Finlandia – kilka ważnych informacji

Turystyka

Finlandia to jedno z tych miejsc, które warto odwiedzić chociaż raz w życiu. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, gdyż ciekawych atrakcji nie brakuje. Co warto zobaczyć w Finlandii i o czym pamiętać? Odpowiedzi na te i inne ważne pytania znajdziesz poniżej. Zapraszamy do lektury.

Atrakcje w Finlandii

Wakacje w Finlandii to dobry pomysł, jeśli szukasz miejsca o niesamowitym klimacie, lubisz zwiedzać i odpoczywać. Wśród największych atrakcji Finlandii warto wymienić:

  1. Twierdza Suomenlinna – położona na kilku wyspach, wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1991 roku. Zwiedzając piękna Finlandię warto tutaj zajrzeć, gdyż widok jest naprawdę imponujący i pozostaje w pamięci jeszcze przez długi czas po zwiedzaniu.
  2. Oulu – największe miasto w Północnej Finlandii. Uniwersytet umieszczony na bagnach oraz teatr na morzu to jedne z najciekawszych miejsc wartych zobaczenia w Oulu. Nie brakuje tutaj również ulicznych barów, w których można nieco odpocząć podczas zwiedzania i przekąsić coś dobrego lub wypić orzeźwiający napój.
  3. Wioska Świętego Mikołaja – niebywała atrakcja zarówno dla maluchów, jak i nieco starszych osób. Laponia znana jest z pięknych lasów oraz jezior. Piękne widoki i niepowtarzalny klimat potrafi zaczarować każdego, niezależnie od wieku.
  4. Park Narodowy Lemmenjoki – jest to największy obszar chroniony w Europie. Z racji dużej powierzchni, można spędzić tutaj wiele godzin na podziwianiu pięknej przyrody.

Finlandia – o tym warto pamiętać

Przed podróżą do pięknej Finlandii, warto dowiedzieć się kilku ważnych informacji:

  1. W Finlandii obowiązują języki fiński oraz szwedzki. Najważniejsze informacje w miejscach takich jak galerie są jednak przedstawione w języku angielskim.
  2. Pieszy ma tutaj zawsze pierwszeństwo. Kierowcy respektują tę zasadę, a więc na przejście przez ulicę nie trzeba długo czekać.
  3. Komunikacja publiczna jest tutaj bardzo dobrze rozwinięta, a jej zasady nie są skomplikowane.
  4. Ograniczenia prędkości zmieniają się w zależności od pory roku. Jeśli zamierzasz zwiedzać Finlandię samochodem, zapoznaj się z zasadami.

 

Turystyka
Jakie atrakcje w Krynicy Górskiej warto zobaczyć?

Krynica Górska jest nazywana perłą polskich uzdrowisk i przyciąga zarówno kuracjuszy jak i turystów. Na popularność tej miejscowości mają wpływ takie cechy jak niepowtarzalny podalpejski mikroklimat, najsłynniejsze wody mineralne i lecznicze oraz idealne warunki narciarskie. Do Krynicy Górskiej coraz więcej osób przyjeżdża na weekend lub na wakacje, gdyż mogą tu …

Turystyka
Jakie atrakcje zimowe dla dzieci oferuje Szklarska Poręba?

Szklarska Poręba to miejscowość na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich, blisko Jeleniej Góry i Karpacza. Jej położenie i uwarunkowania umożliwiają aktywny wypoczynek całym rodzinom w każdej porze roku. Czas spędzają tu narciarze czy snowboardziści, wielbiciele wędrówek po górskich szlakach czy rowerowych przejażdżek. Z kolei dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje oraz …

Turystyka
Jakie ciekawe miejsca oferuje Roztocze?

Roztocze to kraina położona w woj. lubelskim i podkarpackim, która na wschodzie kończy się we Lwowie. Roztocze jest określane, jako polska Toskania, gdyż jest najbardziej nasłonecznionym regionem w Polsce, który dodatkowo słynie z czystego powietrza i dużego stężania jodu (poziom porównywalny do tego na Pomorzu). Do charakterystycznych cech Roztocza zalicza …