Miejsce na mapie dla dużych i małych – park rozrywki w Bochni.

Turystyka

Bochnia uważana za miasto soli, to najstarsze miasto leżące w Małopolsce, nad rzeką Rabą. O atrakcjach Bochni można napisać oddzielny artykuł, dziś chcę zwrócić uwagę na atrakcję dla najmłodszych, a mianowicie park rozrywki dla dzieci Bochnia, czyli miejsce pełne drewnianych konstrukcji i atrakcji, w którym nawet dorośli zapomną, że nie są już dziećmi. To miejsce, w którym nasze pociechy z pewnością nie będą nas potrzebować do zabawy.

Park rozrywki dla dzieci Bochnia – atrakcje dla dużych i małych

Park rodzinny Uzbornia w mieście Soli, bo pod taką nazwą zazwyczaj funkcjonuje to miejsce, to miejsce na mapie, w którym zarówno dzieci jak dorośli mogą spędzić aktywnie i miło czas.
Mimo że w parku jest bardzo dużo ławek, na których można przycupnąć i odpocząć, jest wśród nich jedna szczególna. Ta specjalna ławka jest taka mini biblioteczką, która z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom książek.
Zajmuje on bardzo duży teren, zagospodarowany zarówno pod aktywne spędzanie wolnego czasu, jak i relaks na świeżym powietrzu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Znajdują się tu różne boiska m.in. do siatkówki, piłki nożnej, koszykówki, siłownie plenerowe. Liczne ścieżki spacerowe i rowerowe, które umożliwiają komfortowe przemieszczanie się także rodzinom z małymi dziećmi. Jest przestrzeń zielona oraz skate park do jazdy na deskorolce, czy rolkach. Restauracja z tarasem widokowym to miejsce, w którym można coś podjeść, zaspokoić pragnienie czy odpocząć w miłej atmosferze. Z tarasu widokowego roztaczają się piękne widoki, które można podziwiać, popijając kawkę i podjadając coś smakowitego. Na miłośników imprez kulturalnych czeka duża scena, na której odbywają się imprezy kulturalne, koncerty muzyczne. Największą atrakcją dla najmłodszych oraz ich rodziców jest oczywiście ogromny drewniany plac zabaw.

Park rozrywki Bochnia zlokalizowany jest niedaleko centrum miasta, można tu dojechać autem i zaparkować je na pobliskim parkingu. Do wzgórza Uzbornia można także z łatwością dojść z miasta spacerkiem lub przyjechać na rowerze, do czego zachęcają trasy rowerowe i alejki spacerowe. Całe otoczenie parku oraz wszystkie jego atrakcje, przyroda i pomniki zachęcają do odwiedzania go o każdej porze roku. Jesienią park wprawia w zadumę, żółci się i czerwieni zapowiadając rychłe nadejście śnieżnobiałej zimy, która oszroni wszystko, aby następnie ustąpić zielonej wiośnie i jej kolorowym kwiatom, a następnie udostępnić swe podboje letnim szaleństwom.
Dodatkową atrakcją takiej wycieczki może być sama Bochnia oraz jej okolice.

Turystyka
Krynica-Zdrój w otoczeniu pięknych gór

Krynica Zdrój to niewielkie miasto leżące na terenie województwa małopolskiego. Wielu ludzi wybiera właśnie to miejsce na letni wypoczynek i właściwie nie sposób się temu dziwić. Przepiękne otoczenie to wystarczający powód, by przyjechać w ten region Polski i wypocząć od miejskiego zgiełku. Krynica Zdrój jakie to góry usytuowana jest w …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Kielcach?

Kielce to miasto znajdujące się w południowo-wschodniej części naszego kraju. Usytuowane jest w Górach Świętokrzyskich, a wobec tego w przepięknej scenerii, która każdego roku przyciąga w te rejony całe rzesze turystów. To doskonałe miejsce dla osób, które uwielbiają zwiedzanie miejsc przesiąkniętych historią oraz dla osób, które pragną wypoczynku na łonie …

Turystyka
Najpiękniejsze miejsca w polskich górach

Polskie góry to dla wielu osób azyl i jedyne miejsce, w którym można odpocząć od zgiełku i zbyt szybkiego tempa życia. Bliskość natury i możliwość podziwiania przepięknych pomników przyrody to przywilej, z którego warto, a czasem nawet trzeba korzystać. Na terenie Polski znajdują się aż trzy łańcuchy górskie. Każdy z …