Jakie atrakcje w Krynicy Górskiej warto zobaczyć?

Turystyka

Krynica Górska jest nazywana perłą polskich uzdrowisk i przyciąga zarówno kuracjuszy jak i turystów. Na popularność tej miejscowości mają wpływ takie cechy jak niepowtarzalny podalpejski mikroklimat, najsłynniejsze wody mineralne i lecznicze oraz idealne warunki narciarskie. Do Krynicy Górskiej coraz więcej osób przyjeżdża na weekend lub na wakacje, gdyż mogą tu aktywnie spędzić czas.

Które atrakcje w krynicy górskiej trzeba odwiedzić?

Zimą do Krynicy zjeżdżają głównie miłośnicy sportów zimowych, natomiast latem osoby lubiące górskie wędrówki, wycieczki rowerowe oraz inne atrakcje. Do głównych ciekawych miejsc tego miasta zalicza się:

 1. Deptak w Krynicy-Zdroju, wzdłuż którego położone są najpiękniejsze krynickie budowle jak:
  – Stare Łazienki Mineralne,
  – Stary Dom Zdrojowy,
  – Stare Łazienki Borowinowe czy
  – wille i pensjonaty.
 2. Muzeum Nikifora Krynickiego, czyli Galeria Sztuki „Romanówka”. Nikifor Krynicki (czyli Epifaniusz Drowniak), którego pasją było malarstwo, ale został doceniony dopiero po śmierci. Jest uznawany za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli prymitywizmu.
 3. Góra Parkowa i Park Zdrojowy w Krynicy-Zdroju. Sama Góra Parkowa to szczyt zlokalizowany w centrum Krynicy-Zdroju o wysokości 742 m n.p.m. Na Górę tą można wjechać, oddaną do użytku w 1937 roku pierwszą w Polsce, koleją linowo terenową. Na szczycie można m.in. skorzystać z kompleksu zjeżdżalni rynnowych.
 4. Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdroju, gdzie zgromadzono ponad 3 tysiące zabawek od starożytności do lat 80. XX wieku. Wiele z eksponatów ma wartość zabytkową lub kolekcjonerską.
 5. Park Słotwiński w Krynicy-Zdroju, gdzie znajduje się dawna pijalnia wody mineralnej „Słotwinka” i inne ciekawe budynki.
 6. Wieża widokowa i ścieżka w koronach drzew w Krynicy-Zdroju to najwyższa drewniana wieża widokowa w Polsce. Jej konstrukcja jest unikatowa, gdyż wygląda jakby była zrobiona z większych zapałek. Z Wieży rozciąga się widok na Beskid Sądecki oraz Niski, znajduje się tam także najdłuższa metalowa zjeżdżalnia w Polsce oraz ścieżka przyrodniczo-edukacyjna.
 7. Jaworzyna Krynicka oraz Kolejka Gondolowa. Jaworzynka jest najwyższym szczytem Krynicy-Zdroju (1114 m n.p.m. ). Na jej szczyt prowadzą dwa szlaki: czerwony oraz zielony. Na szczyt można też wjechać pierwszą i najdłuższą kolejką gondolową w Polsce.
 8.  Krynickie Trasy Rowerowe, gdyż Krynica Zdrój jest położona na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego i wyznaczono tu 8 tematycznych tras o łącznej długości 125 km. Trasy zaczynają się na Krynickim Deptaku.

Atrakcje w Krynicy Górskiej to również Krynicki Szlak Cerkwi Łemkowskich (pozwala zobaczyć drewniane i murowane cerkwie położone w Krynicy oraz okolicy), spróbowanie spływu kajakowego Popradem na kajaku lub pontonie, baseny, jaskinie solne i wiele innych.

Turystyka
Standardowe wyposażenie hotelowych apartamentów

Apartamenty hotelowe to luksusowy i wygodny sposób na zatrzymanie się podczas podróży. Oferują wiele udogodnień i funkcji, które wyróżniają je od standardowych pokoi hotelowych. Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca na relaks, czy po prostu chcesz podnieść jakość swoich wakacji, apartamenty mogą być idealnym rozwiązaniem. Przyjrzyjmy się bliżej, czego można …

Turystyka
Czy Alaska to dobry kierunek na wakacje?

Alaska to niezwykle piękne miejsce, które oferuje podróżnikom niezapomniane wrażenia. Od dzikich i surowych krajobrazów po majestatyczne widoki. Bez względu na to, czy szukasz relaksującego wypadu, tropienia niespotykanych nigdzie indziej zwierząt czy pełnych przygód, górskich wypraw, w tym rozległym i zróżnicowanym stanie każdy znajdzie coś dla siebie. Przecz Niezapomniane przeżycia …

Turystyka
Czym się kierować wybierając zamek hotelowy?

Gdy wybieramy elektroniczne zamki hotelowe, ważne jest, aby wziąć pod uwagę więcej niż tylko cenę. Należy również rozważyć jakość produktu. Dobrze zaprojektowany system kontroli dostępu nie tylko ma poprawia wygodą i bezpieczeństwo gości, lecz także znacząco usprawnia pracę hotelowego personelu. Dowiedz się więcej na ten temat, aby dokonać właściwego wyboru. …