębie znajdują się również parki rozrywki jak Park Dinozaurów w Szklarskiej Porębie czy Rodzinny Park Rozrywki Esplanada (z takimi atrakcjami jak kolejka grawitacyjna Alpine Coaster) czy Park linowy Trollandia.
Podczas niepogody dzieci mogą spędzić czas w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej KPN czy licznych muzeach, które są przygotowane na najmłodszych odbiorców.

 

Turystyka
Najlepsze hotele butikowe – ekskluzywna oaza komfortu i luksusu

Podróże są fascynującym sposobem na odkrywanie nowych miejsc, kultur i doświadczeń. Gdy planujemy swój wymarzony urlop, szukamy czegoś więcej niż tylko miejsca do spania. Chcemy znaleźć wyjątkowe, niepowtarzalne i luksusowe doświadczenie. W tym kontekście coraz większą popularność zdobywają hotele butikowe, które oferują nie tylko komfortowe zakwaterowanie, ale także osobisty i …

Turystyka
Standardowe wyposażenie hotelowych apartamentów

Apartamenty hotelowe to luksusowy i wygodny sposób na zatrzymanie się podczas podróży. Oferują wiele udogodnień i funkcji, które wyróżniają je od standardowych pokoi hotelowych. Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca na relaks, czy po prostu chcesz podnieść jakość swoich wakacji, apartamenty mogą być idealnym rozwiązaniem. Przyjrzyjmy się bliżej, czego można …

Turystyka
Czy Alaska to dobry kierunek na wakacje?

Alaska to niezwykle piękne miejsce, które oferuje podróżnikom niezapomniane wrażenia. Od dzikich i surowych krajobrazów po majestatyczne widoki. Bez względu na to, czy szukasz relaksującego wypadu, tropienia niespotykanych nigdzie indziej zwierząt czy pełnych przygód, górskich wypraw, w tym rozległym i zróżnicowanym stanie każdy znajdzie coś dla siebie. Przecz Niezapomniane przeżycia …