Miejsce na mapie dla dużych i małych – park rozrywki w Bochni.

Turystyka

Bochnia uważana za miasto soli, to najstarsze miasto leżące w Małopolsce, nad rzeką Rabą. O atrakcjach Bochni można napisać oddzielny artykuł, dziś chcę zwrócić uwagę na atrakcję dla najmłodszych, a mianowicie park rozrywki dla dzieci Bochnia, czyli miejsce pełne drewnianych konstrukcji i atrakcji, w którym nawet dorośli zapomną, że nie są już dziećmi. To miejsce, w którym nasze pociechy z pewnością nie będą nas potrzebować do zabawy.

Park rozrywki dla dzieci Bochnia – atrakcje dla dużych i małych

Park rodzinny Uzbornia w mieście Soli, bo pod taką nazwą zazwyczaj funkcjonuje to miejsce, to miejsce na mapie, w którym zarówno dzieci jak dorośli mogą spędzić aktywnie i miło czas.
Mimo że w parku jest bardzo dużo ławek, na których można przycupnąć i odpocząć, jest wśród nich jedna szczególna. Ta specjalna ławka jest taka mini biblioteczką, która z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom książek.
Zajmuje on bardzo duży teren, zagospodarowany zarówno pod aktywne spędzanie wolnego czasu, jak i relaks na świeżym powietrzu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Znajdują się tu różne boiska m.in. do siatkówki, piłki nożnej, koszykówki, siłownie plenerowe. Liczne ścieżki spacerowe i rowerowe, które umożliwiają komfortowe przemieszczanie się także rodzinom z małymi dziećmi. Jest przestrzeń zielona oraz skate park do jazdy na deskorolce, czy rolkach. Restauracja z tarasem widokowym to miejsce, w którym można coś podjeść, zaspokoić pragnienie czy odpocząć w miłej atmosferze. Z tarasu widokowego roztaczają się piękne widoki, które można podziwiać, popijając kawkę i podjadając coś smakowitego. Na miłośników imprez kulturalnych czeka duża scena, na której odbywają się imprezy kulturalne, koncerty muzyczne. Największą atrakcją dla najmłodszych oraz ich rodziców jest oczywiście ogromny drewniany plac zabaw.

Park rozrywki Bochnia zlokalizowany jest niedaleko centrum miasta, można tu dojechać autem i zaparkować je na pobliskim parkingu. Do wzgórza Uzbornia można także z łatwością dojść z miasta spacerkiem lub przyjechać na rowerze, do czego zachęcają trasy rowerowe i alejki spacerowe. Całe otoczenie parku oraz wszystkie jego atrakcje, przyroda i pomniki zachęcają do odwiedzania go o każdej porze roku. Jesienią park wprawia w zadumę, żółci się i czerwieni zapowiadając rychłe nadejście śnieżnobiałej zimy, która oszroni wszystko, aby następnie ustąpić zielonej wiośnie i jej kolorowym kwiatom, a następnie udostępnić swe podboje letnim szaleństwom.
Dodatkową atrakcją takiej wycieczki może być sama Bochnia oraz jej okolice.

Turystyka
Najlepsze hotele butikowe – ekskluzywna oaza komfortu i luksusu

Podróże są fascynującym sposobem na odkrywanie nowych miejsc, kultur i doświadczeń. Gdy planujemy swój wymarzony urlop, szukamy czegoś więcej niż tylko miejsca do spania. Chcemy znaleźć wyjątkowe, niepowtarzalne i luksusowe doświadczenie. W tym kontekście coraz większą popularność zdobywają hotele butikowe, które oferują nie tylko komfortowe zakwaterowanie, ale także osobisty i …

Turystyka
Standardowe wyposażenie hotelowych apartamentów

Apartamenty hotelowe to luksusowy i wygodny sposób na zatrzymanie się podczas podróży. Oferują wiele udogodnień i funkcji, które wyróżniają je od standardowych pokoi hotelowych. Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca na relaks, czy po prostu chcesz podnieść jakość swoich wakacji, apartamenty mogą być idealnym rozwiązaniem. Przyjrzyjmy się bliżej, czego można …

Turystyka
Czy Alaska to dobry kierunek na wakacje?

Alaska to niezwykle piękne miejsce, które oferuje podróżnikom niezapomniane wrażenia. Od dzikich i surowych krajobrazów po majestatyczne widoki. Bez względu na to, czy szukasz relaksującego wypadu, tropienia niespotykanych nigdzie indziej zwierząt czy pełnych przygód, górskich wypraw, w tym rozległym i zróżnicowanym stanie każdy znajdzie coś dla siebie. Przecz Niezapomniane przeżycia …